Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Enerji Tartışmaları, Burada Hangi Fikir Doğru?

Bitcoin Enerji Tartışmaları, Burada Hangi Fikir Doğru?

0
Bitcoin Enerji Tartışmaları, Burada Hangi Fikir Doğru?

Kripto eleştirmenleri, kripto madenciliğinin ne kadar enerji harcadığının ve temiz enerjinin bu alanda kullanmadığının altını çizmeye devam ediyor. Bitcoin’in Cathy Wood’un ARK Invest’i ile suçlandığı muazzam karbon salınımına rağmen, yakın zamanda Bitcoin’in iklim değişikliğiyle mücadeleye nasıl yardımcı olabileceğini açıkladı.

İklim aktivistlerinin ve Bitcoin eleştirmenlerinin karbon endişesini ortadan kaldıran ARK Invest Araştırma Direktörü Brett Winton, Bitcoin’in gezegen için nasıl bir tehdit oluşturmadığının altını çizdi. 

“Bitcoin içeren bir dünya, dengede yenilenebilir karbonsuz kaynaklardan daha fazla elektrik üreten bir dünyadır.”  

Sürdürülebilir bir çevre ihtiyacının farkında olan Ethereum, Coinshares ve Ripple, kısa süre önce kripto para birimi endüstrisini 2030 yılına kadar tamamen yenilenebilir hale getirmeyi amaçlayan bir kripto iklimi anlaşmasına katıldı . 

Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, yakın tarihli bir CNN röportajında , Ethereum’un işlem maliyeti açısından daha ucuz ve enerji açısından daha az tüketen yeni nesil protokole uyum sağladığını belirtti. Ethereum’un tamamen yenilenebilir enerji ile çalışıp çalışmayacağına ışık tuttu. 

Ah, protokolümüz için bu kolay. Ethereum’un enerji sorunu 9-12 ayda çözülecek. Bitcoin için çok daha zor olacak çünkü PoW sistemine o kadar yerleşmişler ki bir ton elektrik yakıyorlar. ” 

Bununla birlikte, Bitcoin’in enerji sorununun fiyatı etkilemediğini vurgulamaya devam etti. 

Ripple ayrıca , Crypto Climate Accord’a olan bağlılığını sürdürmek için sürdürülebilir yönde girişimlerde bulunuyor. Şirket yakın zamanda attığı bir tweet’te şöyle dedi : 

“Sektörler arasında sürdürülebilir önlemlerin benimsenmesi, küresel ekonomiyi 2030 yılına kadar tahmini 26 trilyon ABD doları kurtarabilir. Bu nedenle, Ripple’de ve o zamana kadar kripto için karbon net sıfır geleceği elde etmeye kararlıyız.”

Sektördeki diğerleri de yavaş yavaş aynı yönde ilerliyor. Gryphon Digital Mining, geçtiğimiz günlerde uzun vadeli hedeflerinin yüzde 100 yenilenebilir enerji kaynağı ile tamamen sahip olunan ilk dikey entegre kripto madencisi olmak olduğunu belirtti .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here