Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bir Yıl Önce Bitcoin, 365 Gün Sonra Bitcoin! Neler Değişti?

Bir Yıl Önce Bitcoin, 365 Gün Sonra Bitcoin! Neler Değişti?

0
Bir Yıl Önce Bitcoin, 365 Gün Sonra Bitcoin! Neler Değişti?

Tam olarak 365 gün önce Bitcoin, tarihinde en kötü günlerinden birini yaşıyordu. Her taraf kan kırmızı piyasa tatsız ve tuzsuzdu.

Bu gün, tam olarak bir yıl önce, Bitcoin tarihteki en kötü işlem yapılan seanslarından birini gördü. Kripto para, değerinin yaklaşık % 50’sini kaybetti ve yaklaşık 3.800 $ ‘a düştü.

Bu aynı zamanda her altcoin için ve geleneksel finans piyasaları için de geçerlidir.

Yine de, kripto para piyasasının o zamandan beri uzun bir yol katettiğini söylemek gözle görülür olduğunu söyleyebiliriz.

Aslında, bu döngüdeki son dipti ve o zamandan beri Bitcoin fiyatı durmadan yükseldi. Şimdi, yani 365 gün sonra, Bitcoin’in fiyatı yaklaşık % 1400’lük muazzam bir artış ile 56.000 $ dolar civarında işlem görüyor.

Piyasa değeri 1 trilyon doları aşıyor. Doğru – Bitcoin artık trilyon dolarlık bir varlıktır ! Tüm zamanların en yüksek seviyesi şu anda 58.350 doların üzerinde gözüküyor.

Bu, 2020 ve 2021 boyunca gördüğümüz bazı büyük kilometre taşları sayesinde mümkün oldu.

Halka açık bir şirket olan MicroStrategy, muhtemelen en büyük BTC savunucularından biri olan Michael Saylor’un öncülüğünü yaptı ve kripto para birimine milyarlarca dolar yatırım yaptı .

Birçoğu onun örneğini takip etti, ancak asıl olay Tesla’nın Ocak ayında yaptığı 1,5 milyar dolarlık BTC alımıydı .

Bu doğru – tartışmasız dünyanın en zengin adamı olan Elon Musk tarafından yönetilen dünyanın en popüler şirketi Bitcoin’i satın aldı!

Bu, Mayıs 2020’de gerçekleşen yarılanma ile birlikte, kripto para biriminin katlanarak büyüdüğünü ve tüm piyasayı da beraberinde yükselttiğini söyleyebiliriz.

Kurumsal firmaların artık birer Bitcoin yatırımcısı olduğunu artık rahatlıkla söyleyebiliriz.

Büyük bankalar Bitcoin hakkındaki görüşlerini değiştirmeye başladı ve şimdi muazzam talebi karşılamak için ilgili hizmetler sunmaya çalışıyorlar.

Muhtemelen, COVID-19 salgın patlamasının ardından Birleşik Devletler Federal Rezervinin başlattığı trilyon dolarlık Bitcoin pazarlama kampanyası olmasaydı bunların hiçbiri mümkün olmazdı.

Pek çok endüstri uzmanına göre, zamanla ciddi bir enflasyona yol açacak olan birden fazla trilyonluk baskı yaptılar .

Arz miktarı belirli varlık olan Bitcoin‘in USD cinsinden yükselmesi şaşırtıcı değil. Efsanevi bir yatırımcı olan Paul Tudor Jones, bunun en iyi “enflasyon ticareti” olduğunu söyledi .

Kripto para piyasasının başka yerlerinde, fungible olmayan tokenler (NFT’ler) şu anda tüm ticaretin olduğu yerdir.

Daha dün, Mike ‘Beeple’ Winkelmann , Christie’s’de 69 milyon dolarlık ‘The First 5,000 Days ‘ NFT’sini müzayedeye çıkardıktan sonra yaşayan üçüncü en değerli sanatçı oldu .

Her halükarda, kripto para birimleri için son derece ilginç bir yıl oldu ve geleceğin bizim için ne getireceğini kim bilebilir?

Ancak görünüşe bakılırsa, dijital para birimleri nihayet son on yılda sayısız takımın uğruna mücadele ettiği kabulünü almaya başlamış gibi hissettirdiği için daha da iyi olabilir.

Ülkeler ve hükümetler dahi dijital döneme ayak uydurmak için birbirleriyle yarışacakları dönemleri görebiliriz.

Bu Hafta Kripto Paralarda Ne Oldu

Rekor Kıran: Beeple’ın İlk 5000 Günü NFT’si 69 Milyon Dolara Satıldı.

Ünlü sanatçı Beeple , rekor kıran bir NFT müzayedesinde “İlk 5.000 Gün” adlı dijital sanat eserini 69 milyon dolara sattı. Bununla yaşayan en değerli üç sanatçıdan biri oldu.

Vitalik Buterin, Ethereum’un Birkaç Ayda 100x Ölçeklendirebileceğini söylüyor.

Ethereum kurucularından ve teknik inceleme, Vitalik Buterin yazarına, ağ önümüzdeki birkaç ay içinde 100x kadar ölçeklendirebilecekleri.

Bu, toplamalar olarak bilinen ikinci katman ölçekleme çözümlerinin potansiyel entegrasyonu sayesinde.

Fikir değişimi? Goldman Sachs, Bitcoin ETF ve Saklama Hizmetlerini Keşfediyor.

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, şirketin CEO’suna göre bir Bitcoin ETF’si ve saklama hizmetlerini araştırıyor .

Bu, bankanın kripto para birimine karşı daha önce şüpheci tavrını tamamen değiştirdiğine işaret edebilir.

Analiz: Tarih Tekrarlanırsa, Bitcoin Fiyatı Asla 10.000 Doların Altına Düşmez.

Bitcoin‘in fiyatı geçen yıldan bu yana muazzam bir şekilde arttı. Ancak, uygun bir ana teknik göstergeye göre;

200 haftalık ortalama (WMA) hareketli, fiyatı yine 10.000 $ altına düşer asla olabilir. Bu sadece BTC’nin kısa varoluş tarihinde ne kadar ilerlediğini gösteriyor.

Coinbase, Nasdaq’da Doğrudan Listelenmeden Önce 100 Milyar Dolar Değerinde.

NASDAQ listesinden önce, tüccarlar Coinbase hisselerini pop başına yaklaşık 375 $ olarak değiştiriyorlardı ve toplam değerlemesini doğrudan listelemeden önce yaklaşık değeri zaten 100 milyar $ oluyordu.

It’s Official: PayPal, Crypto Custodian Curv’u Satın Aldığını Açıkladı

Dünyanın önde gelen çevrimiçi ödeme işlemcisi PayPal, son raporları takip etti ve kripto saklama şirketi Curv’ü satın alacağını doğruladı .

Ödemeler devi katılımını artırmaya çalıştığı için bu, sektöre olumlu bir haber olarak geliyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here