Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin (BTC) Yarılanmadan Sonra Dördüncü Çağı Başlıyor

Bitcoin (BTC) Yarılanmadan Sonra Dördüncü Çağı Başlıyor

0
Bitcoin (BTC) Yarılanmadan Sonra Dördüncü Çağı Başlıyor

Bitcoin BTC), üçüncü yarılanma ile resmen dördüncü çağı başladı.

Bitcoin (BTC), 2020’de en çok beklenen üçüncü yarılanması sona erdi. Kripto para birimi endüstrisinde 2020’nin en çok konuşulan olaylarından biriydi ve yarıya indirme işlemleri bitmek üzere..

Bitcoin’in 630.000’inci bloğunu 19:25 UTC’de bulmakta Sorumlu olan Madencilik havuzu Antpool

Bitcoin (BTC) Dördüncü Yarılanma Ne Zaman?

Şu andan itibaren, 2024’te gerçekleşmesi beklenen Bitcoin (BTC) dördüncü yarılanma etkinliğine 1.367 gün kaldı.

Bitcoin (BTC) Daha Güçlü Hale Geldi

Satoshi’nin yaptırımına göre günlük madalyonun günlük arzını yarıya indiren bu önceden programlanmış teknik etkinlik, her 210.000 bloktan sonra gerçekleşir.

Şu andan itibaren, Bitcoin madencileri her çözülen blok başına sadece 6.25 BTC taşıyacak. Bu , bir madalyonun üretim maliyetini 14.000 dolara çıkaracaktır .

Zincir üstü veri firması Glassnode’e göre, Bitcoin (BTC) ağı son yarılanmasından bu yana muazzam bir büyümeye tanık oldu . Buna örnek göstermek gerekirse, en az 0.1 BTC’ye sahip adreslerin sayısı yüzde 142 arttı.

Profile baktığımızda, Bitcoin’in hashrate’i 2016’dan bu yana şaşırtıcı bir şekilde yüzde 8,741 oranında arttı. Aslında, bu kilit ağ metriği son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı .

Bitcoin (BTC) Hareketliliği Başlıyor

8 Mayıs’taki Bitcoin (BTC) Fiyatı 10.000 dolara çıkmasına rağmen, BTC fiyatı son güne göre yüzde üçten fazla düştü.

Pek çok trader, Bitcoin’in topsy-turvy fiyat hareketini açıklayabilecek çok beklenen etkinliğin öncesinde haberleri satmaya onay verdi.

2016’nın yarılanma sonrasında, Bitcoin (BTC) 2017’nin tüm zamanların en yüksek değeri olan yaklaşık 20.000 dolara ulaştığında ana akım haline geldi. Bitcoin’e olan ilgi iki katına çıkmıştı. Arkasından 2 yıldan fazla süren bir ayı dönemi yaşadı.

Üçüncü yarıdan sadece iki ay önce, BTC, madenci teslimiyetine yol açan bugüne kadar üçüncü en büyük kazasına katlandı .

Bitcoin (BTC) Fiyatı Ne Olacak

Elbette, yarılamayı çevreleyen en büyük tartışma, önde gelen kripto para biriminin fiyatı üzerindeki etkisidir.

Bazı analistler altı haneli fiyatlar beklerken, bu Bitcoin (BTC) yarılanmasının zaten fiyatlandırıldığına inanan bazı analistlerde var gibi , traderler ve analistler yeni zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkma şansının çok düşük olduğunu düşünüyor Tecrübeli trader ve analist Peter Brandt bu ödülün bir etkinlik dışı kaldığını düşünüyor. Bununla birlikte, Bitcoiners’ın olayların nasıl ortaya çıkacağını öğrenmek için 210.000 blok ve dört yıl daha var.

Fiyat hareketliliği başlarken analistlerin çoğu Bitcoin Fiyatının 6500 Dolar civarına gelmesini düşünüyor. Tabiki başka analistlerde tersini düşünüyor onlarda tekrar Bitcoin (BTC) boğasının yeniden başlıyacağına inannıyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here