Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin, Ethereum Ücretleri Yine Tavan Yaptı İşte Bu Yüzden

Bitcoin, Ethereum Ücretleri Yine Tavan Yaptı İşte Bu Yüzden

0
Bitcoin, Ethereum Ücretleri Yine Tavan Yaptı İşte Bu Yüzden
  • Bitcoin göndermenin maliyeti, son üç yıldaki en yüksek maliyete ulaştı.
  • Ethereum göndermek şu anda neredeyse şimdiye kadarki en pahalı olanı.
  • Peki Neler oluyor? Uzmanlar açıklıyor.

Hem Bitcoin hem de Ethereum göndermenin maliyeti şu anda tavan yaptı çok yüksek ve ücretler artmaya devam ediyor.

En son BitInfoCharts verilerine göre, Bitcoin’i hareket ettirmenin maliyeti şu anda üç yıldaki en yüksek değer: ortalama 25,46 dolar . Elon Musk’tan Tesla’nın para birimini satın aldığını açıklamasının ardından bu hafta ücretler hızla yükseldi .

Haberden bu yana, üç gün içinde % 122 yükseldiler – Pazar günü 11.45 dolardı.

Ama her şey kötü ve karanlık değil. Bitcoin’in fiyatı bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı ve kripto para birimini, ücretlerin 55 dolara dokunduğu 2017’deki son boğa koşusuna kıyasla şimdi göndermek daha ucuz. 

Artı, uzmanlara göre, çoğu insan zaten varlığı elinde tutuyor. Bitcoin geliştiricisi Leon Johnson, ortalama Bitcoin yatırımcısı için endişelenecek bir şey olmadığını söyledi . “Yine de çoğu insan ‘uğraşıyor’, bu yüzden bunun henüz çok büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum,” dedi.

Torkel Rogstad, kripto-araştırma şirketi bir yazılım geliştiricisi Arcane’i , ayrıca ücretler her zaman düşük olsaydı, bu Bitcoin blockchain o kullanışlı olmadığını anlamına geleceğini ifade etti. “Ücretleri yüksek olması kullanıcıları Bitcoin ile işlemlerin dışında önemli yarar alıyorsanız kanıtıdır” diye anlattı Şifresini .

Daha fazla kişi Bitcoin gönderirken ücretler yükselme eğilimindedir, çünkü herkes işlemlerinin olabildiğince çabuk işlenmesini ister. Ağ meşgulse, daha fazla kullanıcı, işlemlerini doğrulamaya öncelik vermeleri için madencilere prim ödemeye isteklidir.

Maliyete bir örnek vermek gerekirse, iki LINK ( Ethereum üzerine kurulu Chainlink platformunun yerel para birimi) göndermeye çalıştı . İşlemi yapmak için madenci ücreti neredeyse LINK’e eşitti.

Ölçeklenebilirliği ele alan bir dizi projenin bu tür ücretlerin azaltılmasına yardımcı olabileceğini söyledi. Ancak, son veriler gözden kaçacak bir şeyse, bu tür projeler henüz kullanılmamaktadır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here