Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin 64.000 Dolar’a Doğru Gidiyor, BTC’de Bu Metrikler Dikkat Çekiyor

Bitcoin 64.000 Dolar’a Doğru Gidiyor, BTC’de Bu Metrikler Dikkat Çekiyor

0
Bitcoin 64.000 Dolar’a Doğru Gidiyor, BTC’de Bu Metrikler Dikkat Çekiyor

Bitcoin’in fiyatı Mart ortasından bu yana 61.062 $ seviyesinin altında yatay seyrinde devam ediyor.

Aslında, kripto para biriminin fiyatı o zamandan beri büyük ölçüde 51.695 ila 60.000 dolar arasında kaldı. Başka bir deyişle, kripto paranın yeni bir ATH’ye ulaşmasının üzerinden 25 günden fazla zaman geçti ve fiyatı ağdaki büyük işlemlerde bir artışa karşılık gelecek şekilde genişledi.

Yazım sırasında fiyat seviyesinde,% 85’in üzerinde HODLers karlıydı. Burada ilginç olan, büyük HODLer’ların% 25’inden fazlasının veya dörtte birinden fazlasının portföylerinde hala Bitcoin’lerini elinde tutuyor olması.

Şimdi, 6 Nisan 2021’de Bitcoin, ağında yılın en büyük 2. ve 3. tekli işlemlerini gerçekleştirdi.

Zincir üzerindeki hacmin bir saatlik tek bir penceresinde, ağdaki 35.237 ve 30.000 Bitcoin’lik iki işlem, ikinci ve üçüncü en büyük işlemleri işaretledi. İlk transfer, 2019’da 66.666 $ BTC tutan ancak son 4 ayda 0 tutan bir adrese yapıldı .

Tokenler daha sonra taşındı ve hareketsiz bir adres, şu anda oturdukları 2. transferde 35.237 jeton aldı.

İlginç soru şu: Bu balina transferleri neye karşılık geliyor? 2019’da balina transferleri, fiyatta % 200’ün üzerinde bir artışa yol açtı. Aslında, en son balina transferlerinin 64.000 $ seviyesinde bir ralliye yol açabileceği tahmin ediliyor.

Yukarıdaki grafik, Aralık 2020’den bu yana Bitcoin‘in zincir içi hacminin en büyük saatini gösteriyor. Ayrıca, bu kuzeye giden ralliyi işaret eden başka bir ölçü, Bitcoin için Türevler Fonlama Oranı idi .

Ekteki tabloya göre Bitcoin’in fiyatı yükselmeye devam edecek. BitMEX’te, +% 0,10’luk finansman oranı, birkaç hafta önce BitMEX’te görülene yakındı ve ikincisi, Bitcoin‘in fiyatını Mart ayının zirvesine yaklaştırdı.

Uzun vadeli işlemler kısaları körüklüyor ve bu durum, türev borsalarındaki artan likidasyonlarla birlikte cari fonlama oranında da geçerli.

Fon oranındaki pompa, perakende tüccarlar arasındaki hissiyatın yükselişe geçtiğine işaret ediyor. Mevcut fonlama oranına bağlı olarak, kısa vadeli bir zirveye ulaştıktan sonra daha büyük bir fiyat düzeltme riski vardır.

Bununla birlikte, şu an itibariyle, duyarlılık ve ölçümlere dayanarak, Bitcoin’in 64.000 $ hedefine doğru ilerlemeye devam etmesi muhtemeldir

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here