Home Altcoin Haberleri Bitcoin Fiyatı 46.000 Dolara Düşerken Kripto Para Piyasa Değeri 110 Milyar Dolar Kaybetti: Piyasa Analizi

Bitcoin Fiyatı 46.000 Dolara Düşerken Kripto Para Piyasa Değeri 110 Milyar Dolar Kaybetti: Piyasa Analizi

0
Bitcoin Fiyatı 46.000 Dolara Düşerken Kripto Para Piyasa Değeri 110 Milyar Dolar Kaybetti: Piyasa Analizi

ABD borsası ve en büyük kripto para olan bitcoin arasındaki yüksek kolerasyon oranı Bitcoini düşüren ana sebeptir. Bunu tüm piyasanın kırmızı renkte olmasından anlayabiliyoruz.

 

Bitcoin 53.000 Dolar civarında gezinirken ABD borsalarının zarar etmeye sürerken, Bitcoin 46.000 dolar seviyesinde kendine alıcılar buldu.

Özellikle Altcoinlere Bitcoin’in bu durumu zorluklar yaşattı. Bitcoin’den sonra ikinci varlık olarak görülen Ethreum 1.500 Dolar seviyesinin altına düştü ve BNB 220 dolar seviyesine inerek bu alanda mücadelesini sürdürdü.

BTC’nin ABD Hisse Senetleri ile İlişkisi Sürmekte

Haftalık gelen Bitcoin düzeltmesinden sonra, 3 martta BTC 53.000 Dolar seviyesine çıktı. Bununla beraber BTC kazancını ikiye katlayamadı ve yörüngesini hızlı bir şekile tersine çevirdi.

Bu durum dün bildirilmiş olan 50.000 Dolarlık değerin altına düşülmesine yol açtı. BTC’nin 46.000 Dolar civarına alıcı bulmasıyla Ayılar durmadı ve sürekli baskıya devam ettiler.

Büyük kripto para 47.000 Dolar olup bir miktar değer kazanmayı başardıysa da dünden bugüne %5 düştü. Bitcoin’in bu inişi ivme kaybeden ABD borsalarıyla yakın zamanda ki yüksek kolerasyonla ilgisi olma ihtimali yüksek.

ABD’nin en önemli hisse senetlerinden olan Nasdaq, S&P 500, Dow dün volatil bir gün geçirdikten sonra günü kırmızı renklere boğularak kapattılar.

Bütün Altcoinler Acı Çekiyor, ETH 1,500 Doların Altına Düşmekte

Alternatif olarak adlandırılan paralar sürekli olarak liderlerinin düşüşlerinin hemen ardından düşmeye başladılar. Bu düşüşe Ethereum %6’lık bir düşüş oranıyla liderlik etmekte.

Cardano (-% 5), Binance Coin (-% 8), Polkadot (-% 10), Litecoin (-% 7), Chainlink (-% 11) ve Bitcoin Cash (-% 7) değer kaybetmiş. Bunların içinde bir tane istisna var oda XRP dünkü fiyat seviyesine bugün ki seviyesi çok yakın.

,

Bu piyasa görüntüsünün sonucu olarak bütün kripto varlıkların piyasa değeri 110 milyar dolar azalarak toplamı 1.450 Trilyon dolara düşmüş oldu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here