Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin (BTC)’nin Madencilik Zorluğu, 2018’den Bu Yana En Büyük Artışla Yeni Zirveye Ulaşacak

Bitcoin (BTC)’nin Madencilik Zorluğu, 2018’den Bu Yana En Büyük Artışla Yeni Zirveye Ulaşacak

0
Bitcoin (BTC)’nin Madencilik Zorluğu, 2018’den Bu Yana En Büyük Artışla Yeni Zirveye Ulaşacak

Bitcoin‘in madencilik zorluğu, ağın güvenliğinin bir ölçüsü ve blok ödülleri için rekabet etmenin ne kadar zor olduğu, yeni bir zirveye ayak basmaya hazırlanıyor.

2 Mayıs’taki son düzenlemeden bu yana ortalama Bitcoin (BTC) blok üretim aralığı yaklaşık 8,25 dakikadır ve bu, amaçlanan blok başına 10 dakika aralığından % 17 daha hızlıdır.

Bitcoin’in madencilik zorluğu, genellikle 14 gün süren dönem boyunca ortalama blok üretim aralıklarına dayalı olarak her 2.016 blokta bir kendini ayarlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Ortalama aralık 10 dakikadan daha kısaysa, bu, süre boyunca daha fazla hash oranının takılı olduğu anlamına gelirse, ağ, ağdaki artan rekabet düzeyine tepki zorluğunu artıracaktır. Benzer şekilde, ortalama blok aralığı 10 dakikadan uzunsa, ağ zorluğu düşecektir. 

BTC.com ve Poolin’den gelen veri kaynakları şu anda yaklaşan zorluk döneminin % 20’nin üzerinde çıkmak üzere olduğunu tahmin ediyor; bu, 683.424 blok yüksekliğinde veya Perşembe günü saat 10:00 civarında olacaktır.

En son Ekim 2017’de % 20’nin üzerinde tek bir Bitcoin madenciliği zorluk ayarlaması yapıldı. 42 ayda beklenen en büyük zorluk atlaması, Çin’in Sincan eyaletindeki son olaylardan ağın hash oranının hızlı bir şekilde toparlanmasından sonra geldi.

Çin’in kuzeydoğu bölgesindeki birkaç kömür madeninde meydana gelen güvenlik kazaları Nisan ayı ortasında meydana geldi ve Sincan’daki elektrik santrallerinin bölgedeki veri merkezlerine elektrik tedarikini kesmesine neden oldu .

Sonuç olarak, bölgedeki Bitcoin (BTC) madenciliği tesislerinin çoğu, 22 Nisan’da kademeli olarak hayata dönmeden önce yaklaşık bir hafta süreyle kapandı . Bu aynı zamanda, 2 Mayıs’ta yayınlanan Bitcoin (BTC) madenciliği zorluğunun % 12’lik düşüşünün arkasındaki ilk faktördü.

Ayrıca, büyük Çinli üreticilerden yeni sevk edilen madencilik ekipmanı da pazara giriyor ve çevrimiçi oluyor.

Genel olarak, 2 Mayıs ve Perşembe arasındaki ortalama bitcoin hash oranı, 2 ve 16 Nisan arasında kaydedilen önceki ortalama yüksek 168 EH / s’ye kıyasla % 6 artmış olan saniyede 178 exahash (EH / s) civarındaydı.

Bu, ortalama olarak, yeni teslim edilen makinelerden yaklaşık 10 EH / s bilgi işlem gücünün geçtiğimiz ay ağa bağlandığı anlamına gelir. Bu miktar hash gücü, en yeni nesil Bitcoin (BTC) madenciliği donanımının kabaca 100.000 birimine eşittir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here