Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Sahiplerinin Yüzde 80’ni Karda Glassnode Verileri

Bitcoin Sahiplerinin Yüzde 80’ni Karda Glassnode Verileri

0
Bitcoin Sahiplerinin Yüzde 80’ni Karda Glassnode Verileri

Glassnode verilerine göre, Bitcoin sahipleri gittikçe daha kârlı hale geliyor, ancak bu daha tam boğa anlamı taşımıyor.

Glass node kripto para verileri toplayan bir şirket ve en son attığı tweetle yine bizleri şaşırtmaya devam ediyor. En son twette Bitcoin sahiplerinin şuanki duruma göre yüzde 80 karlı olduğunu gösteren bir gösterge attı.

Bitcoin İçin Kar Satışları Gelebilir

Gecikme göstergesi olarak algılanabilse de, metrik, piyasanın genel hissini belirlemeye ihtiyaç duyulduğunda işe yarar.

Glassnode, tüm fiyatların yüzde 90’ından fazlasının, belirgin fiyat takdiri nedeniyle ‘belirgin boğa piyasaları’ sırasında karda olduğunu gösteriyor. 

Tüm sahiplerin yüzde 95’i veya daha fazlası yeşil olduğunda, bu genellikle bir pazarın güvenilir bir göstergesidir. Aralık 2017’de kripto çılgınlığının devrilme noktası sırasında neredeyse yüzde 100’e ulaştı.  

Tersine, bu metrik yüzde 50’nin altına düştüğünde piyasa dipleri ortaya çıkıyor, bu da 12 Mart’taki ‘ Siyah Perşembe’ ve Aralık 2018’deki büyük düşüş sırasında gerçekleşti.

Ayılar Gelebilir

Kripto paraların artan karlılığı, boğaların bir başka büyük mitinge sahne olmak için yeniden çizilebileceğinin tek işareti değildir.

Bugün gelen tweetle beraber , Bitcoin’in toplam arzının yüzde 60’ından fazlasına 12 aydan fazla bir süre dokunulmadı. Bu son kez, önceki yükseliş döngüsü sadece başlıyordu. Permabulls ayrıca , stoktan-akış modelinde son zamanlarda ortaya çıkan kırmızı noktadan da konfor alabilir ve bu da başka bir parabolik çalışmanın başlangıcını gösterir. Bununla birlikte, Bitcoin’in düşüş temelleri şu anda ayıların elinde oynuyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here