Home Analiz Bitcoin Fiyat analizi: Analiste Göre BTC 55 Bin Dolara Doğru Sıçrayabilir

Bitcoin Fiyat analizi: Analiste Göre BTC 55 Bin Dolara Doğru Sıçrayabilir

0
Bitcoin Fiyat analizi: Analiste Göre BTC 55 Bin Dolara Doğru Sıçrayabilir

Bitcoin (BTC / USD), Federal Açık Piyasa Komitesi’nin Ocak ayı toplantısının bir yükseliş rehberi sunmasının ardından Çarşamba günü Bitcoin 52.640 $ Dolarla 2021 ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Fed yetkilileri, faiz oranlarını sıfıra yakın tutmayı ve aylık 120 milyar dolarlık varlık alım hızını korumayı planladıklarını belirtti .

Merkez bankacıları ayrıca, gelecekteki potansiyel şahinlikleri hakkında daha fazla ayrıntı vermeyi göz ardı ederek, maksimum istihdam ve en az yüzde 2’lik bir enflasyon elde etme yolunda “önemli bir ilerleme” görene kadar beklemede kalacaklarını belirttiler.

Perşembe günkü ticarette Bitcoin, ayılara karşı kısa vadeli bir önyargı ile yatay bir şekilde konsolide ediyordu.

Kripto para birimi, fiyatı 52.000 $ seviyesinin altında kayan rekor zirve seviyesine yakın bir satış yaşadı.

Bununla birlikte, gün içi düşüş, Bitcoin’in kurumsal benimseme anlatısına dayanan uzun vadeli yükseliş eğilimini telafi etmek için çok az şey yaptı.

Bitcoin’de Likidite Krizi

Geçen hafta, bir dizi iyimser olay, yatırımcıların Bitcoin piyasasındaki tekliflerini artırmalarına neden oldu.

Tesla’nın twitter üzerinden 1,5 Milyar Dolarlık yatırımı durumasıyla başladı . Fortune 500 şirketi, kripto para birimini elektrikli arabaları için ödeme olarak kabul etmeyi planladığını ve boğaları potansiyel bir yukarı yönlü patlama konusunda uyarmayı planladığını ekledi.

BTC / USD, Tesla’nın 8 Şubat’ta yaptığı açıklamanın ardından sıçradı. Parite , Bitcoin yatırımı fikriyle flört eden Twitter ve Uber’den daha fazla destek aldı .

Bu arada, kredi kartı devi Mastercard ve ABD’nin ilk bankacılık hizmeti Bank of New York Mellon, geleneksel finansal platformlarının üzerine kripto hizmetleri ekleyeceklerini açıkladı .

Bu haftanın başlarında, bir kamu ticareti yazılım istihbarat firması olan MicroStrategy, borç satışları yoluyla 600 milyon dolar toplayacağını ve Bitcoin satın almaya karar verdiğini duyurdu .

Nasdaq listesinde yer alan firma halihazırda mevcut döviz kurları başına 3.67 milyar dolar değerinde 71.000’den fazla BTC’ye sahip durumda.

Ben Lilly Jarvis Labs-Bir kripto para analitik platformu ortağı, not kurumlar Bitcoin aktif arz-daha madenciler son on bir ay yani sonunda bir likidite krizine yol açtı mayınlı olandan büyük bir bölümünü emdiğini söyledi.

Kriz devam ederse Bitcoin’in fiyatlarının 2021’e kadar daha da büyüyebileceğini ekledi.

Bitcoin Teknik Analizi

Dört saatlik grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin Yükselen Kama modelinde yükselişini kırdı, aksi takdirde geri dönme olasılığı var.

Şu an itibariyle, kripto para birimi yukarı yönlü bir onay bekliyor, bu da potansiyel olarak Wedge’nin destek için üst trend çizgisine geri çekilebileceği anlamına geliyor.

Bunun üzerine, bir toparlanma meydana gelebilir ve fiyatı, yaklaşık 51.000 $ olan Wedge’ın maksimum yüksekliğine eşit olarak yükselebilir.

Bu, 49.000 $ dolar civarındaki kırılma noktasından bakılırsa, Bitcoin’i 55.000 $ dolar’a çıkarır. Nonethelss, Wedge’nin üst trend çizgisini direnç olarak geri düşerse, Bitcoin fiyatının 45.000 $ ‘a düşme riski olduğunu gösterecektir.


E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here