Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey! Yeni Başlayanların Klavuzu

Bitcoin Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey! Yeni Başlayanların Klavuzu

0
Bitcoin Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey! Yeni Başlayanların Klavuzu

Bu kripto para alanında yeni olabilirsiniz veya belki birkaç hafta önce kripto ve Btc’yi duydunuz ve oyuna girmek için çok geç olduğunu hissettiniz mi? Endişeye gerek yok, gerekli tüm bilgileri topladık ve Bitcoin hakkında bilmeniz gereken herşeyi bu klavuz yazımızda anlatmaya çalıştık.

Temel olarak, Btc farklı insanlara farklı görünür. Birkaçı için, herhangi bir merkez bankasına bağlı serbestçe hareket eden bir para biriminin geleceği. Oysa diğerleri için, sorgulanabilir değere ve belirsiz bir kaynağa sahip tamamen dijital bir varlıktır.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin bir kripto para veya elektronik olarak kullanılan ve dağıtılan bir dijital para birimi. Merkezi olmayan bir eşler arası ağdır. Tek bir kurum veya kişi bunu kontrol etmez. Madeni para, para birimlerinin düzenlenmesi ve oluşturulması için kriptografi protokollerini kullanır. Btc, en iyi kripto para biriminin altına düşüyor ve aralarında ilk en değerli paraydı.

Bitcoin’i Kim Oluşturdu?

Bitcoin terimi ilk olarak 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından bir teknik incelemede tanıtıldı.

Btc’nin yaratıcısı hala bilinmiyor. Temel olarak, Satoshi Nakamoto, bir kişiyi veya bir ekibi temsil edebilen bir takma addır.

Garip geliyor, değil mi? Ama evet!! Doğru, dünya bu devrim niteliğindeki kripto para biriminin arkasında tek bir isim biliyor, yani btc. Btc’nin kurucusu hakkında kesin bir bilgi yok. Satoshi Nakamoto’nun bireyin mi yoksa grubun adı mı olduğu hala bir muamma.

Btc’nin arkasındaki temel fikir, veri depolama ve yönetiminde eşler arası ağ ve bulut bilişim ortaya çıktığında ortaya çıktı. Daha önce, bu tür ağların güvenliği ve bakımı, kâr elde etmek isteyen dev şirketler tarafından gerçekleştiriliyordu. Bitcoin’in dokümantasyonu, soyut düzeyde, bakım çalışmalarını ve güvenliği harici, anonim katılımcılara aktarmaya yönelik bir teklifti. Ve böylece, bu endüstrilerde ademi merkeziyetçi ve demokratik bir değişim meydana getiriyor.

Bitcoin Nasıl Çalışır?

Şimdi, bitcoin nedir bildiğiniz zaman? Madeni paranın tam olarak nasıl çalıştığını bilmek isteyebilirsiniz. Pekala, buyrun… Basit ve kolay bir şekilde detaylandırmama izin verin !!

Dolayısıyla, her BTC temelde bir bilgisayar veya akıllı telefondaki dijital cüzdan uygulamasında saklanan bir bilgisayar dosyasıdır. Dijital cüzdanınıza BTC gönderebilir ve / veya diğer kişilere BTC gönderebilirsiniz. Normalde, her işlem genel bir listeye kaydedilir.blok zinciri olarak adlandırılan. Böylece, bu, insanların sahip olmadıkları paraları harcamalarını, kopyalarını çıkarmalarını veya işlemleri geri almalarını engellemek için Btc tarihinin izlenmesine yardımcı olur.

Bitcoin Nasıl Kazanılır?

İşte bitcoin kazanmanın kabul edilen en iyi 2 yolu.

Ticaret: Btc kazanmanın hızlı ve en basit yollarından biri, bir borsada ticaret yapmaktır. Temel olarak satın almaya çalışıyorsunuzBtc fiyatı düşük olduğunda ve fiyatı arttığında sat.

Ortaklık programları: Btc’yi kazanmanın en gözden kaçan yollarından biri, çeşitli ortaklık programlarını teşvik etmektir. Temel olarak, bağlı kuruluşlar, belirli bir işi ücretsiz olarak tanıtan, ancak ödeme yapan müşterileri getirmeyi başarırlarsa bir komisyon alan kişilerdir. Birçok Bitcoin borsası, ürünü ve hizmetinin, kaydolabileceğiniz bir ortaklık programı vardır.

Musluğa sahip olmak: Bir musluğa katılırken kendi musluğunuza sahip olmak yerine kazanamayabilirsiniz. Şu anda, kolayca bir kripto para musluğu oluşturabilir ve sitenizde reklam satarak btc kazanabilirsiniz.

