Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Düşüşü İle 1.6 Milyar Dolar Long Pozisyonu Tasfiye Edildi

Bitcoin Düşüşü İle 1.6 Milyar Dolar Long Pozisyonu Tasfiye Edildi

0
Bitcoin Düşüşü İle 1.6 Milyar Dolar Long Pozisyonu Tasfiye Edildi
  • Bitcoin 58.350 Dolar ATH ile Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra düzeltme başladı.
  • BTC’deki bu düşüş şimdiye kadar ki margin pozisyon kayıplarının en byüklerinden sayılabilir.
  • Bitcoin düşmeye devam ederken 1.6 Milyar dolarlık long pozisyonu tasfiye edildi.

Kripto para piyasası her geçen gün güç kazanmaya devam ederken, Bitcoin ile gelen düşüş tüm marketi kırmızıya boyadı.

Kaldıraçlı işlemler kullanan kullanıcılar büyük zararlara uğradı.

Kripto para piyasası margin alım satımların artmasıyla beraber tehlikeleride beraberinde getirdi. Bu gün itibari ile 1.6 Milyar dolar değerindeki BTC long pozisyolarını tasfiye etti.

Çoğu yatırımcı büyük hayallerle girerken margin pozisyonlarına kayıpları hesaba katmadığı açıkca belli olmuş oldu. Çünkü yatırımcıların çoğu hemen zengin olmak için büyük kaldıraç ile sistemden faydalanmak istediler.

Ama hiç bir şey umdukları gibi gitmedi, Bitcoin düşüşü bu yüksek kaldıraç kullananların sonu oldu.

Kripto para marketlerinden alınan verilere göre Bitcoin Düşüşü ile tam olarak 1.6 Milyar Dolar olan long pozisyonu liq edildi. Ve Bitcoin düşüşünü sürdürmeye devam ediyor.

Kripto para borsası lideri Binance’de 600 milyon doların üzerinde olan long pozisyonun kapatıldığını gösteriyor. Huobi, liq işlemlerinde 400 milyon dolar ile ikinci sırada yer alırken, OKEx long pozisyonlarının liq edilmesinde 248 milyon dolar ile üçüncü sırada yer aldı.

Huobi’de gerçekleşen en büyük liq operasyonu 20 Milyon dolarlık Bitcoin ile gerçekleşti.

Bitfinex, bu kayıpların en az yaşandığı kripto para borsası oldu. 1.2 milyon dolarla liq olan müşteriler en son sırada yer almayı başardı.

Bitcoin önceki günlerde ani bir düşüş yaparak 47 bin dolar seviyelerine kadar düşmüştü fakat toparlanması geç olmadı. Arkasından 8 bin dolarlık yükseliş ile hemen eski pozisyonunu korumaya çalıştı.

Fakat Bitcoin üzerindeki artan satış baskısı ayıların nekadar güçlü olduğunu gösterdi.

Aslında en çok alım yapan kurumsal şirketlerin başı olan Elon Musk Twitter hesabından Bitcoin çok pahalı olduğunu idda etmişti. Ve ardından düşüş başladı. bu bir nevi uyarı gibi algılamamız gerektirdiğini bir kez daha hatırlattı.

Neden derseniz çünkü Elon Musk sadece twitter biyografisine Bitcoin yazarak yüzde 13 ile 20 arasında bir yükseliş yakalamasına neden olmuştu. Aynı şekilde Bitcoin pahalı demesinden düşüş geleceğini anlamış olmalıydık.

Dün Bitcoin düşüşü ile bir çok altcoinde bu düşüşten faydalandı. Ripple mahkeme öncesi yüzde 15 artmıştı fakat BTC düşerken oda tutunamadı ve düştü.

Lon pozisyonlarının 1,6 milyar dolar bir kısmıydı son zamanlar 4.4 milyar dolar değerinde long ve short pozisyonları liq edildi.

Her zamaan diken üzerinde beklenen kripto para piyasası en tehlikeli ve riskli yatırımlardan bir tanesidir. Risk yönetimi yapmadan kripto para piyasasına girilmeyeceğini bir kez daha sert bir şekilde anlamış olduk

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here