Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bir Çok Kişi Bitcoin’in Hala Daha Boğa’da Olduğunu Düşünüyor Blockchain Ağı Verileriyle Yapılan Yorumlar

Bir Çok Kişi Bitcoin’in Hala Daha Boğa’da Olduğunu Düşünüyor Blockchain Ağı Verileriyle Yapılan Yorumlar

0
Bir Çok Kişi Bitcoin’in Hala Daha Boğa’da Olduğunu Düşünüyor Blockchain Ağı Verileriyle Yapılan Yorumlar

Bitcoin yatırımcıları varlıklarını borsalardan çekmeye devam ederken, madenciler muazzam fiyat düşüşüne rağmen satmayı reddediyor.

Saatler içinde 6.000 $ ve birkaç gün içinde 17.000 $ kaybetmesine rağmen, zincir içi veriler, bitcoin talebinin hala sağlam olduğunu gösteriyor. Satmayı reddeden borsalarda ve madencilerde depolanan madeni paraların sayısı, kripto para biriminin kısa süre içinde boğa koşusuna devam edebileceğini gösteriyor.

Yaklaşık on gün önce, Bitcoin yüksek seviyeye çıktığında ve tüm zamanların en yüksek seviyesini 65.000 $ ‘a taşıdı. Bu, Nasdaq’ta uzun süredir beklenen Coinbase halka açıklanmasının ortasında geldi. Ancak o zirveden beri durum tersine döndü.

Pazar günü BTC, 51.500 dolardan 3 haftanın en düşük seviyesine geriledi. Sonraki günlerde sıçrayarak birkaç bin dolar toparlanmasına rağmen, düşüş gelişmeleri yalnızca son 24 saatte yoğunlaştı .

Her zaman olduğu gibi, topluluk en çok tartışılan teori ile olası nedenlerle spekülasyon yaptı, piyasa çöküşünü ABD Başkanı Joe Biden’dan sermaye kazançları üzerine önerilen yeni vergi ile ilişkilendirdi. 

Bybt verilerinin 24 saatlik bir ölçekte 4 milyar dolarlık tasfiye olduğunu gösterdiğinden, bu olumsuz piyasa hareketleri yatırımcılar için bir kez daha büyük acıya neden oldu . Yine de, bazı topluluk üyeleri olumlu haberler buldu.

Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards, geçmişte devam eden Bitcoin boğa döngüsünün “aşırı genişlemiş ” durumunu defalarca özetledi . Şimdi, “dalgalanmanın nihayet sıfırlandığını” belirtti ve bir sonraki çalışmanın “devam için çok daha sağlıklı bir konumda” olacağını öngördü.

BTC’nin Arzı Düşüyor Talep Büyüyor 

Twitter tarafından yönetilen popüler bir kripto yorumcusu olan CryptoQuant’tan alınan verilere atıfta bulunarak, BTC için hala bir yükseliş durumunu destekleyebilecek geçerli nedenleri ortaya koydu.

Kripto para borsalarında tutulan bitcoin sayısı düşmeye devam ediyor. Yani, yatırımcılar varlıklarını biriktirmeye ve alım satım platformlarından çekmeye devam ederken satış baskısı azalır.

Glassnode , borsalardan alınan adres sayısının 3 yılın en yüksek seviyesi olan 3.4 milyona ulaştığını belirterek de bunu destekledi .

Ek olarak, madenciler satışları da durdurdu. BTC madencileri madeni paralarını elden çıkarmaya başlamıştı ve bu da nispeten kısa bir sürede önemli fiyat kayıplarına neden oldu. Ancak, o zamandan beri Hodling’e döndüler .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here