Bitcoin (BTC) 51.678 Dolar’a Ulaşırken Altın BTC’ye Karşı Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Ulaştı

Altın, Bitcoin’e karşı tüm zamanalrın en düşük seviyesinde ve Bitcoin hız kesmeden her geçen gün yükselmeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC) 51.678 Dolar ile ATH yaparak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Aynı zamanda, en yaygın çok kullanılan Altın, BTC’ye göre değerlendiğinde tüm zamanların en düşük seviyesinde bulunuyor.

Altın Bitcoin’e Karşı Tüm Zamanların En Düşük seviyesinde

Bitcoin pek çok şeyle karşılaştırılır, ancak en yaygın olarak, her iki varlık da bir değer deposu olarak güçlü bir durum oluşturduğu için altınla daha çok kıyaslanıyor.

Bununla birlikte, geçtiğimiz yıl içinde, Altın / Bitcoin oranı şu anda tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğu için ikisi arasında açık bir kazanan var.

Bloomberg Altın/Bitcoin

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, oran geçen yılın Mart ayından bu yana kademeli olarak düşüyor. 

O zamanlar, Bitcoin’in ABD değeri, büyük ölçüde COVID-19 koronavirüsü ile başlayan krizin neden olduğu pazar çapında bir çöküşte yıllık yaklaşık 3.800 $ dolar’a düştü .

O zamandan beri sadece BTC için yükseldi, çünkü kripto para birimi Mart 2020’deki en düşük seviyelerden bu yana yaklaşık % 1250’lik şaşırtıcı bir artış göstermeye devam ediyor.

Öte yandan, altın BTC’nin gerisinde kaldı. Bu yazının yazıldığı sırada, bir ons altın, Bitcoin tarafından sağlanan herhangi bir kazancı kovalamak şöyle dursun, Altın (o pazar için) 2.000 $ dolar seviyesinin üstünde çıkamıyor ve fiyatı 1780 dolarda konsolide olmaya devam ediyor.

Dijital Altın Gücü Devam Ediyor

Her iki varlık da bir değer deposu olma gibi güçlü özellikler gösterirken, birçok kişinin gözünde Bitcoin daha üstün görünüyor.

Tabii ki, bunun zamana göre test edilmesi gerektiğini belirtmekte fayda var çünkü dijital para birimi, fiziksel karşılığı ile karşılaştırıldığında özellikle çok yeni olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, giderek artan sayıda kurum ve önde gelen yatırımcılar, Bitcoin’in gerçekten de biraz dijital altın olduğu kanısına varıyor, ancak aslında bundan çok daha fazlası olduğu bir gerçek.

Geçen yıl efsanevi yatırımcı Paul Tudor Jones, Bitcoin’in en iyi enflasyon ticareti olduğunu söyledi. 

Daha dün, St.Louis Federal Rezerv Bankası başkanı, Bitcoin’in bir para birimi olmaktan çok altına rakip olduğunu söyledi .

Yukarıdakilerin hepsiyle birlikte, ölçekleri Bitcoin’e doğru olumlu bir şekilde çarpıtan ikisi arasındaki temel farkların bazılarını özetlemeye değer. 

Birincisi, taşınması kolaydır – internete erişiminiz olduğu sürece, Bitcoin’lerinize kelimenin tam anlamıyla dünyanın herhangi bir noktasından erişebilirsiniz. 10 KG altın taşıdığınızı hayal edin. Şimdi bir ton altın taşıdığınızı hayal edin.

Bitcoin’in korunması da nispeten daha kolaydır. Yüksek güvenlikli kasalara veya bankalara ihtiyacınız yok. 

Bitcoinleriniz cüzdanınızda güvenle saklanır ve özel anahtarlarınız size ait olduğu ve tehlikeye atılmadığı sürece endişelenecek bir şeyiniz yoktur.

Bitcoin dijitaldir, sansüre dayanıklıdır ve aynı zamanda doğrulanabilir şekilde azdır. Bunların tümü, hayal edebileceğimizden daha hızlı dijitalleşmeye doğru ilerleyen bir dünyada kripto para birimine fayda sağlayacak gibi görünüyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
30,356.00 $
30,356.00 $
2.02%
ethereumEthereum
2,078.35 $
2,078.35 $
3.02%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.11%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0%
binance-coinBNB
301.43 $
301.43 $
4.18%
xrpXRP
0.434006 $
0.434006 $
3.12%
cardanoCardano
0.579037 $
0.579037 $
10.84%
solanaSolana
55.79 $
55.79 $
11.02%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.1%
polkadotPolkadot
11.23 $
11.23 $
2.57%

Benzer Haberler

/