Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC 2021, 2022, 2023, 2025 Tahminleri

1
1904

Bitcoin, dünyadaki itibari para birimlerinin yerini alabilecek merkezi olmayan bir finansal teknolojidir. Böyle bir potansiyele sahip olduğu için Bitcoin fiyat tahminleri 1 milyon dolara kadar ulaşıyor.

Bitcoin’i Tanıyalım

Bitcoin, şimdiye kadar yaratılmış ilk kripto para birimidir ve tüm bir endüstrinin doğuşunu ve görüntüsünde yaratılacak binlerce altcoin’i ateşlemektedir.

Bitcoin türünün ilk örneği olmakla kalmaz, aynı zamanda hangi ülke veya bölgede yaşadıklarına bakılmaksızın tüm nüfus tarafından kullanılan küresel dijital para birimi haline gelmek için kağıt tabanlı fiat para birimlerini bozmak ve değiştirmek için tasarlanmıştır.

Bitcoin çok güçlü ve çok fazla potansiyele sahip olduğu için, Bitcoin’in öngörülen değeri ve tahmini büyüme astronomik olabilir. 

ExchangeBenefitsNumber of CryptoMore information
 /></a><br />
<p class=Binance

Best exchange worldwide, 250+ cryptocurrencies available

100+

Open
Binance
 /></a><br />
<p class=
OKEX

Low fees, 100+ cryptocurrencies available

100+

Open
OKEX
 /></a><br />
<p class=
Kraken

International exchange

75-100

Open
Kraken
 /></a><br />
<p class=Coinbase

Biggest US Crypto Exchange

100+

Open
Coinbase
 /></a><br />
<p class=
eToro

Platform for Crypto & Stocks

75-100

Open
eToro

Bitcoin Satın Al 

Artık Bitcoin satın almak mı istiyorsunuz? O zaman bir kripto borsasına kaydolmanın zamanı geldi. Bir borsaya kaydolduktan sonra dakikalar içerisinde alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz. BlockchainTR’nin profesyonel ekibi olarak Binance borsasına kayıt olmanızı önerebiliriz. Binance, uluslararası olarak kullanılan dünya çapında bir kripto borsasıdır. Binance borsasına kayıt olduktan sonra fiat para birimleriniz ile  kripto para satın almakay başlayabilirsiniz. Binance borsası, düşük ücretleri ile tanınan dünyanın en büyük borsasıdır. Düşük işlem ücretleri, düşük miktarlarda para ile ticarete başlasanız bile yine de iyi kar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ekibimiz, Binance‘deki ilk işleminizde size başarılar diler! 

Kripto analistlerinden ve endüstri uzmanlarından gelen spekülasyonlar, Bitcoin’in uzun vadeli değerinin gelecekte BTC başına 100.000 dolardan bir milyon dolara kadar ulaşabileceğini öne sürüyor.

Fakat Bitcoin bu tür fiyatlara ne zaman ulaşacak? Bu BTC fiyat tahmin kılavuzu, yatırımcıların “Bitcoin ne kadar yükselecek” ve “Bitcoin’in 10 yılda değeri ne olabilir” gibi soruları yanıtlamasına yardımcı olacak.

Bitcoin Nedir ve Bitcoin Neden Yükseliyor?

Bitcoin, ilk eşler arası elektronik nakit sistemi olmak için gizemli Satoshi Nakamoto tarafından yaratıldı. Bitcoin eşler arası olduğundan, merkezi olmayan kabul edilir ve işlemleri onaylamak veya izlemek için banka veya hükümet gibi kontrol sahibi bir üçüncü taraf gerektirmez.

Bunun yerine Bitcoin işlemleri, doğrulanan ve blok zincirine eklenen her blok için BTC ile ödüllendirilen madenciler tarafından onaylanır. 

Bu ödül, madencileri işlemleri onaylamaya ve Bitcoin ağının büyümesini sürdürmeye teşvik eden şeydir.

Her dört yılda bir, Bitcoin’in blok ödülü yarıya düşürülür ve bu da madencilerin zaman geçtikçe gittikçe daha az BTC almasına neden olur. Bu, kripto endüstrisi tarafından yarılanma olarak adlandırılır.

