Bir Kişi Daha Fikrini Değiştirdi Norveçli Milyarder BTC Aldı

Mart ayının başlarında, Bitcoin’i “saçma” olarak nitelendirdi ve enerji tüketim seviyelerini eleştirdi. Birkaç hafta sonra, Norveçli milyarder Øystein Stray Spetalen, Bitcoin hakkında yanıldığını ve hatta kendisi için bir miktar satın aldığını söyledi.

Mart başı: Bitcoin Saçma

58 yaşındaki Spetalen, SD Standard Drilling Plc ve Standard Drilling ASA’nın kurucusudur. Ticaret kariyerine 9. sınıfta başlayan tanınmış bir yatırımcı ve tüccar.

Mart ayı başlarında bir DNB Invest konferansında , mevcut ekonomik makro alan hakkında konuştu ve ayrıca bitcoin ve diğer dijital varlıkların genişleyen trendine de değindi. Ancak, kripto endüstrisi ve özellikle BTC hakkında söyleyecek güzel bir şeyi yoktu:

“Analiz yaptığım tek şey, bugün bitcoin’in Norveç’in tüm enerji tüketimi kadar enerji tüketmesidir. Çevre açısından son derece düşmanca. Bitcoin hakkında gerçekten bir şey ifade ediliyorsa, yetkililer ve AB bunu derhal yasaklamalı. O zaman CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azaltırsınız. “


.

Daha da ileri gitti ve bitcoin’i “saçma” olarak nitelendirdi. 
Şu anda var olan ödeme ve finansal sistemlerin yeterince çalıştığını ve BTC ve kripto para birimleri tarafından vaat edilen devrim niteliğindeki değişime ihtiyaç duymadıklarını iddia etti.
Spetalen, BTC’nin enerji tüketim seviyelerini eleştirerek Microsoft’un kurucu ortağı 
Bill Gates gibi diğerlerine katıldı 

Mart sonu: Hatalıydım; Biraz BTC Aldım

Kısa bir süre o verdi konuşmasının ardından, yerel kripto alışverişi kurucuları ile bir araya geldi. Bitcoin’in ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve “yanıldığımı anladığı” geleneksel finans alanıyla olan farklılıklarını ayrıntılı olarak açıkladılar.

Ek olarak, bir başka Norveçli milyarder iş adamı olan Kjell Inge Rokke’nin şirketi Aker ASA aracılığıyla BTC’ye yatırım yapmaya adanmış bir birim kurduğu için biraz rekabet ve belki de FOMO hissetti .

Nihayetinde, eski BTC patronu Miraeix yönetim kuruluna katıldı ve özel olarak bitcoin satın aldı.

Şimdiye kadarki ilk kripto para biriminin zaten insanların fikirlerini değiştirmeye alıştığını belirtmekte fayda var. Önceki örneklerden bazıları MicroStrategy’den Michael Saylor, CNBC’den Jim Cramer, sözde Wolf of Wall Street Jordan Belfort ve daha fazlasını içerir. Bununla birlikte, bu özel durumlarda, fikirlerini değiştirmek BTC yıllarını alırken, Spetalen ile bu sadece birkaç hafta meselesiydi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
Sedat ATASEVER
Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

115BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
1,150TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
59,195.00 $
59,195.00 $
2.11%
ethereumEthereum
3,830.46 $
3,830.46 $
8.37%
binance-coinBinance Coin
648.85 $
648.85 $
2%
dogecoinDogecoin
0.660415 $
0.660415 $
5.19%
xrpXRP
1.57 $
1.57 $
2.17%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.06%
cardanoCardano
1.60 $
1.60 $
4.45%
polkadotPolkadot
39.75 $
39.75 $
3.78%
bitcoin-cashBitcoin Cash
1,402.36 $
1,402.36 $
2.13%
litecoinLitecoin
350.75 $
350.75 $
0.87%

Benzer Haberler