Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin (BTC) İle Tether Arasındaki İlginç Korelasyon

Bitcoin (BTC) İle Tether Arasındaki İlginç Korelasyon

0
Bitcoin (BTC) İle Tether Arasındaki İlginç Korelasyon

Kripto para piyasasında tanınan ünlü analist ve trader Jack (@BTC_JackSparrow), USDT’nin hakimiyeti ile Bitcoin (BTC) fiyatı arasında güçlü bir korelasyon tespit etti.

ABD Doları Tether (USDT) stabilcoinler arasında en popüler sabit paralardan biridir. Kripto para ticareti söz konusu olduğunda ABD Doları (USD) için eşdeğer olarak kullanılır. Sürekli talebi nedeniyle, stabilcoin Tether Limited tarafından periyodik olarak yayınlanmaktadır.

Bitcoin (BTC) Aşağı İse Tether (USDT) Yukarı Çıkar

Bitcoin Jack, biri Bitcoin (BTC) fiyatıyla diğeri de Tether’ın pazar hakimiyetini gösteren iki grafik gösterdi. Bitcoin’in etkileyici büyüme dönemlerinin USDT’nin piyasadaki düşüşleri ile ilişkili olduğu açıktır.

Tüccar, bu korelasyonun ‘açık’ olduğu iki dönemi de gösterdi. Bu iki örnek 2019’un ilk çeyreğidir (Bitcoin yükseldi, Tether’ın hakimiyeti azaldı) ve durumun Tether (USDT) için tersi olduğu zamanlar için devam eden düşüş Bitcoin (BTC) pazarı.

Bu korelasyon Bitcoin Jack’in USDT’nin Bitcoin’lerini (BTC) satmaya istekli tüccarlar tarafından talep edildiği fikrini reddetmesine izin verdi. Bunun yerine USDT kripto piyasası için ‘yeni para’ gibi davranıyor.

USDT, Parasız Para

Bu modele göre, bir miktar USDT ‘sapmaya’ düşmektedir. Bitcoin Jack, bu Tethers’a ‘parasız para’ diyor.

ABD Doları Tether (USDT), birçok platformda yayınlanan bir sabit paradır. İlk başta, sadece Omni Layer’da (Bitcoin tabanlı bir platform) yayınlandı, ancak Ethereum (ERC-20 Tether) ve Tron (TRC-20 Tether) lige katıldı.

Son zamanlarda, Tron Vakfı’nın kurucusu Justin Sun, Tether’in Tron tabanlı bir versiyonunun arzını hızla artırdığını gösterdi:

Ayrıca, Eos (EOS) ve Algorand (ALGO) blok zincirlerinde ve Sıvı Bitcoin yan zincirinde Tethers yayınlanır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here