Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Balinaları Borsalara BTC Yatırıyor Kısa Vade de Olumsuz Bir Hareket Gelebilir mi?

Bitcoin Balinaları Borsalara BTC Yatırıyor Kısa Vade de Olumsuz Bir Hareket Gelebilir mi?

0
Bitcoin Balinaları Borsalara BTC Yatırıyor Kısa Vade de Olumsuz Bir Hareket Gelebilir mi?

Analize göre, balinalar bitcoinleri borsalara taşıyor ve bu da kısa vadede daha fazla olumsuz hareketler olabileceğini akıllara getirmekte.

En son düşüşleri takiben kripto para piyasasında çalkantılı bir kaç gün oldu. Bununla birlikte, saygın bir analiste göre, kısa vadeli olumsuzluk sona ermemiş olabilir, ancak diğer zincir içi ölçümler de uzun vadenin umut verici göründüğünü gösteriyor.

Bitcoin Fiyatı İçin Daha Kısa Vadeli Dezavantaj?

Geçtiğimiz iki gün, bitcoin fiyatı için zorlu geçti. 12 Mayıs’ta yaklaşık 58.000 $ ‘dan, dün 45.700 $’ a kadar düştü, oradan tepki aldı.

Bu, Tesla’nın elektrikli araçları için ödeme olarak bitcoinleri kabul etmeyi bıraktıklarını açıklamasının hemen ardından gerçekleşti . Topluluk, Musk’ın Bitcoin’in çevresel etkisine ilişkin fikrini nasıl değiştirdiğine dair cevaplar ararken kafalarını karıştırıyorken, fiyat bir ölçüde toparlandı ve şu anda yaklaşık 50.000 $ seviyesinde duruyor.

Ancak popüler analitik kaynağı olan CryptoQuant’tan Ki Young Ju’ya göre , kısa vadede daha fazla olumsuzluk olabilir.

Uzun vadeli bir BTC yatırımcısıysanız endişelenmeyin. Portföyünüz, Amerika’daki kurumsal yatırımcılarla aynı.

Altcoin alıp satıyorsanız, kısa vadede dikkatli olun. balinalar borsalara BTC yatırıyor.

Borsalara yatırılan Bitcoin Miktarı Kaynak: CryptoQuant

Döviz girişleri tipik olarak satış baskısının göstergesidir – birisinin soğuk depolarından bir borsaya bir kripto para birimi yatırmasının en bariz nedeni onu satmaktır.

Uzun Vadeli BTC Fiyatı İyi Görünüyor

Bununla birlikte, yukarıdakilerden bağımsız olarak, başka bir zincir üstü ölçüm, daha uzun vadede pozitifliği işaret ediyor. Yine konuyla ilgili öngörü sağlayan CryptoQuant, borsalardaki stabilcoin rezervlerinin büyümeye devam ettiğini ortaya koyuyor.

Bu, son birkaç gün içinde gördüğümüz dalış sırasında bile rezevler büyüdü.

Borsalarda bulunan stablecoin rezerv miktarı Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin fiyatı düşüyor olabilir, ancak kenarda adım atmak için bekleyen rezerv miktarı artmaya devam ediyor.

Bu stabilcoin rezervleri borsalarda ne kadar büyükse, Bitcoin’in yukarı yönlü momentum geri döndüğünde dipten çıkması o kadar kolay olacaktır.

Borsalardaki sabit paralar, analistlerin mevcut piyasa duyarlılığını belirlemek için inceledikleri bir başka popüler metriktir.

Piyasa koşullarını ölçmenin bir başka popüler yolu da Korku ve Açgözlülük Endeksi’dir . Bu yazının yazıldığı sırada, endeksin 26 puan olduğu piyasanın korku içinde olduğu görülüyor. Birçoğuna göre bu, yatırımcıların endişeli olduğunun bir işareti olabilir ve tarihsel olarak toparlanma için iyi bir fırsat olan vakitlerdir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here