Home Altcoin Haberleri Bitcoin Neden Düşüyor? BTC Düşünden Sonra Dipten Alınacak Altcoinler

Bitcoin Neden Düşüyor? BTC Düşünden Sonra Dipten Alınacak Altcoinler

0
Bitcoin Neden Düşüyor? BTC Düşünden Sonra Dipten Alınacak Altcoinler

Kripto para piyasası, haftanın son günü yine 8 bin dolarlık bir düşüş ile yatırımcıları korkutmaya devam ediyor. Özellikle Elon Musk’ın Bitcoin’i Tesla ödeme yöntemi desteklemeyi bırakmasından itibarek BTC fiyatı büyük bir düşüş yaşadı.

Kripto para piyasasında Elon Musk açıklaması korku ve paniğe yol açtı ve BTC’nin 42.196 dolara kadar düşmesine yol açtı.

Kripto paraların ufak bir haberle bile nekadar etkilendiğini hep beraber görüyoruz, malesef ki piyasaya yön veriyor ve manipülatör olarak tarihe geçecek adımlar atıyor.

Bu Bitcoin düşüşü kimisi için ödül olurken kimileri içinse bir batma hikayesi olabiliyor malesef, ama iyi tarafından bakılacak olursa dipten altcoin satın almak çok ideal geliyor.

Bitcoin (BTC) düşünden sonra bu altcoinleri dipten alabilirsiniz;

  • Ethereum (ETH)
  • Ripple (XRP)
  • Cardano (ADA)
  • Binance Coin (BNB)

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Bitcoin fiyatı Tesla’nın milyarder sahibi Bitcoin ödemelerini desteklemeyi bıraktıktan sonra yaklaşık üç ay içinde ilk kez 45.000 doların altına düştü. Bitcoin fiyatı düşüş nedenlerinin en büyük etkisinin Elon Musk açıklaması olduğunu söyleyebiliriz.

Her neyse, fiyat ondan geri döndü. Günümüzde boğalar kontrol altında görünmekte ve bu da kısa vadeli gelişimin bir hafta içinde gerçekleşebileceğini düşündürmektedir. Böyle bir durumda, 53.500 $ ‘lık en yakın direnç hemen elde edilebilir. Ancak yükseliş devasa takas hacmi tarafından desteklenmediğinden, boğaların onu kırma şansı daha düşük. Bitcoin şu anda 45316 dolardan işlem görüyor

ETHEREUM (ETH)

Bitcoin’den sonra Ethereum, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimidir. Ethereum fiyatı Bitcoin gibi, son 24 saatte % 15.25 kaybetti. Sayı ise % 8,51 arttı. Alıcılar fiyat seviyelerini zirvede tutmayı başaramadılar ve bu da Ethereum için düşüş senaryoları yaratıyor. ETH fiyatı, desteği birkaç kez 3.610 $ ‘da test etti, bu da boğaların zayıflığını haklı çıkarıyor.

Dahası, satış işlem hacmi düşüktür ve daha fazla düşüşten önce MA 50 (4.000 $) civarındaki alana geri dönüldüğünü varsayarsak bir alım fırsatı olarak görülebilir. ETH fiyatı şu anda 3447 dolardan işlem görüyor.

XRP

XRP dipten alınacak altcoin arasında görülüyor, günlük grafikte 1,66 dolarlık direncin yakınında zar zor işlem görüyor. Bununla birlikte, alım ve satım hacmi hala düşük, çünkü bu boğalar henüz yeni zirveler oluşturmak için yeterli istikrar sağlamadı. Ancak zamanla 1,66 $ ‘ın üzerine çıkmayı başarırlarsa, 1,88 $’ lık sonraki direnç muhtemelen herhangi bir problem olmadan elde edilir.

XRP yazılırken 1,50 dolardan işlem görüyordu.

CARDANO (ADA)

Cardano (ADA) dipten alınacak altcoin, % 3’lük bir fiyat artışı ile piyasada bir istisna değildir. Cardano Fiyat büyüme potansiyelini çoktan göstermiştir ve bu büyümeyi sürdürmek için yatay trend yaparak daha fazla güç kazanması gerekecektir.

Normal zaman diliminde, ADA fiyatı 2.46 $ seviyesinde yanlış bir kırılma yaptı ve bu da 2.20 – 2.30 $ alanına potansiyel bir düşüşün yakın olduğunu gösteriyor. Cardano şu anda 2.12 $ ‘dan işlem görüyor.

Binance Coin BNB

Binance Coin (BNB) dipten alınacak altcoin arasında ve piyasada en iyi trendlere sahip, BNB fiyatı 562 dolardan birkaç kez geri döndükten sonra geniş bir yatay aralıkta işlem görüyor.

Yükseliş senaryosunda boğaların 1000 dolar hedefi devam ediyor, yerel borsa kripto parası bunun üzerinde işlem yapana kadar aktif kalacaktır. Yazım sırasında Binance Coin 528 dolardan işlem görüyordu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here