Home Altcoin Haberleri Bitcoin mi Ethereum mu: En İyi Yatırım hangisi?

Bitcoin mi Ethereum mu: En İyi Yatırım hangisi?

0
Bitcoin mi Ethereum mu: En İyi Yatırım hangisi?

Kripto para birimi hakkında düşündüklerinde aklına ilk gelen şey nedir? Bu, şaşırtıcı olmayan bir şekilde Bitcoin olurdu.

Birçok kişi tarafından en iyi dijital para birimi olarak görülüyor ve genel halkın kripto para olarak tanıdığı şeyi şekillendiriyor.

Ethereum, Bitcoin ile sürekli bir karşılaştırma konusu olmak için başarılı bir şekilde yükselen başka bir popüler kripto para birimi olduğu için Bitcoin yalnız değil.

Bu ikisi arasındaki ilişkiyi tanımlamanın en iyi yolu, Bitcoin’in piyasanın Coca-Cola’sı ve Ethereum’un Pepsi olmasıdır. Bazı insanlar birini diğerine tercih eder.

Sıkça sorulan soru, bu kriptolardan hangisinin daha iyi yatırım olduğu. Bunu basitçe mevcut Bitcoin ve Ethereum fiyatına bakarak cevaplamak kolay olurdu , ancak kripto para birimi değişken olmakla ünlüdür. Fiyatları bilmek yeterli değil; Dikkate alınması gereken daha fazla faktör var.

Bitcoin Ve Ethereum Temel farklılıkları

Bitcoin ve Ether (Ethereum’un kripto para birimi), her ikisinin de dijital para birimleri olduğu aşikâr olan, epeyce benzerlikler paylaşıyor.

Çevrimiçi borsalar aracılığıyla satılabilirler ve bir dizi kripto cüzdanında depolanabilirler. Her iki kripto para de merkezi değildir, yani bir merkez bankası veya başka bir otorite bunları yayınlamaz veya düzenlemez ve sıklıkla blok zincir teknolojisini kullanır.

Bununla birlikte, tüm benzerliklerine rağmen, ikisi arasında onları ayrı varlıklar yapan birçok fark vardır.

Bitcoin, merkezi bir otorite figürünün katılımı olmadan güvenli bir şekilde çalışan, eşler arası bir elektronik nakit sistemidir .

Merkezi olmayan bir para biçimi kavramı ilk kez düşünülmüyordu, ancak fikir ilk kez biraz değer kazandı.

Diğer tüm kriptoların (Ether gibi) değeri genellikle Bitcoin ile birlikte hareket eder ve Bitcoin hala diğer tüm kripto paralardan çok daha fazla işlem görmektedir.

Bitcoin’in temel amacı, kendisini ülkeler tarafından desteklenen itibari para birimlerine değerli bir alternatif olarak kurmaktı. Başka bir deyişle, geleneksel para birimi. Birincisi ve en önemlisi, bir mübadele aracı ve bir değer deposudur.

Daha önce de belirtildiği gibi, Ethereum teknik olarak bir kripto para birimi değildir. Gerçekte, Ether kripto para birimidir ve Ethereum, Ether’in temel aldığı platformdur; bu yaygın bir yanılgıdır.

Ethereum’un 2015’teki lansmanının amacı, Bitcoin’in zayıf yönlerine bir yükseltme olarak hizmet etmekti. Kullanım senaryoları, geliştiricilere yeni uygulamalar geliştirmek için daha fazla fırsat sunuyor ve bunu yaparken, kendi işi ve önyükleme yapmak için zorlu bir rakip haline geldi.

Farklılıkları özetlemek gerekirse, Bitcoin bir kripto para birimidir ve Ethereum bir platformdur ve Ether gerçek kripto para birimidir.

Bitcoin işlemleri çoğunlukla parasaldır, Ethereum işlemleri ise genellikle yürütülebilir koddur.

Ethereum ağındaki işlemler, Bitcoin’inkinden çok daha hızlıdır. Çoğunlukla, Bitcoin bir değer deposu ve değişim aracı olarak işlev görür; Ethereum bunu yapmaz. Yaratılışı, Bitcoin’e iltifat etme arzusundan kaynaklanıyordu, ancak ironik bir şekilde rakip olmaya devam etti.

Hangisi Daha İyi Seçim Olabilir

Bir yatırımcı, satın alabileceği ve unutabileceği bir kripto para birimi istiyorsa, güvenilir bir değer deposu olduğunu kanıtladığı için Bitcoin daha iyi bir seçenek olacaktır.

Bununla birlikte, amaç yatırımcıların kullanması muhtemel olan kripto para kazanmaksa, Ethereum en iyi seçimdir.

Ethereum, daha büyük kazançlar sağlama potansiyeline sahiptir. Ethereum, bir yılı Bitcoin’den çok daha azıyla kapatırken, yatırımcılar tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarsa yatırımlarını dört katına çıkaracaklar.

Bitcoin durumunda, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırsa, yatırımcılar paralarını ikiye katlamazlar bile.

Sonunda, konu hakkında daha bilgili kripto yatırımcıları, girişimciler ve uzmanlar arasında bir fikir birliği var .

Bitcoin’in Ethereum’dan daha iyi bir satın alma olduğuna inanıyorlar. Bununla birlikte, Bitcoin kadar imrenilmese de, Ethereum’un uzun vadede de işe yarayabileceğini iddia eden çok sayıda Ethereum destekçisi var.

Karar nihayetinde yatırımcıya bağlıdır. Artıları ve eksileri var; Hangisinin kendileri için daha uygun olduğuna karar vermek onlara kalmıştır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here