Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Fiyatı 11 Haftanın En Düşük Seviyesini Test Etti

Bitcoin Fiyatı 11 Haftanın En Düşük Seviyesini Test Etti

0
Bitcoin Fiyatı 11 Haftanın En Düşük Seviyesini Test Etti

Bitcoin fiyatları, momentumun azalmasıyle Bitcoin fiyatı Şubat ayının sonundan bu yana en düşük seviyelerine düştü.

Pazar gününün erken işlemlerinde, BTC fiyatları 11 haftadan fazla bir süredir en düşük seviyelerine geriledi ve küçük bir toparlanma öncesinde 46.700 $ ‘a ulaştı.

Bitcoin’in bu seviyelere en son düştüğü zaman, devam eden bu rallinin ikinci büyük düzeltmesi sırasında Şubat sonunda oldu. Bu dipteki bir toparlanma, takip eden iki hafta içinde ilk kez fiyatları 60.000 $ ‘ın üzerine çıkardı.

Bugün daha sonra, Bitcoin haftalık bir mum daha kapatacak. Bitstamp’a göre, mumun bu seviyelerde kapanması durumunda, bu, BTC’nin haftayı 45.240 $ ile bitirdiği 22 Şubat’tan bu yana en kötü haftalık kapanış olacak. İki hafta önce haftalık mum, Şubat ayından bu yana şu anki en düşük hafta olan 49.200 dolardan kapandı.

Bu sefer işler biraz farklı hissediyor ve düşüş eğilimi kripto varlık piyasalarına geri dönüyor. 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65K $ ‘dan bu yana, Bitcoin daha düşük bir seviyeye ulaştı ve şimdi günlük grafikte ikinci bir düşük seviyeyi oluşturdu, bu da daha büyük bir düşüş trendinin göstergesi.

Analist ‘CryptoFibonacci’ haftalık grafiği inceliyor ve bu da boğaların gücünün tükendiğini gösteriyor.

Hareket , Elon Musk tarafından 13 Mayıs’ta Bitcoin’in enerji tüketimiyle ilgili bir tweet ile yeniden yönlendirilmiş gibi görünüyor . Bitcoin’in korku ve açgözlülük endeksi, Mart 2020’deki piyasa çöküşünden bu yana en düşük seviyesi olan ‘aşırı korku’ 20’ye düştü . Basın anında, BTC son 24 saatte% 4 düşüşle 48.000 $ ‘ın biraz altında işlem görüyordu.

Piyasa Değeri 150 Milyar Dolar Daraldı

Her zamanki gibi, hareket, diğer kripto para birimlerinin çoğu için bir satış başlattı ve son günlerde yaklaşık 150 milyar dolar piyasalardan çıkmasına neden oldu.

Toplam piyasa değeri, 12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.5 trilyon $ ‘dan sonra 2.3 trilyon $’ a düştü. Uzun vadede yükseliş hala devam ediyor, ancak düşüş eğilimi artarsa ​​kayıplar hızla hızlanabilir.

Tüm kripto varlıkları bu hafta sonu düzelmiyor ve bazıları, sayıları az olmasına rağmen, son kazançları daha da yükseltmek için inşa ediyor.

Bu hafta sonu savaşçıları arasında , Coingecko’ya göre 2,27 dolardan işlem yapmak için günde% 4,8 ekleyen Cardano yer alıyor . ADA, 15 Mayıs Cumartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve son 30 günde% 54 artışla 2.36 $ ‘a ulaştı.

Ripple’ın XRP’si de Cardano’yu dördüncü sıraya yerleştirmek için% 13’lük bir yükselişle yeniden canlanıyor. XRP şu anda 73 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.56 dolardan işlem görüyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here