Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin 2021’de İyi Bir Yatırım Mı? Bitcoin’e Yatırım Yapmak İçin 5 Neden

Bitcoin 2021’de İyi Bir Yatırım Mı? Bitcoin’e Yatırım Yapmak İçin 5 Neden

1
Bitcoin 2021’de İyi Bir Yatırım Mı? Bitcoin’e Yatırım Yapmak İçin 5 Neden

Bitcoin’in 2021’de Neden İyi Bir Yatırım Olabileceğini Öğrenin

2021’de Bitcoin satın almak için iyi nedenler var mı? Boğa koşusu daha yeni mi başlıyor?

Bitcoin 2021’de iyi bir yatırım mı? Bu makale, bitcoin’in bu yıl neden iyi bir yatırım olabileceğinin beş nedenini araştırıyor.

Bitcoin’in yatırımcılara tanıtılmasına gerek yok. COVID-19 salgını sayesinde 2020’ye zor bir başlangıç ​​yapmış olsa da, piyasa değeri açısından en büyük ve en popüler kripto para birimi. Kripto para birimi, salgın patladığında 4721 $ ‘a düştü, ancak daha sonra muhteşem bir şekilde yükseldi ve Ocak 2021’de 40000 $’ ı aştı.

Bir fiyat düzeltmesi onu 35000 $ ‘a düşürmeden önce Bitcoin 41299 $’ a ulaştı. Yazım sırasında, kripto para biriminin kralı 36701 dolardan işlem görüyor.

Çoğu uzman bunu tahmin etti Bitcoin 2021‘de yükseliş yılı olacak. Bazıları 2021’in sonunda 100.000 doları ve 2022’ye kadar 300.000 doları geçebileceğini tahmin ediyor bile. Bu tür tahminler cüretkar, ancak Bitcoin’in bu beklentileri karşılama olasılığı var ve bu da onu heyecan verici bir yatırım fırsatı haline getiriyor. .

Sert Bir Yıl

2020, Bitcoin için sert bir değer düşüşüyle ​​başladı. Bitcoin, 2013 ve 2017 yıllarında daha önce iki kez düşüşle karşı karşıya kalmıştı. Ancak fiyatlardaki bu düşüşler doğaldı ve spekülasyondan kaynaklanıyordu. Bu yıl farklıydı, Bitcoin bir ayı piyasası ile karşı karşıya kaldı ve salgın piyasalara zarar verdi. Kripto para birimleri, yatırımcılar nakite geçmek için hisse senetlerini sattıkça, gerileme döneminin yükünü taşıyordu.

Bitcoin Mart ayında düştü ve 4721 $ ‘a düştü. Ancak, düşükler uzun sürmedi ve Bitcoin tekrar yeşile döndü. Rallide Bitcoin’in en yüksek değerine Ocak 2021’de ulaştığı görüldü. En düşük seviyelere rağmen, kripto para birimi yılı rekor kıran bir seviyede kapattı.

Bitcoin 2021’de iyi bir yatırım mı?

Uzmanlar, 2021’de Bitcoin için boğa koşusu öngörüyorlar ve Bitcoin’in 2021’de iyi bir yatırım olmasının birkaç nedeni var. Aşağıdaki nedenlerden bazılarına bakalım. 

2021’de Bitcoin’e yatırım yapmak için 5 neden:

1.Bitcoin’ne olan Kurumsal İlgi

Bitcoin’e artan kurumsal ilgi var ve Mart ayındaki piyasa satışları sırasında bunun bol miktarda kanıtı vardı. Bitcoin uzmanları, kurumsal ilginin Bitcoin fiyatının ilerlemesinde önemli bir etken olacağına inanıyor.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde halka açılan Coinbase, kurumsal varlık tabanının sadece 2020’de 6 milyar dolardan 20 milyar dolara yükseldiğini duyurdu. Geçtiğimiz yıl, Bitcoin’in oluşturduğu ve oluşturmaya devam ettiği ilgiyi göstermek için birkaç önemli olay gerçekleşti. 

  • JPMorgan Chase’in JPM Coin’i canlı yayına giriyor ve blockchain teknolojisine odaklanmak için Onyx bölümünü oluşturuyor.  
  • Galaxy Digital, dijital para birimlerine ve varlıklara kurumsal erişim için bir platform oluşturma planı doğrultusunda iki şirket satın aldığını duyurdu. 
  • MassMutual, Bitcoin’de 100 milyon dolar satın aldığını duyurdu. 