Bitcoin’in arzı 21 milyon BTC’de sabittir ve her blok yarılanma ile birleştirildiğinde, Bitcoin’e deflasyonist bir görünüm kazandırır ve varlığa altına benzer bir kıtlık sağlar. Aslında, Bitcoin genellikle dijital altın olarak anılır.

Bu benzersiz özelliklerin, Bitcoin’i yalnızca sınırsız bir işlem para birimi değil, aynı zamanda bir değer deposu ve hatta ekonomik kriz zamanlarında güvenli bir liman varlığı haline getirdiği söyleniyor.

Bitcoin , Satoshi Nakamoto tarafından 2008 ekonomik krizinin ardından güç ve kontrolü kullanıcıların eline ve uzun süredir para akışını kontrol eden bankalar ve hükümetlerin erişiminden uzak bir yere getirmenin bir yolu olarak tasarlandı.

Tüm bu özellikler birlikte, Bitcoin’i dünyayı değiştirme potansiyeline sahip inanılmaz bir finansal teknoloji haline getiriyor. Sonuç olarak, Bitcoin’in öngörülen büyümesinin önemli olması ve küresel bir para birimi olarak gerçek değerini yansıtması bekleniyor.

Bitcoin Geçmiş Fiyat Tarihi

Bitcoin fiyatı bugün 36.000 $ civarında işlem görüyor, ancak varlığın ne kadar değişken olduğu ve parabolik koşulara devam etme eğilimi göz önüne alındığında, Bitcoin fiyatı yarın ikiye katlanabilir veya tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabilir.

Bitcoin, Bitcoin Core istemci kodu vahşi doğada yayınlandığında bir kuruştan çok daha düşük bir değerle hayatına neredeyse değersiz başladı. 

Yıllar sonra, 1.000 doların üzerinde işlem görmeye başladı ve uzun vadeli potansiyeli olan ciddi bir finansal varlık olarak görülmeye başlandı.

2017’de Bitcoin potansiyeli dünyayı kasıp kavurdu, çünkü Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan BTC coin başına 20.000 $ ‘a ulaştığında çoğu kişi en çılgın hayallerinin ötesinde zengin oldu. 

Ana akım medya, BTC haberlerini hikayeler üzerine yayınlayarak perakende yatırımcıların varlığı satın almaya koşturmalarına neden oldu.

Ancak 2018 vurulduktan sonra, büyük bir Bitcoin trend değişikliği meydana geldi ve fiyat düşmeye başladı. 

Bitcoin’in ne kadar değişken olduğu nedeniyle, piyasa fiyatı % 80’e kadar geriledi ve sonunda 3.000 $ ‘a düştü ve birçoğunu “Bitcoin bir daha değerlenecek mi?” Diğerleri Bitcoin’in tekrar yükseleceğini ve ayı piyasasının dibinde uzun pozisyonlar açacağını biliyordu.

2019’un başında, Bitcoin büyümesi bir kez daha geri döndü ve güçlü bir yükseliş, Bitcoin fiyatını ayı piyasasının en düşük seviyesinden çıkardı ve 10.000 ila 14.000 ABD dolarının üzerine çıkıp 6.500 dolara geriledi.

2020 başlar başlamaz Bitcoin düşük seviyelerinden çıktı ancak küresel bir salgın, tüm finansal piyasalarda varlık değerlemelerinin düşmesine neden oldu. Bitcoin 10.000 dolardan 3.800 dolara düştü ve 12.000 dolara geri döndü. Kripto para birimi ticareti bir sonraki adımda ne olacak?

Uzmanların Bitcoin Tahminleri Ve Geleceği Üzerine Yorumları

Bazı uzmanlar, Bitcoin fiyatı için kısa ve uzun vadeli fiyat beklentilerine ağırlık verdi. İşte en iyi kripto endüstrisi uzmanlarının en popüler Bitcoin fiyat tahminleri ve yorumlarından bazıları.

Max Keiser, Finansal Analist ve The Keizer Report’un Sunucusu BTC Fiyat Tahmini Ve Yorumları

Yatırımcı Max Keizer, Bitcoin’in kısa vadede 100.000 dolar, uzun vadede ise 400.000 dolar olacağını tahmin ediyor.

Keiser BTC’yi Yorumluyor, Bitcoin’in en açık sözlü boğalarından biri ve varlık sadece 1 dolardan işlem gördüğü için 100.000 dolar istiyor. 

