Home Analiz Bitcoin Fiyat Tahmini: 20 Günlük Ortalama, BTC’nin Yukarı Doğru Büyümesini Engelliyor

Bitcoin Fiyat Tahmini: 20 Günlük Ortalama, BTC’nin Yukarı Doğru Büyümesini Engelliyor

0
Bitcoin Fiyat Tahmini: 20 Günlük Ortalama, BTC’nin Yukarı Doğru Büyümesini Engelliyor

Günlük Bitcoin BTC Teknik Analizi

  • Bitcoin Fiyatı İki Güçlü Seviye Arasında Sıkıştırılır.
  • BTC, 4 saatlik zaman diliminde birden fazla satın alma sinyalini yanıp söner.

Alıcılar büyük bir hırsla geri döndükçe Bitcoin fiyatı son iki günde 30.300 dolardan 34.000 dolara yükseldi. Her şey olduğu gibi, fiyat 20 günlük SMA’nın altında kaldı. Bitcoin 2021 ve geleceği hakkında biraz daha yakında bakalım

Bitcoin (BTC) 2021 Fiyat Analizi

Her şey olağan devam ederken, Bitcoin fiyatı yükseliş hareketiyle daha fazla ilerleyemedi. Alıcılar, 20 günlük SMA’yı direnişten desteğe çevirmeye çalıştılar ancak bunu başaramadılar. Alıcılar bunun üstesinden gelse bile, 35.700 $ dolar sınırında başka bir güçlü dirençle karşı karşıya kalıyorlar.

BTC fiyatı 35.700 $ dolar hattından bahsetmişken, daha önce 495.000 adres bu seviyede 285.000 BTC satın almıştı. Alıcılar bunun üstesinden gelirse, Bitcoin fiyatını 36.000 $ dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkarmak için net bir yola sahip olmalıdırlar.

4 saatlik Bitcoin fiyat grafiği hala aşırı derecede yükseliş gösteriyor. Bir bakışta, BTC için dört farklı pozitif sinyal görebilirsiniz.

  • Bitcoin 2021 boğaları, üst üste beş gün boyunca kontrol altına aldı.
  • Parabolik SAR, düşüşten yükselişe çevrildi.
  • MACD, yükselen piyasa ivmesini gösteriyor.
  • 20 bar, 50 bar ve 200 bar SMA’ların tümü dirençten desteğe çevrildi.

Bu, Bitcoin 2021 fiyatının 35.700 $ direnç çizgisinde başka bir girişimde bulunabileceği ve devralabileceği anlamına gelebilir. Bitcoin gelecekte fiyat hareketleri daha net olacaktır.

Ari Paul: Kurumlar Servetini Korumak İçin 2021’de Bitcoin Alıyorlar

Kripto para yatırım şirketi BlockTower Capital’in kurucu ortağı Ari Paul, geçtiğimiz günlerde kurumsal yatırımcıların servetlerini korumak için giderek daha fazla Bitcoin satın aldıklarını söyledi.

Paul, John Darsie ile yakın tarihli bir SALT Talks röportajında, büyük yatırımcıların paralarını Bitcoin’e yatırırken savunma yaklaşımı benimsediklerini söyledi.

Paul’e göre, milyarderlerin zihniyetlerinde şu anda “savunma amaçlı düşünen” ilginç bir değişim var. Net değerlerinin en az % 10’unu pasif olarak Bitcoin “Her ihtimale karşı ayak uydurmak için.” Paul’e göre, bu yatırımcılar BTC tahsisi ile zengin olmak değil, zengin kalmak istiyorlar.

Milyar dolar sahibi olanlar artık savunmacı olarak düşünüyor. Milyarder arkadaşlarının net değerlerinin % 10’unun Bitcoin’de olduğunu yeterince düşünüyorlar. Yapmazlarsa, ‘Adamım, Bitcoin başka bir 20X yaparsa, artık partilere davet edilmiyorum. Hiyerarşinin neresinde olurlarsa olsunlar, o zengin kulüpte değilim. Bu yüzden şimdi, ‘Pasif bir tahsise ihtiyacım var. Her ihtimale karşı, devam etmek için net değerimin% 10’una ihtiyacım var. ‘ Konu zengin olmak değil, artık zengin kalmakla ilgili.

