Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin, Altcoinler Düşerken BTC 51.658 Dolar İle Tüm Zamanların en Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin, Altcoinler Düşerken BTC 51.658 Dolar İle Tüm Zamanların en Yüksek Seviyesine Ulaştı

0
Bitcoin, Altcoinler Düşerken BTC 51.658 Dolar İle Tüm Zamanların en Yüksek Seviyesine Ulaştı

BTC, 51.658 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek rekorunu kırarken ve piyasa hakimiyetini artırırken, çoğu alternatif kripto para bitcoin’e karşı kan kaybetti.

Bitcoin bunu tekrar ATH yaptı ve bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, bu sefer 51.658 dolara ulaştı. Çoğu altcoin liderlerine karşı düştü ve BTC, pazar hakimiyetini % 62’nin üzerine çıkarmayı başardı.

Bitcoin 51.678 Dolara Ulaşarak Yeni ATH Belirledi

son zamanlarda Bitcoin için düzeltme beklenirken BTC ATH tazeliyerek hakimiyetin hala onda olduğunu göstermiş oldu. Pazartesi günü 50 Bin dolara yaklaşan Bitcoin geri çekilerek 46 Bin dolara kadar düştü.

Bununla birlikte BTC boğaları hakimiyeti tekrar eline alarak 46 Bin dolardan 51.658 dolara olaşarak Bitcoin fiyatında yeni en yüksek seviyeye ulaşmış oldu.

Yine de, BTC henüz kayıtların belirlenmesi ile bitmedi. Son 24 saatte, varlık başka bir adım attı ve başka bir ATH yapmak için tekrar geri çekilmişe benziyor.

Bu artışla birlikte, Bitcoin’in toplam piyasa değeri 950 milyar doları aştı, böylece ilk kez 1 trilyon doları aşmak için bir adım kalmıştı.

Ek olarak, BTC son zamanlarda kaybettiği pazar hakimiyetinin bir kısmını geri kazandı. Metrik görüntüde, birkaç gün önce % 61’in altına düştü, ancak bu satırları yazarken % 62,2’ye yükseldi.

BTC Yükseldikçe Altcoinler Düşüyor

Alternatif kripto paraların çoğu son zamanlarda kazanç kaydederken, son 24 saatteki etkileyici ralli sırasında BTC’ye karşı durdular.

Yukarıda belirtildiği gibi, BTC, birincil kripto ile karşılaştırıldığında altcoinlerin kanamasının doğrudan bir sonucu olan hakimiyetini artırdı. Ethereum, Cardano, Binance Coin ve Bitcoin Cash, BTC’ye karşı yaklaşık % 5 düşüş yaşarken, Chainlink ve XRP % 8’den fazladüşüş yaşadı.

Çoğu kripto paralar markette Bitcoin’e karşı dayanamadı. Compound (-% 14), Elrond (-% 13), Fantom (-% 13), Reserve Rights (-% 13), SushiSwap (-% 13), Algorand (-% 12,5), THORChain (-% 12), ve Siacoin (-% 12) bitcoin’e karşı çift haneli yüzdeleri kaybetti.

BTC’nin kazanımları, çoğu altcoin arasındaki fiyat düşüşlerine rağmen, piyasa değerinin 1.5 trilyon doların üzerinde kalmasına yardımcı oldu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here