Salı, Ekim 27, 2020

Bitcoin (BTC) İle Tether Arasındaki İlginç Korelasyon

Kripto para piyasasında tanınan ünlü analist ve trader Jack (@BTC_JackSparrow), USDT’nin hakimiyeti ile Bitcoin (BTC) fiyatı arasında güçlü bir korelasyon tespit etti.

ABD Doları Tether (USDT) stabilcoinler arasında en popüler sabit paralardan biridir. Kripto para ticareti söz konusu olduğunda ABD Doları (USD) için eşdeğer olarak kullanılır. Sürekli talebi nedeniyle, stabilcoin Tether Limited tarafından periyodik olarak yayınlanmaktadır.

Bitcoin (BTC) Aşağı İse Tether (USDT) Yukarı Çıkar

Bitcoin Jack, biri Bitcoin (BTC) fiyatıyla diğeri de Tether’ın pazar hakimiyetini gösteren iki grafik gösterdi. Bitcoin’in etkileyici büyüme dönemlerinin USDT’nin piyasadaki düşüşleri ile ilişkili olduğu açıktır.

Tüccar, bu korelasyonun ‘açık’ olduğu iki dönemi de gösterdi. Bu iki örnek 2019’un ilk çeyreğidir (Bitcoin yükseldi, Tether’ın hakimiyeti azaldı) ve durumun Tether (USDT) için tersi olduğu zamanlar için devam eden düşüş Bitcoin (BTC) pazarı.

Bu korelasyon Bitcoin Jack’in USDT’nin Bitcoin’lerini (BTC) satmaya istekli tüccarlar tarafından talep edildiği fikrini reddetmesine izin verdi. Bunun yerine USDT kripto piyasası için ‘yeni para’ gibi davranıyor.

USDT, Parasız Para

Bu modele göre, bir miktar USDT ‘sapmaya’ düşmektedir. Bitcoin Jack, bu Tethers’a ‘parasız para’ diyor.

ABD Doları Tether (USDT), birçok platformda yayınlanan bir sabit paradır. İlk başta, sadece Omni Layer’da (Bitcoin tabanlı bir platform) yayınlandı, ancak Ethereum (ERC-20 Tether) ve Tron (TRC-20 Tether) lige katıldı.

Son zamanlarda, Tron Vakfı’nın kurucusu Justin Sun, Tether’in Tron tabanlı bir versiyonunun arzını hızla artırdığını gösterdi:

Ayrıca, Eos (EOS) ve Algorand (ALGO) blok zincirlerinde ve Sıvı Bitcoin yan zincirinde Tethers yayınlanır. 

KAYNAKU-Today
eray sezer
eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

16BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
10,984,390
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 27 October 2020 14:53

En Son Haberler

Holochain (HOT) Fiyat Tahmini 2020 – 2025

Holochain (HOT) Fiyat Tahmini Holochain, finansal olmayan ve dahili bir kredi cihazıdır. Cihaz sahibinin, uygulamalarını başarıyla kullanabilmeleri için barındırma alanlarını...

Litecoin (LTC) Fiyat Analizi: Ünlü Analistlerlerden LTC’nin 49 Doları Testi Ve Devamı

Litecoin fiyat tahmini, 49 dolara doğru bir tersine dönüş bekliyor.Litecoin fiyatı 46.80 $ 'da güçlü bir dirençle karşı karşıya.LTC fiyatı 45 $...

Hedgeye CEO’su Tüm Bitcoinlerini Neden Sattı?

Büyük bir risk yönetimi firmasının CEO'su Keith McCullough, neden tüm Bitcoin'lerini sattığını açıklıyor. Ve onunla aynı fikirde olmaman neden senin hatan.
bitcoinBitcoin
13,421.91 $
13,421.91 $
2.35%
ethereumEthereum
404.28 $
404.28 $
0.64%
rippleXRP
0.252089 $
0.252089 $
0.34%
litecoinLitecoin
57.72 $
57.72 $
0.99%
eosEOS
2.66 $
2.66 $
0.3%
tezosTezos
2.12 $
2.12 $
0.65%
chainlinkChainlink
12.15 $
12.15 $
2.92%

Benzer Haberler

Hedgeye CEO’su Tüm Bitcoinlerini Neden Sattı?

Büyük bir risk yönetimi firmasının CEO'su Keith McCullough, neden tüm Bitcoin'lerini sattığını açıklıyor. Ve onunla aynı fikirde olmaman neden senin hatan.

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC 10800 $ ‘ı Yeniden Test Edecek mi?

Bitcoin fiyat tahmini, fiyattaki başka bir artış için güçlü geliyor.Bitcoin fiyatı 10800 $ 'ı yeniden test ediyor, ancak ayakta kalamıyor.Piyasa duyarlılığı, güçlü...

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır? Bitcoin Satın Alma Rehberi

Piyasa Açısından, Bitcoin hala diğer kripto varlıkların fiyat oluşumunu ve hareketini etkileyen ve yönlendiren baskın faktördür ve birçokları tarafından hükümet ve merkez bankacılığı...