Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Madencilik Şirketi Tesla’ya Doğa Dostu Bir Şekilde Mining Yapılacağına Dair Söz Verdi

Bitcoin Madencilik Şirketi Tesla’ya Doğa Dostu Bir Şekilde Mining Yapılacağına Dair Söz Verdi

0
Bitcoin Madencilik Şirketi Tesla’ya Doğa Dostu Bir Şekilde Mining Yapılacağına Dair Söz Verdi

Bir bitcoin madencilik şirketi, yıl sonunda ve gelecekte sıfır karbon ile madecilik yapma sözü verdi. Bu, Tesla’nın BTC ödemelerini durdurma kararından günler sonra geliyor.

Tesla’nın geçen hafta, şirketin elektrikli araçları için artık bitcoin ödemelerini desteklemeyeceğini açıkladığında merkez sahneye çıktığını söylemeye gerek yok.

Greenidge Generation Bitcoin Mining’in 2021 ve sonrasında karbon nötr olacağına söz verdiği için mesaj yankılanmış gibi görünüyor.

Bitcoin Madenciliğinde Sıfır Karbon

Geçen ay Bitcoin madencilik faaliyetlerini genişletme planlarını açıkladıktan sonra, Greenidge şimdi bu yıl ve gelecekte tamamen karbonu nötr hale gelmeyi düşünüyor.

Şirket amacına bağlı ve ABD merkezli yenilenebilir enerji projelerine yatırım yapmayı planlıyor.

Yakın tarihli bir basın açıklamasına göre şirket, katılımcıların açık artırmalar yoluyla CO2 tahsisatlarını sattıkları ve gelirlerini yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğine yatırdıkları pazar tabanlı bir program olan Bölgesel Sera Gazı Girişimi’ne de katılacak.

Konuyla ilgili konuşan şirketin CEO’su Jeffrey Kirt şunları söyledi:

“Bitcoin madenciliği kabiliyetimiz halihazırda sınıfının en iyisi ve binlerce ev ve işletmeye güç sağlayan elektrik üretimimizle sorunsuz bir şekilde entegre edildi. Greenidge, gelecekteki bazı uzak tarihlerin aksine, derhal tamamen karbonu nötr hale getirme veya kripto para madenciliği yapma cesur ve benzersiz adımını atarak bir kez daha çevresel çabalara liderlik ediyor. “

Musk’ın Mesajı Yankılanıyor

Greenidge duyurusu lider elektrikli araç üreticisi, Tesla günler sonra gelir, ortaya bunun ödemeler Bitcoin artık destek olur o. Şirket, kararının bir nedeni olarak, bitcoin madenciliği ile ilgili çevresel kaygıları gösterdi.

Şirketin CEO’su Elon Musk, kriptoda yükselişe geçtiğini ancak olumsuz bir çevresel etkiye sahip olmadığı sürece doğruladı ve yineledi.

Şirket ayrıca, kripto ödemelerini kabul etmeye devam edebilmesi için Bitcoin’e ‘daha yeşil’ alternatifler aradığını söyledi. Bu, hangi kripto para birimini seçeceği konusunda birçok spekülasyona yol açtı. Kısa bir süre sonra Musk, işlem verimliliğini artırmak için Dogecoin geliştiricileriyle yakın bir şekilde çalıştığını ve birçok kişinin memden esinlenen madalyonun Tesla’nın seçimi olabileceğine inanmasına neden olduğunu söyledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here