Yeni 100.000 dolarlık hedefi 2020 sonu için olsa da, 400.000 dolar koronavirüs ve altınla karşılaştırma nedeniyle uzun vadeli bir hedef .

“Bitcoin hedefimi resmi olarak yükseltiyorum – ve bu tahmini ilk olarak 1 $ iken yaptım, bunun 100.000 $ ‘a çıkabileceğini söyledim – resmi hedefimi sekiz yıldır ilk kez yükseltiyorum, 400.000 dolar, ”dedi Keiser.

Bloomberg Research 2021 Bitcoin Fiyat Tahmini

Bloomberg Research, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’ni yorumlayarak bir yatırım olarak geleceği hakkında yeni bir rapor yayınladı . 

Büyük medya merkezi ve finans terminali, Bitcoin’in çok yakın vadede 50.000 dolara ve 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşması gerektiğini söylüyor.

Robert Kiyosaki, Girişimci, Yatırımcılar ve En Çok Satan Yazar Bitcoin Fiyat Tahmini

Rich Dad, Poor Dad kitabının New York Times en çok satan yazarı Robert Kiyosaki, takipçilerine altın ve Bitcoin satın almalarını tavsiye ediyor. Altının onsu 3.000 dolara ve Bitcoin’in önümüzdeki üç yıl içinde 75.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Plan B’nin Bitcoin Fiyat Tahmini

Gelecekteki fiyat değerlemelerini tahmin etmek için varlığın dijital kıtlığını kullanan Bitcoin uzmanı Plan B tarafından oluşturulan popüler Stok-Akış modelive bu Modele göre, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde gerçekleşmesi gereken bir sonraki döngüde fiyat tahmininin 288.000 $ ‘a kadar yükseleceğini gösteriyor.

Adam Back, Bitcoin Geliştiricisi ve Blockstream’de CEO Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin geliştiricisi ve erken elektronik nakit öncüsü Adam Back, Bitcoin’in fiyat olarak önümüzdeki birkaç yıl içinde 300.000 $ ‘a kadar çıkacağını tahmin ediyor

Back Bloomberg’e verdiği demeçte şöyle yorumluyor, “Bitcoin ek kurumsal benimsemeyi 300.000 $ ‘a ulaşmak için gerektirmeyebilir çünkü mevcut ortam daha fazla kişinin riskten korunma ve dünyada çok para basıldığında değeri elde tutmayı düşünmesine neden oluyor” dedi.

Bitcoin Geçmiş Fiyat Tahminleri

BTC fiyat tahminlerini yapmak kolay değildir, ancak önde gelen sektör uzmanlarından bazıları yıllar içinde doğru tahminler yapmayı başardı.

Daniel Masters, Global Advisors Analist Bitcoin Geçmiş Fiyat Tahmini

Daniel Masters, Bitcoin fiyatının 2017’de patlayacağını ve 4.400 dolara kafar çıkacağını tahmin etmişti. Bitcoin gerçekten de 2017’de bu fiyata ulaştı, hatta rekorları kırarak 20.000 $ ‘a yükselmeye devam etti.

Vinny Lingham, Güney Afrika İnternet Girişimcisi ve Civic CEO’su Bitcoin Geçmiş Fiyat Tahmini

Vinny Lingham, 2016 yılında, Bitcoin’in 2017’de 2.000 ila 3.000 $ arasına ulaşacağına dair cesur bir tahmin yaptı, bu Masters’tan daha muhafazakar bir tahmindi. Tıpkı Masters gibi, Bitcoin’in patlayıcı rallisi tarafından daha yükseğe ulaştı.

Peter Brandt, Efsanevi Emtia Tüccarı  Bitcoin Geçmiş Fiyat Tahmini

Gerçekleşen nadir olumsuz fiyat tahminlerinden birinde Peter Brandt, Bitcoin’in 2018’in başlarında parabolik ilerlemesinin kırılmasının ardından % 80’in üzerinde düşmesini istedi. Yıl sonuna kadar bu hedef tutturuldu ve Bitcoin 3.200 dolara düştü.

