Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin (BTC) Kritik Fiyat Desteğine Dokundu Devam Edecek mi?

Bitcoin (BTC) Kritik Fiyat Desteğine Dokundu Devam Edecek mi?

0
Bitcoin (BTC) Kritik Fiyat Desteğine Dokundu Devam Edecek mi?

Bitcoin en son 58.400 ATH ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığından beri bir düzeltme hareketi içinde aşağıya doğru düşüşü devam etmektedir.

BTC Cuma sabah saatlerinde 45.000 $ dolar’lık noktaya dokundu ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana yüzde 22.90’a kadar düştü.

Tüccarlar, aralığın geçmişte doğrulanmış olumsuz düzeltmeleri sınırlama kapasitesi göz önüne alındığında, 45.000 $ ‘ı ve etrafındaki seviyeleri destek olarak gördüler.

Bitcoin (BTC) Analiz

Bununla birlikte bir çok olumsuz hareket görüldü ve düzeltmenin bitmediğini dahada aşağıya doğru düşeceğinini göstermektedir .

BlockRoots.com’un kurucu ortağı Josh Rager, “44 bin doları göz kulak oluyorum – bir kez test edildi, ancak bunun altında bir kırılma muhtemelen fiyatı 40 bin dolara düşürüyor” dedi. “Ve eğer fiyat 40.000 $ dolar’a ulaşırsa – 30.000 $ dolar’ ın ortasından yukarıya doğru yükseleceğini biliyorsunuz. [O] burada zıplayabilir ama her geçen gün seviye / seviye alacaktır. “

Bay Rager’in 40.000 $ ‘lık olumsuz hedefi, yukarıdaki grafikteki mavi dalgayla iyi bir şekilde yakınlaştı.

Bitcoin’in analizinde günlük grafiğinde 50 dönemlik basit hareketli ortalamayı (50-SMA) temsil eder.

Dalga, 2020 boyunca kripto para biriminin yükseliş trendini destekledi. Birçok örnek, fiyatın 50-SMA’nın altına düştüğünü gösterdi, ancak yalnızca piyasanın yükseliş eğilimini doğrulamak için dalgayı daha sonra geri kazanması gerek

Analist Willy Woo’nun yanlış döndüğüne dair sıfır kanıtı olan zemin modeli de 39.000 $ ‘a yakın sabit fiyat desteği hakkında uyarıda bulunuyor.

Bay Rager, Bitcoin’in önümüzdeki seanslarda 40.000 $ ‘a düşebileceği ve 38.000-39.000 $’ a doğru bir fitil oluşturabileceğini kabul etti.

Kripto para birimi, daha sonraki bir aşamada yükselişine devam edebilir.

Bitcoin (BTC) Analizinde Psikolojik Seviyeler

Bitcoin, 2021’de neredeyse yüzde 100 artarak 58.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kazançları, Tesla‘nın kripto para birimine yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırım ve merkezi olmayan tokeni hizmetleri ve ürünleri için bir ödeme şekli olarak kullanma niyetinin öncülüğünde artan kurumsal benimsemede ortaya çıktı .

Bu hafta mobil ödeme uygulaması Square, kripto para birimine 170 milyon dolar daha yatırım yaparak Bitcoin rezervlerini de artırdığını duyurdu. Jack Dorsey başkanlığındaki firma, geçen yılın sonlarında bilançosuna 50 milyon dolar değerinde Bitcoin eklemişti .

Nasdaq listesinde yer alan iş zekası şirketi MicroStrategy de benzer ancak daha yüksek bir teklifle Bitcoin yatırım artırma çağrısı yaptı.

Dijital varlıkların başka bir zulasını satın almak için 1.06 milyar dolar koydu ve toplam rezervlerini yaklaşık 71.000 BTC’den 90.500 BTC’nin üzerine çıkardı.

Tüm firmalar Bitcoin satın aldıkları ortalama oranları açıkladılar. Tesla için BTC fiyatı 35.000 – 40.000 $ arasındaydı. MicroStrategy’nin Bitcoin piyasasına yaptığı son yatırım , 52.000 $ ‘ın üzerinde işlem yaparken geldi.

Bu arada Square, kripto para birimini ortalama 51.000 $ ‘ın biraz üzerinde bir fiyata satın aldığını belirtti.

Bu aynı zamanda, şirketlerin kripto para biriminde söz konusu seviyelerin üzerindeki yüksek profilli maruz kalması göz önüne alındığında, Bitcoin’in önümüzdeki oturumlarda 50.000 $ dolar’ın üzerindeki seviyeleri geri kazanma yeteneğini de artırdı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here