Yukarıdaki noktalar sadece bir avuç duyuru. Dünya dijital para birimlerine ve blockchain teknolojisine bakarken diğer ülkelerde de benzer hareketler oldu. İlgi, Bitcoin gibi kripto para birimlerini insanlar için daha erişilebilir hale getiren PayPal gibi platformlar tarafından da yönlendirilir. 

Giderek daha fazla şirket, daha güvenli bir değer deposu olarak parayı Bitcoin’e dönüştürmeye başladı. Bunların arasında dikkate değer bir analiz şirketi olan MicroStrategy’dir. MicroStrategy 425 milyon dolarlık parayı Bitcoin’e çevirdi. Square gibi diğer şirketler de benzer hamleler yaptı ve parayı Bitcoin’e çevirdi. 

2. Döviz Piyasalarında Enflasyon ve USD’nin Düşüşü

Bitcoin genellikle altınla karşılaştırılır ve yatırımcılar onu bir değer deposu olarak adlandırır. İtibari para birimlerine kıyasla sabit bir varlıktır. Bitcoin, geleneksel fiat para birimlerinin yaptığı enflasyonist baskılarla karşılaşmaz. Son dönemde yaşanan enflasyon, USD’nin satın alma gücüne zarar verdi. Yatırımcılar artan enflasyona karşı koruma sağladılar ve Bitcoin gibi “güvenli liman” varlıklarına yatırım yaparak değerini artırdılar. 

ABD Hükümeti’nin 3 trilyon dolar basma kararı, Dolardaki düşüşün nedeni olarak görülebilir ve yeni teşvik bonoları, USD’nin dünya para birimleri karşısında daha da zayıflamasını görebilir. 

3. Bitcoin’inBir Ödeme Şekli Olarak Toplu Satın Almalar

Bitcoin, bir ödeme yöntemi olarak benimsenmesinde istikrarlı bir artış gördü. PayPal, hizmet kullanıcılarının ödeme modu olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın alabileceklerini, satabileceklerini ve kabul edebileceklerini duyurdu.

PayPal’ın şu anda Bitcoin’e erişimi olan 350 milyondan fazla kullanıcısı var. PayPal’ın rakipleri de Bitcoin’i kabul etmeye başladı ve kripto para biriminin bir ödeme modu olarak itibarını daha da artırdı, bu da işletmeler ve bireyler tarafından daha fazla benimsenmesine neden oldu.

4. Bitcoin Sınırlandırıldı ve Yarıya Düştü

Bitcoin 21 milyon ile sınırlıdır, bu da 21 milyondan fazla Bitcoin’in var olamayacağı anlamına gelir, bu da Bitcoin’i kıt hale getirir ve fiyatını yükseltir. Bitcoin’in yüksek fiyatının ikinci nedeni kripto para birimine kodlanmıştır. Bitcoin madencileri işlemleri işledikleri için ödüllendirilir. Bu ödül her dört yılda bir yarıya düşüyor. Yüzünden yarılanma süreciBitcoin’in enflasyon oranı düşürüldü.

Bitcoin 2021’de İyi Bir Yatırım mı? Sonuç 

Bitcoin’in 2021’de iyi bir yatırım olup olmadığına kendiniz karar vermeniz gerekse de , birçok yatırımcının Bitcoin’in parlak geleceğine inanması ve altın ve diğer varlıklardan daha iyi performans gösterebileceğini iddia etmesi dikkat çekicidir .

2020, açıkça Bitcoin için en iyi yıllardan biriydi ve 2021’in bitcoin ve diğer kripto varlıkları için iyi bir yıl olacağını düşünen birçok uzman var.

Basitçe söylemek gerekirse, Bitcoin pek çok potansiyel ödülü olan düşük riskli bir yatırımdır. Portföyünüze BTC eklemeyi düşünmeden önce mutlaka biraz araştırma yapmanız gereken bir şey.

Bununla birlikte, Bitcoin’e yatırım yapmak risklerle birlikte gelir. Kripto para birimi piyasası son derece değişken ve yatırımcılar BTC’ye yatırım yapmadan önce hedeflerinin, stratejilerinin ve risk toleransının farkında olmalıdır. Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen herkesin yatırım yapmadan önce, pazar trendlerine ve uzman görüşlerine bakmadan önce iyice araştırma yapması önerilir. 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here