Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Durdurulamaz Diyen ABD Milletvekili McHenry Herkesi Benimsemeye Davet Ediyor.

Bitcoin Durdurulamaz Diyen ABD Milletvekili McHenry Herkesi Benimsemeye Davet Ediyor.

0
Bitcoin Durdurulamaz Diyen ABD Milletvekili McHenry Herkesi Benimsemeye Davet Ediyor.

Bitcoin durdurulamaz diyen ABD Temsilcisi Patrick McHenry, hükümetleri Bitcoin’i kabul etmeleri için çağrıda bulundu. Ayrıca McHenry kongre web sitesinde Bitcoin’i teknik olarak incelediklerini bildirdi.

Pro-Bitcoin ABD Milletvekilleri

Son zamanlarda artan sayıda ABD milletvekili Bitcoin’i desteklemek için açıklamalarda bulunmuştu. Bunların arasında Kuzey Carolina eyaletinden Kongre Üyesi Patrick McHenry de var.

Cuma günü, CNBC’nin Squawk Box’ta geçen haftaki piyasa dalgalanmalarının ardından regülasyona nasıl yaklaşılacağı hakkında konuştu.

Teknolojiyi kutuya geri koyamazsınız. Yenilik burada. Sarılmalıyız. Piyasa olan erişimi genişletmeliyiz, finansal ürünlerimize erişimi genişletmeliyiz ”dedi.

McHenry uzun süredir bir Bitcoin’i savunduğunu biliyoruz. Geçen hafta, kendi kendini ilan eden Satoshi Nakamoto’nun avukatı Craig Wright, web sitelerinde açık kaynaklı Bitcoin teknik incelemesini barındırdıkları için birkaç web sitesi sahibini dava etmekle tehdit ettiğinde , McHenry belgeyi kongre resmi web sitesine yükledi .

Daha sonra tweet attı:

Politika yapıcılar, Amerikan rekabetçiliği için hayati önem taşıyan yenilik ve yaratıcılıktan yana olmalıdır. Umarım ABD’deki başkaları da bana katılır. #Bitcoin

Bitcoin yanlısı ABD’li bir diğer politikacı ise Miami Belediye Başkanı Francis Suarez. Craig Wright dava tehdidini takiben Bitcoin teknik incelemesini Miami şehir web sitesine yükledi.

Miami şehri Bitcoin’e inanıyor ve Miami’yi kripto yenilikleri için bir merkez haline getirmek için gece gündüz çalışıyorum. Suarez Çarşamba günü Satoshi’nin Beyaz Kitabına ev sahipliği yapan ilk belediye hükümeti olduğunu söylemekten gurur duyuyor ”dedi.

Suarez’in Bitcoin’i ve yeniliği teşvik etme çabalarını öven McHenry, “Miami’de yaptığınız şeyden etkilenen Belediye Başkanı Francis Suarez. Umarım daha fazla politika yapıcı Amerikan yeniliğini desteklemek için bize katılır. “

Bu ayın başlarında, Suarez Miami şehrin hazine rezervleri üzerinde çalışırken Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödeme üzerinde çalıştıklarınıda bildirdi.

McHenry, Bitcoin’in durdurulamaz olduğunu ve hükümetlerin onu yasaklamaya çalışmaması gerektiğini söyledi.

Finansal Hizmetler Komitesi’nin Temmuz 2019’da yaptığı bir duruşmada , “Bitcoin teknik incelemesinin yazarı Satoshi Nakamoto’nun öngördüğü ve diğerlerinin inşa ettiği dünya durdurulamaz bir güç” dedi.

“Bu yeniliği caydırmaya çalışmamalıyız ve hükümetler bu yeniliği durduramaz ve deneyenler zaten başarısız oldu. ” McHenry ayrıca şunu vurguladı: “Bitcoin teknolojisinin doğası gereği, hükümetler onu öldüremezler, yapmamalılar.”

Bu aslında büyük bir gelişme Biden Hükümetinin kriptoya yaklaşımı oldukça olumlu. Gelecekte Bitcoin ve diğer kripto paralar için umut vadediyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here