Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC’de Kar Satışları Boğaları Zora Sokuyor

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC’de Kar Satışları Boğaları Zora Sokuyor

0
Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC’de Kar Satışları Boğaları Zora Sokuyor
  • Bitcoin fiyat tahmini, fiyat 50.000 $ dolar’ın altına düştüğü için belirsizlik aşamasına giriyor
  • Boğalar, yükselen ivmeyi sürdürmek için giderek daha fazla baskı altında
  • 45.000 $ dolar’lık destek seviyesi satış baskısına iyi dayanıyor.
  • Kâr satışları, saatlik grafiklere 43.500 $ dolar destek seviyesini getirebilir

Bitcoin Fiyatı 50.000 dolar ile 47.200 dolar arasında dar bir aralıkta işlem gördükçe Bitcoin fiyat tahmini giderek daha karmaşık hale geliyor.

21 günlük basit hareketli ortalama, daha önce fiyat hareketinden sorumlu olan boğalar için şu anda rahatlama sağlıyor.

Günlük yükseliş trendi hala sağlam, ancak kısa vadeli kar satışları boğalar için daha fazla endişe yaratabilir.

BTC fiyat analizi, Bollinger bantlarının tepesinde oluşan üst üçgenden BTC 55.000 $ dolar’dan geri döndükten sonra satış baskısı yoğunlaştı .

RSI şu anda aşağı doğru eğimi var ve MACD de saatlik grafiklerde negatif bir eğilim gösteriyor.

Direnç hattındaki kısa vadeli destek, paritenin 48.000 $ dolar’ın üzerinde kalmasına yardımcı oluyor.

50 günlük SMA, çifte önemli destek sağlıyor. Boğaların, BTC fiyatı 58.400 $ dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesinden bir boğa koşusu için 50.000 $ dolar’lık desteğin üzerinde kendinden emin bir ivme oluşturması gerekiyor.

Olumsuz yöndeki kırılma, BTC’De 45.000 $ doları getirebilir ve satış baskısını artırabilir.

Bitcoin’de Ayı Baskısı Devam Ediyor

Bitcoin fiyat tahmininde yükseliş saatlik grafiklerde kayboluyor. Boğalar, kar satışları nedeniyle baskı altında ve 45.000 $ dolar’lık kısa vadeli desteğin altında kırılmayı önlemeye çalışıyor.

BTC fiyatı 48.650 $ dolar’dan önceki sıçrama, 53.558 $ dolar’ lık direnç tarafından özet olarak reddedildi ve saatlik grafiklerin yükseliş trendi için bir zor alan gözüküyor.

Bitcoin fiyat tahmini şu anda , Bollinger Bantları arasındaki harekete bağlı. BTC fiyatı 47.100 $ dolar seviyesinin altındaki net bir kırılma, Bitcoin fiyatını negatif bölgeye getirecek.

Bununla birlikte, 10 haftalık yükseliş trendi kırılırsa ve fiyat 39.800 $ dolar seviyesinin altına inerse BTC’de daha düşük seviyeleri bekleyebiliriz.

BTC’de Trend Çizgileri Desteği Savunuyor

Fiyat hareketi hayati destekleri yavaşça zorladığından saatlik grafikler düşüş bölgesine doğru eğiliyor.

Gün kapanışında satış baskısı artarsa, azalan Bitcoin fiyat tahmini daha da düşebilir. Daha derin bir geri çekilme, 49.100 dolarlık destek hattının kırılmasına neden olabilir ve büyük hacimler fiyatı daha da düşürür.

BTC / USD alıcıları için long pozisyonlarını almadan önce saatlik grafiklerde doğrulama beklemeleri gerekiyor.

Şu anki aşama, boğaların bir sonraki tüm zamanların en yüksek seviyesi 60.000 $ dolar ‘ın üzerine çıkmadan önce daha fazla pozisyon yüklediği başka bir konsolidasyon aşamasını kesinlikle kanıtlayabilir. RSI şu anda 50 seviyesinin altında ve daha fazla zayıflık işaretleri gösteriyor.

BTC fiyatı 51.890 $ ‘dan tüm zamanların en yüksek seviyesi 58.400 $’ a yükselen ralli şimdi düzeltmeye girdiği görülüyor.

55 günlük basit hareketli ortalama fiyatın altında ve boğalara umut ışığı veriyor. Mevcut iyileşme, yükselen fiyat kanalının üst sınırının bulunduğu yerde 52.000 $ dolar’lık dirence yükselmeye devam ediyor.

Mevcut trend çizgisinin yüzde 23,6 Fibonacci geri çekilmesi 48.500 $ dolar seviyesinde bulunuyor ve hayati bir pivot noktasını temsil ediyor.

Bitcoin Fiyat Tahmini Sonucu: 60 Bin Dolar Engelleri

BTC / USD paritesinde ilk belirgin direç noktamız 51,600 dolar olarak gözüküyor. Yüzde 50 Fibonacci düzelmesi 52.000 $ dolara’da yeterince yakın.

Öncelikle, boğalar uzun bir yükselişe geçmeden önce 52.000 $ seviyesini geçmek istiyor. 55 günlük basit hareketli ortalama fiyatın altında kalıyor ve bu da ayıları yerinde tutuyor.

RSI, yükseliş momentumunun yükseldiğini gösteren 4 saatlik grafikte 50 seviyesinin üzerine çıkıyor. Ancak hacimler yükseliş trendini desteklemiyor.

Bitcoin fiyat tahmininde alıcılar Bollinger Bantları arasından sıyrılması masif ivme oluşturmak kadar belirsizlik yaşıyor.

Mevcut aşama, Bitcoin’in 65.000 $ dolar’lık zirveye doğru bu çıkışı yatay hareket denebilir.

Boğalar kesinlikle kâr sağlıyor ve ayılar henüz günlük listelerde bir iz bırakmadı. Yakın geçmişin Bitcoin fiyat tahmini , kâr satışlarının konsolidasyonla sona erdiği ve sonunda başka bir boğa döngüsüne dönüştüğü örneklerle doludur.

Temel bilgiler ve teknik, her ikisi de aynı bakış açısını destekler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here