Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin (BTC) Madencileri Ocak Ayında 1 Milyar Dolar Üzerinde Gelir Elde Etii

Bitcoin (BTC) Madencileri Ocak Ayında 1 Milyar Dolar Üzerinde Gelir Elde Etii

0
Bitcoin (BTC) Madencileri Ocak Ayında 1 Milyar Dolar Üzerinde Gelir Elde Etii
  • Bitcoin madencileri yalnızca Ocak ayında 1,09 milyar doların üzerinde gelir elde etti.
  • Bu arada, 17 Ocak’taki ATH’den sonra ağın hashrate’inde hafif bir düşüş oldu.

Veri Blok Bitcoin madenciler bilgiye göre, Ocak 2021 yılında ikinci büyük gelir elde gösterdi, gelir çoğunlukla miktarıdır ağın blok sübvansiyonlar, geldi

BTC blok üretimi için madencilere ödül. Blockchain gezgini Blockchain.com’a göre, yazı yazılırken kripto ağ hashrate değeri saniyede 150 milyon terahash (TH / s) civarında.

Bitcoin madencileri 1 milyar doları aştı

Ocak 2021’de Bitcoin madencileri, Aralık 2017’den bu yana en büyük gelir olan 1.09 milyar dolardan fazla para üretti.

O zamanlar madenciler 1.25 milyar dolardan fazla para kazandılar, bu muhtemelen daha büyük blok ödülü ve o zaman kripto para biriminin artan fiyatı ile ilgili.

Ayrıca, mevcut gelir, BTC madencilerinin yaklaşık 1,02 milyar dolar ürettiği Ocak 2018’de rekoru geçti . The Block’un verilerine göre Ocak 2020’de 500 milyon dolar civarında daha düşük bir gelir elde ettiler.

Bitcoin madencilerinin Ocak geliri büyük ölçüde blok ödüllerinden kaynaklandı. Bildirildiğine göre, ağın blok sübvansiyonlarından yaklaşık 977 milyon dolar gelir elde ederken, geri kalanı işlem ücretlerinden geldi.

Özellikle, madenciler geçen yıl üçüncü halving olayının ardından şu anda blok başına 6,25 BTC ile ödüllendiriliyor . Bu nedenle, Bitcoin madencilerinin gelirindeki artış muhtemelen kripto para biriminin piyasa fiyatındaki son ani yükselişi takip ediyor, çünkü blok ödülleri 2020’den önceki yıllardan daha büyük değildi.

Bitcoin ağ hashrate

Blockchain.com başına 17 Ocak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 155,4 milyon TH / s’den sonra ağ hashratında yaklaşık beş milyon TH / s düşüş oldu.

Şu anda, Bitcoin ağ hashrate’i 150 milyon civarındadır ve bu, kripto para birimini madencilik yapan makinelerin sayısında bir düşüş olduğunu gösterir. Ağın madencilik zorluğunda yakın zamanda büyük bir artış olmadı ve bu nedenle, madenciler 1 TH / s için 0,25 $ ‘lık bir artış yapıyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here