Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Büyük Düzeltmede Nereleri Görebilir

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Büyük Düzeltmede Nereleri Görebilir

0
Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Büyük Düzeltmede Nereleri Görebilir
  • Bitcoin, güçlü kurumsal talebin ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi.
  • Bitcoin Boğası temelde farklı, ancak düzeltme yine de olacak.
  • Kritik dezavantaj hedefi 12.000 – 13.000 ABD Doları arasındadır.

Bitcoin için çok önemli bir hafta oldu . Öncü kripto para birimi psikolojik 20.000 doların üzerine çıktı ve 24.295 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ekim ayının başından bu yana, kripto paranın değeri iki katından fazla arttı; Mart ortasında bir miktar BTC alacak kadar akıllı olanlar, yatırımlarından% 500 getiri elde etti.

Yazı yazarken, BTC 24.200 dolardan el değiştiriyor. Madeni paranın piyasa değeri, tüm kripto para birimi piyasa değerinin% 75’inin üzerinde olan 430 milyar dolara sıçradı.

Yeni Nesil Bitcoin Balinaları Geliyor

Bitcoin, 20.000 $ ‘a birkaç yaklaşım yaptı ve sonunda onu önemli piyasa hacminin ortasında parçaladı. Büyümenin temel nedenleri bir süre aynı kaldı: enflasyonist baskı, düşük faizli ortam, artan kurumsal ilgi – ayrılığın katalizörü. Bununla birlikte, Bitcoin’in hızla ana akım bir varlığa dönüştüğüne dair büyük bir kanıt akışı, yeni bir talep dalgası yarattı ve fiyatı kritik seviyenin üzerine çıkardı.

En az dört önemli olayların bir kombinasyonu önde Noel bir miting için bir ön koşul olarak görev yaptı. Bunlardan biri, Bitcoin’in suyoluna akmaya hazır başka bir balina. One River Varlık Yönetimi başkanı Eric Peters, şirketin 650 milyon dolar değerinde BTC satın aldığını ve önümüzdeki aylarda riski 1 milyar dolara çıkarmayı planladığını doğruladı. Haber tüccarlar ve yatırımcılar talep fo büyük bir başak beklenen olarak piyasada büyük bir boğanın yarışı tetikledi.

Bu Sefer Daha Farklı

Rally, Noel’den önce BTC’yi 20.000 $ ‘a çeken piyasa çılgınlığının 2017 deneyimine şüpheli bir şekilde benziyor. Tatil sezonuna dijital gelecek ve kripto para birimlerine geçişle ilgili konuşmalar hakim oldu. Bununla birlikte, ralli yıkıcı bir satış ve bir yıl süren kripto kışıyla sona erdi. Bitcoin, değerinin yaklaşık% 70’ini kaybederken, bazı büyük altcoinler% 90’dan fazla azaldı. 

Bu sefer, piyasa, büyük meblağlarda para atan ve aşağı inmeye başlarsa piyasayı desteklemeye hazır olan finansal kuruluş tarafından yönlendirilir . Önceki patlamayı tasarlayan perakende kalabalığı, geri döndürmez veya trendi tersine çeviremedi. Artık piyasayı desteklemek için MicroStrategy, PayPal, Square ve One River Asset Management var.

Altın Yerine Bitcoin, Dolar Yerine Bitcoin

Bitcoin artık bir değer deposu ve zor zamanlarda ABD dolarının değerini düşüren küresel bir rezerv varlık haline gelebilecek bir varlık olarak görülüyor. Yatırımcılar ekonomik risklere karşı bir koruma olarak dijital para birimini giderek daha fazla tercih ettikçe, dolar ve değerli metal 2020’de Bitcoin’den daha düşük performans gösterdi.

Bir ABD kripto para birimi yazılım firması olan CoinRoutes’in kurucu ortağı ve CEO’su Dave Weisberger’e göre, yatırımcılar bir gün altın eşdeğeri olacağını ümit ederek Bitcoin satın alıyor. Ve bu, kendi kendine devam eden bir kehanet haline gelebilecek bir şey.

Düzeltme Hala kaçınılmazdır

Bitcoin uzun vadeli bir boğa trendinde ve bu sefer her şey farklı olabilir; hepsi iyi. Ancak, düzeltme yine de olacak. Ve bu hazırlıklı olunması gereken bir şey. 

TD Sıralı gösterge, aylık bir grafikte yeşil dokuz mum çubuğu şeklinde bir satış sinyaline sahiptir ve bir ila dört mum çubuğu için düşüş hareketi riskini artırır. 20-30% düzeltmeler cryptocurrency piyasasında uzun vadeli yükseliş trendi için bir normal.

Teknik açıdan, BTC güvenli bir şekilde 13.000-12.000 $ alanına çekilebilir ve uzun vadeli yukarı yönlü yörüngeyi koruyabilir. Aylık EMA50 bu destek alanını koruduğundan, 7.500 $ ‘a doğru satış bile bir felaket olmayacak.

Bu arada, günlük grafikte BTC, 20.000 -19.500 $ ile destekleniyor. Bu alan şimdi destek olarak doğrulanabilir ve kısa vadede madeni para için hayati bir geri döndürmez durdurucu sağlayabilir. Temizlendikten sonra, satış 17.500 $ ‘a (günlük EMA50) ve 14.500 $’ a (günlük EMA100) uzatılabilir. Özellikle, yukarıda belirtilen 12.000 – 13.000 $ ‘lık kritik destek alanı günlük EMA200 ile güçlendiriliyor.

Uzmanların Bitcoin Tahmin Anketi, tüm zaman dilimlerine ilişkin beklentilerin yükselişe dönmesiyle önceki haftaya göre önemli ölçüde iyileşti ve katılımcıların yarısından fazlası olumlu fiyat ivmesi bekliyor. Özellikle fiyat tahminleri önceki haftaya göre yükseldi. Katılımcılar, Bitcoin’in aylık ve üç aylık bazda 25.000 $ ‘ın üzerindeki büyümesine bahse giriyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here