Kumar: Kripto servetinizi artırmanın bariz bir yolu, orada bulunan çeşitli Btc kumarhanelerinden birini kullanarak kumar oynamaktır. Ancak girmeden önce, kullandığınız kumarhanenin muhtemelen adil olduğundan emin olun.

Her neyse, bitcoin kazanmanın birçok yolu var. Artık Bitcoin’i nasıl edineceğinizi biliyorsunuz. Daha sonra yapmanız gereken tek şey, sizin için en iyi yolun hangisi olduğuna karar vermek. Kullanırken rahat hissettiğiniz bir hizmet seçin.

Bitcoin İşlemleri

Eh, birkaç bitcoin kazandığınızda, onu nasıl transfer edeceğinizi veya btc işleminin tam olarak nasıl çalıştığını anlamak çok önemlidir.

İşte tüm süreci anlamanıza yardımcı olacak birkaç basit adım.

 • Her şeyden önce, ihtiyacınız olan btctemelde bir sayı, harf ve özel anahtar dizisi olan adres. Adres geneldir ancak özel anahtar gizlidir.
 • Açık Şifreleme Anahtarı: Hesap numaranızı ifade eder. Birinin hesap numaranız aracılığıyla banka hesabınıza para göndermesinin yolu. Benzer şekilde, herkese açık şifreleme anahtarınız, cüzdanınıza kripto almak için gönderene verdiğiniz bilgidir.
 • Özel Kriptografik Anahtar: Bitcoinlerinizi ve diğer kripto para birimlerinizi harcamanızı sağlayan anahtardır. Birinin buna erişimi varsa, kolayca btc’nizi çalabilir.
 • Bitcoin adresinizi, daha sonra kendi özel anahtarını kullanarak bir işlem imzalayan gönderene göndermeniz gerekir.
 • Gönderen, daha sonra bitcoin’leri btc doğrulama için ağ.
 • İşlem doğrulandığında, bakiyeniz arttıkça blok zincirine veya deftere kaydedilir.

Bitcoin Nasıl Oluşturulur?

Yeni bitcoinler, “adı verilen merkezi olmayan bir süreçle oluşturulur” Bitcoin madenciliği”. Bitcoin madencileri, özel donanım kullanarak ağı güvence altına alıyor ve işlemleri gerçekleştirerek karşılığında yeni bitcoin topluyorlar. Btc protokolü yenibtc sabit bir oranda oluşturulur ve bitcoin madenciliği sürecini rekabetçi bir iş haline getirir.

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır?

Btc’yi satın almaya hazır ve heyecanlıysanız, Bitcoins’e yatırım yapmaya başlamak için gerekli bileşenler şunlardır:

 • Btc satın almak için bir borsa veya web sitesi
 • Btc’yi saklayabileceğiniz bir cüzdan

Bu ikisi, başlamak için ana varlıklardır. Yatırım yapmadan önce cüzdanı veya borsayı anlamanız ve araştırmanız gerekir, yoksa bir dolandırıcılığın kurbanı olabilir ve bu da bir kayba neden olabilir.

Eh, btc’ye yatırım yapma süreci oldukça basit. Hadi bakalım…

 • Başlangıçta, Bitcoin satın almak için uygun borsalara hızlıca kaydolmanız ve banka hesabınızdan para aktarmanız gerekir. Ancak, birkaç borsa, borsa ve cüzdan işlevi gören bir uygulama sunar.
 • Uygulama aracılığıyla, Bitcoin satın alabilir, takas edebilir ve depolayabilirsiniz. Eğer kullanırsanız Coinbase değişimi , bu Coinbase dijital cüzdan kullanmak zorunda anlamına gelmez. İstediğiniz herhangi bir cüzdanı tercih edebilirsiniz.
 • Bir borsaya kaydolduktan sonra, bir satın alma bölümü fark edebilirsiniz. Miktarını seçinbtc satın almak istiyorsun.
 • Ancak bu borsalarda birden az Bitcoin satın alabilirsiniz. Bitcoin sekiz ondalık noktaya kadar bölünebilir. Bu, 0,5 Bitcoin, 0,02 Bitcoin ve hatta 0,00000001 satın alabileceğiniz anlamına gelir.
 • Borsaya göre satın alabilirsiniz Btc bir kredi kartı, banka havalesi ve hatta nakit ile.
 • Daha sonra, Btc’yi saklamak için bir cüzdana ihtiyacınız var. Çevrimiçi ararsanızBtccüzdanlar, birçok seçeneğe rastlarsınız. İncelemeleri kontrol ederek ve farklı Cüzdanları karşılaştırarak en iyi ve güvenilir cüzdanı seçtiğinizden emin olun.

