Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Madencileri 1 Saatte 4 Milyon Dolarlık Kazanç İle Rekor Kırıyor

Bitcoin Madencileri 1 Saatte 4 Milyon Dolarlık Kazanç İle Rekor Kırıyor

0
Bitcoin Madencileri 1 Saatte 4 Milyon Dolarlık Kazanç İle Rekor Kırıyor

Bitcoin işlem ücretleri, BTC fiyatı 48.000 $ ‘ın üzerine çıktığı için üç yıldaki en yüksek seviyeye ulaştı. Madencilerin hiç şikayeti yok.

  • Bitcoin’in fiyatı bugün 48.000 doların üzerine çıktı.
  • İşlem ücretleri de normalin üzerinde.
  • Bu, madenciler için daha fazla gelir.

Bitcoin’in fiyatı – şu anda 48.000 $ seviyesine yakın – insanların cüzdanları üzerinde bir etkiye sahip. Buna, madencilik yapanların cüzdanları da dahildir.

Blockchain analiz firması Glassnode’un verilerine göre , Bitcoin madencileri bugün bir saatlik bir süre içinde 4 milyon doların üzerinde gelir elde etti. Bitcoin blok zincirinde şimdiye kadar kaydedilmiş en yüksek seviye bu, diyor.

Madencilik , işlemlerin doğrulandığı ve blok zincirine eklendiği süreçtir . Madenciler, ağın güvenliğine katkıda bulunan özel bilgisayarlar çalıştırırlar; kriptografik bulmacayı ilk çözen makine, yeni basılmış Bitcoin ile ödüllendiriliyor. Süreç yaklaşık her 10 dakikada bir başlar.

Madenciler yeni bir blok oluşturduklarında iki şey kazanıyor: şu anda 6,25 BTC olan bir blok ödülü ve Bitcoin kullanıcılarının işlemlerine öncelik vermelerine yardımcı olmak için ödediği ücretler.

Bu, her saat yaklaşık 37.5 Bitcoin blok ödülü ile sonuçlanır – belki altı yerine yedi blok işlenirse daha fazla. Bugünün BTC oranında bu 2,1 milyon dolara eşittir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here