Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Fiyat Hareketi Göründüğü Kadar Korkutucu Değil, Neden mi?

Bitcoin Fiyat Hareketi Göründüğü Kadar Korkutucu Değil, Neden mi?

0
Bitcoin Fiyat Hareketi Göründüğü Kadar Korkutucu Değil, Neden mi?

Bitcoin’in ayı piyasasına sapacağı öngörüsü, piyasada bir endişeye neden olacak kadar tur attı. Son birkaç hafta, Bitcoin 13 günlük aşağı yönlü fiyat hareketiyle oldukça zorlu geçti. Ancak tünelin her zaman bir sonu vardır ve işte bu yüzden mevcut fiyat hareketi hakkında endişelenmemelisiniz.

Bu, boğa piyasasının erken bir aşamasıdır ve bu fiyatlar anlatının daha da şekillenmesine yardımcı olacaktır. Özellikle şu anda kimin toplandığına veya satın aldığına ilişkin temel koşullar değiştiğinde, bu fiyat hareketi, 1 yıllık iyi koşunun ardından 3 berbat yıl yerine daha uzun bir boğa koşusu sağlayacaktır.

Düzeltmeler ve Geri Çekmeler

Bu başka bir tarihsel emsaldir. 2017’de ortalama Bitcoin boğa piyasasının geri çekilmesi 16 gündü ve bu da iyi bir boğa koşusu için yol açtı. Şu anda Bitcoin 6. geri çekilme sürecinde ve daha 13 gün oldu. Bu nedenle, geri çekilmeler olacak ve bu olduğunda endişelenmeyin.

Opsiyonların Süresi 26’sında Doluyor

Önceki seçeneklerin sona erme zaman çizelgesi, büyük bir boğanın daha da ilerlemesine işaret ediyor. Bitcoin Ocak ayında 14 gün içinde -% 30 geri çekildiğinde, fiyat önümüzdeki 30 gün içinde% 102’ye yükseldi. Şubat ayında geri çekilen sonraki% 26,% 43’lük bir artışla sona erdi. Şu anda Bitcoin% 18 düştü, bu nedenle önümüzdeki ay fiyatı yükselebilir. Bu 26’ncı 6 Milyar USD’lik opsiyonun vadesi doldu.

Kurumsal Alıcılar

Kurumsal alıcıların kanaatlerinde bir değişiklik var mı? Peki, bunun ölçüsü Bitcoin ETF uygulamasıysa, o zaman cevap hayır. Scaramucci Fonu, geçen hafta Bitcoin ETF’ye başvuran 5. oldu.

Fidelity, ETF aracılığıyla Bitcoin teşhirine yönelik akıllıca seçeneklerini açıkladı. Goldman Sachs, ETF aracılığıyla bitcoin maruziyeti için daha fazla seçenek elde etmek için başvuruda bulundu.

Bu nedenle, ayı piyasasının tahmini nereye gidiyor? Bu en iyi yanıtı, Bitcoin olduğunu söyleyen Bloomberg analisti Mike Maglone tarafından verilmişti. 

“Küresel Bir Dijital Rezerv Varlık Olma Yolunda Ilerlerken 2021’De Bir Olgunlaşma Sıçraması, Belki De Bitcoin’i Bizim Görüşümüze Göre Bir Varlık Riskine Dönüştürüyor Olabilir”.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here