Tim Draper, Milyarder Girişim Kapitalisti Bitcoin Geçmiş Fiyat Tahmini

Tim Draper, bir sonraki büyük şeyi tespit etme becerisine sahip ve kripto para birimine büyük yatırım yaptı. Milyarder girişim kapitalisti, Bitcoin’in 2018 yılına kadar 10.000 dolara ulaşması çağrısında bulundu. Vizyoner bir kez daha haklıydı ve varlık bir önceki yıl bu projeksiyonu ikiye katladı.

Teknik Analiz İle Bitcoin Tahmini

Sektör uzmanlarının ve ünlü yatırımcıların tahminlerine dayanarak, 100.000 $ ‘a yakın mevcut fiyatlar göz önüne alındığında Bitcoin’in büyümesinin muazzam olabileceğini görmek kolaydır. 

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının bu kadar yüksek tahminlere nasıl ve ne zaman ulaşacağı belirsizdir. Kripto analistleri, fiyat hareketlerini ve ne zaman meydana gelebileceklerini tahmin etmek için genellikle teknik analiz yaparlar. 

Bitcoin’in ne kadar yükselebileceğini anlamaya yardımcı olmak için sektörün en iyi analistlerinden en iyi teknik analizlerden bazılarını topladık.

Bitcoin Fiyat Tahmini 2021 – 2022

Bitcoin fiyatı, son birkaç yıldır büyük bir boğa flama içinde işlem görüyor. En büyük zaman dilimlerindeki grafik deseni, önceki flama kopmasıyla eşleştiğinden benzer sonuçlar beklenmektedir.

Bu analizde, Bitcoin fiyat tahminin BTC başına fiyatı 2022’nin sonundan önce 70.000 $ ‘a kadar çıkaracağını göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Tahmini 2023 – 2025

Bitcoin fiyatının zirvesi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi, uzmanların BTC’yi tahmin ettiği gibi 100.000 doların üzerine hatta 400.000 dolara kadar çıkabilir.

Bitcoin çok daha yaygın bir şekilde benimsendiğinden, BTC fiyatının aslında 5 yılda bu fiyatlara gelmesi bekleniyordu, daha öne çekilmiş oldu.

Blokchaintr Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin’in bir gün dünyadaki tüm para birimlerinin yerini alacağını öne süren endüstri uzmanlarının tüm büyük fiyat projeksiyonları ve tahminleri göz önüne alındığında…

Bitcoin’de neyin yükselişe geçtiğini ve Bitcoin fiyat tahminlerinin neden bu kadar yüksek rakamlara ulaşabileceğini görmek kolaydır. BTC başına 1 milyon doları bile aşabilir.

Devrim niteliğindeki teknoloji, geleneksel finansmanı kesintiye uğratmayı amaçlayan tüm bir endüstriyi ateşledi ve kripto para birimleri, ana akım kamuoyu tarafından yaygın bir şekilde benimsenme ve düzenli kullanım yolunda ilerliyor.

Bitcoin bugünlerde çoğu yerde kabul ediliyor ve hatta Coinstar makineleri aracılığıyla marketlerde satın alınabilir. 

Bitcoin zaten çok yol kat etti ve hatta kripto varlığının zenginleşmesine erken yatırımcıların hikayeleri sayesinde 2017’de bir medya sansasyonu haline geldi.

Bununla birlikte, bu makaledeki fiyat tahminleri göz önüne alındığında, Bitcoin’e yatırım yapmak veya ticaret yapmak ve piyasa oynaklığından yararlanmak için asla çok geç değildir .

Aşağıdaki tahmin çizelgesi, teknik analistler ve endüstri uzmanları tarafından sunulan bazı minimum ve maksimum BTC fiyat tahminlerini kolay anlaşılır bir formatta özetlemektedir.

Bitcoin (BTC) Tahminleri 2021, 2022, 2023, 2025

Yıl En Yüksek En Düşük
2021 25.000 $ 5.000 $
2022 75.000 $ 9.000 $
2023-2025 + 410.000 $ 31.000 $

Bitcoin başka bir boğa koşusuna başlamak üzereyken, kar etme fırsatı hiç bu kadar büyük olmamıştı. Bitcoin fiyatının BTC başına 100.000 dolardan 1 milyon dolara kadar çıkması beklendiğinden, Bitcoin ticaretine başlamak için asla çok geç değildir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz