Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin (BTC) 51.678 Dolar’a Ulaşırken Altın BTC’ye Karşı Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Ulaştı

Bitcoin (BTC) 51.678 Dolar’a Ulaşırken Altın BTC’ye Karşı Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Ulaştı

0
Bitcoin (BTC) 51.678 Dolar’a Ulaşırken Altın BTC’ye Karşı Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Ulaştı

Altın, Bitcoin’e karşı tüm zamanalrın en düşük seviyesinde ve Bitcoin hız kesmeden her geçen gün yükselmeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC) 51.678 Dolar ile ATH yaparak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Aynı zamanda, en yaygın çok kullanılan Altın, BTC’ye göre değerlendiğinde tüm zamanların en düşük seviyesinde bulunuyor.

Altın Bitcoin’e Karşı Tüm Zamanların En Düşük seviyesinde

Bitcoin pek çok şeyle karşılaştırılır, ancak en yaygın olarak, her iki varlık da bir değer deposu olarak güçlü bir durum oluşturduğu için altınla daha çok kıyaslanıyor.

Bununla birlikte, geçtiğimiz yıl içinde, Altın / Bitcoin oranı şu anda tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğu için ikisi arasında açık bir kazanan var.

Bloomberg Altın/Bitcoin

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, oran geçen yılın Mart ayından bu yana kademeli olarak düşüyor.

O zamanlar, Bitcoin’in ABD değeri, büyük ölçüde COVID-19 koronavirüsü ile başlayan krizin neden olduğu pazar çapında bir çöküşte yıllık yaklaşık 3.800 $ dolar’a düştü .

O zamandan beri sadece BTC için yükseldi, çünkü kripto para birimi Mart 2020’deki en düşük seviyelerden bu yana yaklaşık % 1250’lik şaşırtıcı bir artış göstermeye devam ediyor.

Öte yandan, altın BTC’nin gerisinde kaldı. Bu yazının yazıldığı sırada, bir ons altın, Bitcoin tarafından sağlanan herhangi bir kazancı kovalamak şöyle dursun, Altın (o pazar için) 2.000 $ dolar seviyesinin üstünde çıkamıyor ve fiyatı 1780 dolarda konsolide olmaya devam ediyor.

Dijital Altın Gücü Devam Ediyor

Her iki varlık da bir değer deposu olma gibi güçlü özellikler gösterirken, birçok kişinin gözünde Bitcoin daha üstün görünüyor.

Tabii ki, bunun zamana göre test edilmesi gerektiğini belirtmekte fayda var çünkü dijital para birimi, fiziksel karşılığı ile karşılaştırıldığında özellikle çok yeni olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, giderek artan sayıda kurum ve önde gelen yatırımcılar, Bitcoin’in gerçekten de biraz dijital altın olduğu kanısına varıyor, ancak aslında bundan çok daha fazlası olduğu bir gerçek.

Geçen yıl efsanevi yatırımcı Paul Tudor Jones, Bitcoin’in en iyi enflasyon ticareti olduğunu söyledi.

Daha dün, St.Louis Federal Rezerv Bankası başkanı, Bitcoin’in bir para birimi olmaktan çok altına rakip olduğunu söyledi .

Yukarıdakilerin hepsiyle birlikte, ölçekleri Bitcoin’e doğru olumlu bir şekilde çarpıtan ikisi arasındaki temel farkların bazılarını özetlemeye değer.

Birincisi, taşınması kolaydır – internete erişiminiz olduğu sürece, Bitcoin’lerinize kelimenin tam anlamıyla dünyanın herhangi bir noktasından erişebilirsiniz. 10 KG altın taşıdığınızı hayal edin. Şimdi bir ton altın taşıdığınızı hayal edin.

Bitcoin’in korunması da nispeten daha kolaydır. Yüksek güvenlikli kasalara veya bankalara ihtiyacınız yok.

Bitcoinleriniz cüzdanınızda güvenle saklanır ve özel anahtarlarınız size ait olduğu ve tehlikeye atılmadığı sürece endişelenecek bir şeyiniz yoktur.

Bitcoin dijitaldir, sansüre dayanıklıdır ve aynı zamanda doğrulanabilir şekilde azdır. Bunların tümü, hayal edebileceğimizden daha hızlı dijitalleşmeye doğru ilerleyen bir dünyada kripto para birimine fayda sağlayacak gibi görünüyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here