Bitcoin, Bloomberg Analistine Göre 2021’de BTC 400.000 Dolara Ulaşarak Küresel Bir Varlık Sınıfına Girebilir

Bloomberg analistlerinden Mike McGlone, Bitcoin’in riskten uzak bir küresel rezerv varlık olma yolunda ilerlediğini belirtti. 

Kripto piyasası, Bitcoin ETF’leri için kurumsal baskı sayesinde önemli bir hacim artışı görebilir.

Bloomberg analistlerinden biri, Bitcoin’in enflasyondan kaçan yatırımcılar için “küresel bir dijital rezerv varlığı” olma yolunda olduğuna inanıyor. 

Bloomberg Intelligence’da kıdemli bir emtia stratejisti olan Mike McGlone, geçtiğimiz günlerde BTC / USD yıllık ortalama fiyatı ve Bitcoin Likit Endeksi’ni gösteren bir grafik yayınladı .

Grafikte gösterildiği gibi, Bitcoin geçmişteki fiyat davranışlarını göz önünde bulundurarak 2021 yılında 400.000 $ ‘ın üzerinde bir fiyata ulaşabilir. 

Yatırımcılar portföylerine eklemeyi düşündüklerinden, BTC sadece spekülatif bir varlıktan bir değer deposuna geçiş yapıyor.  

McGlone’a göre , Bitcoin’e olan bu kurumsal ilgi , kripto para birimi için bir “olgunlaşma sıçraması” anlamına gelebilir.

“Küresel bir dijital rezerv varlığı olma yolunda ilerliyor, 2021’deki olgunlaşma sıçraması, bizim görüşümüze göre Bitcoin’i risk dışı bir varlığa dönüştürüyor olabilir.” -O dedi.

ETF, Bitcoin’i Uçuk Fiyatlara Çıkarabilir

Birkaç yatırım şirketi şimdi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) Bitcoin ETF tekliflerini dikkate almaya zorluyor. 

Birçoğu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir BTC ETF’sinin Bitcoin’in doğal oynaklığını azaltabileceğine ve kripto piyasasına değerlemede de büyük bir destek sağlayacağına inanıyor.

Tüm borsa yatırım fonları, yatırım firmalarının varlıklarını desteklemesini gerektirir. 

- Advertisement -

Bu, Goldman Sachs, VanEck ve Fidelity gibi firmaların kasalarda BTC’yi desteklemek zorunda kalacağı ve büyük miktarda BTC satın alacağı anlamına geliyor . 

Kripto piyasası için bir başka destek, kurumsal sermaye, hızlı tüccarlar ve bu firmalardan akredite yatırımcılar olacaktır.

Analist Lark Davis, 2003 yılında piyasaya sürülen ilk altın ETF’yi karşılaştırarak Bitcoin ETF’nin BTC’yi fiyat seviyelerini düşürmeye zorlayacağına inanıyor.

SEC geçmişte diğer tüm ETF başvurularını reddetmiş olsa da, VanEck’in önerisi , resmi web sitesinde yayınlanan düzenleyici kurum tarafından kısa süre önce kabul edildi. 

SEC’in teklifi daha fazla gözden geçirmek üzere onaylamak, reddetmek veya uzatmak için sınırlı bir süresi vardır.

Bitcoin Yasağı Riski

Kurumlar artık Bitcoin‘i benimserken, aynı şey hükümetler ve merkez bankaları için geçerli olmayabilir. 

Milyarder yatırımcı Ray Dalio, yakın tarihli bir röportajda olası bir Bitcoin Yasağı hakkındaki endişelerini paylaştı.

Dijital varlıklar ana akım haline olarak hükümetler kripto paralar için sıkı düzenlemeler yapmayı planlıyor.

Merkez bankaları çoğunlukla özerk finans kurumlarıdır, ancak hükümet üzerinde büyük bir etkiye sahiptirler. 

Bu nedenle Dalio, ABD hükümetinin kriptoyu 1934’te “ABD para sistemini korumayı” amaçlayan Altın Rezerv Yasası ile altınla aynı şekilde düzenleyebileceğine inanıyor.

Dalio’nun bahsettiği bir durum, Hindistan hükümeti ve onun kripto ticaretini, borsanın IP’lerini elinde tutmayı ve hatta engellemeyi planlıyor :

“Her ülke arz ve talebi kontrol etme tekeline değer verir. Diğer paraların işlemesini veya rekabet etmesini istemiyorlar çünkü işler kontrolden çıkabilir.

[…] Bu nedenle, belirli koşullar altında altının yasaklanma şeklini yasaklamış olmanızın çok muhtemel olduğunu düşünüyorum. Ve bu soru bugün”Hindistan’da ortaya takip ediyoruz  belirtilen  Yahoo Finance için Dalio.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

94BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
1,056TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
59,716.00 $
59,716.00 $
1.9%
ethereumEthereum
2,123.75 $
2,123.75 $
2.24%
binance-coinBinance Coin
470.57 $
470.57 $
0.53%
xrpXRP
1.44 $
1.44 $
35.71%
tetherTether
0.999880 $
0.999880 $
0.41%
polkadotPolkadot
40.26 $
40.26 $
4.89%
cardanoCardano
1.21 $
1.21 $
1.53%
litecoinLitecoin
260.79 $
260.79 $
11.95%
uniswapUniswap
29.45 $
29.45 $
3.54%
stellarStellar
0.632714 $
0.632714 $
27.37%

Benzer Haberler