Paul, yeni yatırımcı kategorisinin Bitcoin’in oynaklığında uzun vadeli bir azalmaya katkıda bulunacağını sözlerine ekledi. 

Bunlar çok güçlü el alıcıları. Bunlar diplerde daha fazla satın almak isteyen insanlar. Bunlar trend değişikliği ile satış yapmayacak insanlar. Oynaklık ortadan kalkmıyor. Volatilite olmadan sizi 10 kat daha yükseğe çıkaran şiddetli boğa koşularına sahip olamazsınız. Bu daha geniş piyasa katılımı [ile] kurumsallaştıkça oynaklık yavaş yavaş düşecektir. 

Q9 Capital ve Hong Kong Finans Devleri Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Düşünüyorlar

Hong Kong merkezli bir finansal hizmetler şirketi olan Henyep Group, geleneksel özel servet tekliflerini dijital varlık alanına genişletiyor.

Grup yakın zamanda resmi olarak kripto prime aracılık benzeri hizmetleri başlatan Q9 Capital adında yeni bir yan kuruluş kurdu. Bağlı kuruluş, yüksek net değere sahip bireyleri ve aile ofislerini hedeflemektedir.

Şirket bir basın açıklamasında, bu tür kurumsallaşmış sermaye kaynaklarından dijital varlıklara yönelik artan talebi karşılamayı hedeflediğini söyledi.

Müşterilerin işlemlerini kolaylaştırmak ve kripto tasarruf ürünleri ve saklama hizmetleri sunarak tam bir kripto tezgah üstü (OTC) masası çalıştırmayı planlıyor.

Q9’un kurucu ortağı ve Henyep Group’un yönetici direktörü Aaron Chiu şunları söyledi: 

Bunu [kripto alanını] burada yaşam boyu bir fırsat olarak görüyoruz çünkü yeni bir varlık sınıfınızın bulunduğu çok nadirdir. 40 yıl önce altının yaptığı gibi, gerçekten küresel bir varlık sınıfı haline gelen dijital varlıklarda muazzam bir değer görüyoruz.

Chiu, amacın Henyep’in özel müşteri hizmetleri deneyimini (geleneksel varlık yönetiminde) kripto alanına uygulamak olduğunu söyledi. Henyep Group, Q9 Capital’i şirket içinde kuluçkaya yatırırken, uzun vadeli planın onu ayrı bir varlık haline getirmek olduğunu ekledi. 

Q9’un genel müdürü James Quinn, Q9’un yumuşak lansmanından bu yana, kripto para olmayan yerli yatırımcıların ilgisinin arttığını söyledi.

Müşterilerimizin yaklaşık% 90’ı ya kriptoda tamamen yenidir ya da daha önce bir veya iki yatırım yapmış ancak bu alana aktif olarak dahil olmamıştır – genellikle Bitcoin Class 2021.

Enflasyon ve küreselleşmenin önlenmesi için riskten korunma anlatısı etrafında bir tema ile [Bitcoin için] kesin bir artış gördük. Bu, fiyat hareketiyle birleştiğinde, ilk kez kripto satın alan müşteri setimiz için ilgi uyandırdı .

Bitcoin Fiyatının 2021’de Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Alıcılar 20 günlük SMA’yı ve BTC 35.700 $ fiyatının hattını devralırsa, Bitcoin fiyatı 36.000 $ dolar eşiğini kolaylıkla geçebilir. Fiyat burada başarısız olursa, 30.800 dolardan destek duvarına düşebilir. IntoTheBlock’a göre, bu seviye büyük miktarda satış baskısını savunabilecek en güçlü destek noktası olduğunu söyledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here