Bitcoinlerinizi Nasıl Saklayabilirsiniz?

BTC ve diğerlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte kripto para birimleri, bilgisayar korsanları hırsızlık için yeni bir potansiyel görüyor. Yani bitcoin’e yeni giriyorsanız, muhtemelen btc’nizi güvenli ve emniyetli bir şekilde saklamaktan endişeleniyorsunuzdur. Peki, dijital yatırımlarınızı nasıl güvende tutuyorsunuz?

Bitcoinlerinizi depolamanın en iyi yolları burada.  

 1. Değişim platformu : Burada Bitcoin, Ethereum veya Litecoin gibi kripto para birimleri için para ticareti yaparsınız. Ayrıca bir kripto para birimini diğeriyle takas edebilirsiniz.
 2. Cüzdan platformu : Temel olarak, kripto para birimlerinizi saklayabileceğiniz bir banka hesabıdır.
 3. Soğuk cüzdan: Bir ağa bağlı olmayan çevrimdışı bir cüzdandır.

Bitcoin’in Avantajları

Gizli ve Anonim: Bitcoin satın alımları anonimdir. Bir kullanıcı kendi isteğiyle açıklamadıkçaBtcişlemleri, satın alımları kişisel kimliğiyle bağlantılı değildir. Ancak kullanıcı satın alımları için oluşturulan anonim Btc adresi her işlemle birlikte değişir.

Çok Düşük İşlem Ücretleri: PayPal ve kredi kartları gibi başka bir dijital ödeme modu ile karşılaştırıldığında, Bitcoin daha düşük işlem ücretleri ile birlikte gelir. Ücretler değişken olsa da, bir Btc işleminin değerinin% 1’inden fazlasına mal olması nadirdir.

Kontrol ve Güvenlik: Kişisel bilgiler bilgisayar korsanlarından saklandığından, Btc kimlik hırsızlığına karşı koruma sağlar. Paranızın güvenliğini sağlamak için şifrelenebilir ve yedeklenebilir.

Hızlı ödemeler: Bitcoin’leri dünya çapında transfer etmek kadar kolaydır. Geleneksel bankacılığın aksine, 2-3 iş günü beklemenize, uluslararası transfer yapmak için ekstra ücret almanıza ve gönderebileceğiniz minimum veya maksimum tutarda özel sınırlamalara gerek yoktur.

Üçüncü Taraf Kesintilerinin Olmaması: Bankalar, Hükümetler ve diğer birçok finansal aracının kullanıcı işlemlerini kesintiye uğratma veya Bitcoin hesaplarını dondurma hakkı yoktur. Bununla birlikte, sistem eşler arasıdır, kullanıcılar ulusal para birimlerinden daha fazla özgürlük yaşayabilir.

Bitcoin’in Geleceği

Peki Bitcoin için sırada ne var? Daha önce de belirtildiği gibi, büyük faydaları vardır ve bu nedenle para birimi olarak geçerliliğini koruyacaktır. Bununla birlikte, Bitcoin’in dünya çapında çok fazla yutturmaca kazandığı açıktır. Btc sık sık geliştirme ve uygulama aşamasındadır. Gelecekteki yol haritası, ağın sürdürülebilirliği ve anlatım yönü için hayati öneme sahip olduğunu kanıtlayacak bazı ilginç kavramlara sahiptir.

Önümüzdeki yıllarda yakından izlenecek en önemli trendlerden biri, Bitcoin’in Lightning Network’ün geliştirilmesidir. Bu gelişme, Bitcoin’in aynı anda bir P2P ödeme sistemi ve yüksek değerli ödeme katmanı olarak çalışmasına izin verebilir.

Bitcoin ve operasyonel teknolojisi olan blockchain’in dünya pazarlarında bir geleceği var. Dahası, Btc uzmanları, Bitcoin’in öncü olduğu ve bu nedenle ilk hamle ayrıcalığına sahip olduğu için bunun asla bir sorun olmayacağını iddia ediyor.

Sonuç Olarak

Şimdiye kadar Bitcoin, modern uzaydaki en yenilikçi teknolojilerden biri olarak ortaya çıktı. Bütün bir endüstriyi beraberinde getiren Btc, sağlam para, gelişmiş mahremiyet ve zorlayıcı otoritelerin sansür direnişine yönelik bir hareket oldu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here