Home Analiz Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 10000 Dolar Mı? Yoksa 8500 Dolar mı?

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 10000 Dolar Mı? Yoksa 8500 Dolar mı?

0
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 10000 Dolar Mı? Yoksa 8500 Dolar mı?

Mayıs Ayının son haftasınıda aşağıdakidaki listeye bakarak zaten görebiliriz nekadar olumlu geçtiğini, kripto para piyasası Bitcoin fiyatının yükselişiyle beraber yeşillenmeye başlamıştı. Cardano (ADA) 29 Mayıs Günü Shelley Yol Haritası açıklandıktan sonra yahrada en belirgin yükselişi gören kripto paradır..

Altcoinler büyümelerini sürdürürken, Bitcoin (BTC) için hakimiyet oranı yani Dominance geçen ay biraz düştü ve şu anda% 64.3’te duruyor.. Bu, BTC’nin ay başına göre olan % 65,55’lik hakimiyet dominance oranı ile karşılaştırılmıştır.

BTC / USD Bitcoin 10000 Dolardaki Psikolojik Direnci Kırabilecek mi?

Bitcoin (BTC), Mayıs ayının başından bu yana% 25 büyüme ile Mayıs’ı bu akşamki kapanışla beraber bitirmiş olacacağız. Haftalık Bitcoin Grafiğine göre yüzde 4.75 değer kazanmış durumda.

Saatlik grafiğe bakıldığında, Bitcoin (BTC) büyük bir hareketlilik göstermedi, çünkü hafta içi hareket eden Bitcoin hafta sonları genellikle fiyatta bir düşüşe neden oluyor. Böyle bir açıklamayı azalan kripto para hacmi ile desteklenmektedir. Boğa eğilimi henüz bitmemiş olsa da, trader’lar yeni haftanın başlangıcında en yakın destek seviyesine olan Bitcoin Fiyatı 9.400 $ seviyesinde bir düzeltme yapabilir.

BTC’de Günlük grafiğe göre, Bitcoin (BTC) , 10.000 dolarlık psikolojik direnci fethetme çabasında ve ama ondan önce BTC fiyatı 8.500 dolarlık seviyeyi bir kez daha test edebilir . Böyle bir senaryoyu detekleyen noktamız ise işlem alım satımlardaki işlem hacmi düşüklüğü. Boğaların zayıflığını teyit eden yükseklikler de vardır. Sonuçta, 8.500 $ seviyesine dikkat etmek gerekiyor.

Haftalık Bitcoin grafiğine bakıldığında, son mum bir öncekinin altında kapanmasıyla beraber, boğaların Bitcoin fiyatını daha yükseğe çıkarabilmeleri için daha fazla güç toplamaları lazım ve son tepenin üstünde kapanış olması gerek. Dahası, Bitcoin (BTC) ‘nin ilkbahar 2019’da olduğu gibi ivme kazanmasına ve yükseliş eğilimi başlatmasına izin veren bir konsolidasyon dönemi yoktu.

Bu durumda, bir V-şekilli kurtarma görülmesi olası değildir. Özetlemek gerekirse, Haziran 2020’de 7.400-7.500 $ arasında en yakın hayati alana keskin bir dökülme olasılığı yüksektir.

Şuanda, Bitcoin Fiyatı 9.582 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı: 1 Bitcoin Kaç TL?

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here