Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bill Miller, Bitcoin Olmadan Portföy Olmaz

Bill Miller, Bitcoin Olmadan Portföy Olmaz

0
Bill Miller, Bitcoin Olmadan Portföy Olmaz

Miller Value Partners’ın ünlü yatırımcısı ve kurucu ortağı Bill Miller, Bitcoin olmadan portföy sahibi olmanın büyük bir hata olduğunu söylüyor.

Gelir stratejisi üzerine yaptığı Q4 2020 mektubunda Miller girişimleri geçmişte Bitcoin sahip ve ileriye gitmiyor bir yanlış hesap olduğunu söylemek şimdiye kadar olduğu gibi gidiyor, onun okuyucularına Bitcoin yararlarını sergilemek için.

Miller, Bitcoin’in oynaklığına ve diğer olası dezavantajlarına rağmen, eğilimin BTC’nin sürekli artan taleple karşılaşan bir varlık olduğunu gösterdiğini savunuyor.

“Bitcoin, son on takvim yılının sekizinde en iyi performans gösteren varlık oldu ve yıllık performansı, bir sonraki en iyi performans gösteren Nasdaq’ı geçtiğimiz on yıl içinde on kat uçurdu. Herhangi bir Bitcoin’e sahip olmamak büyük bir hata oldu ve bunun doğru olmaya devam edeceğini umuyoruz. Uzun vadeli bir mum çubuğu grafiği, dalgalanmaları tolere etmeye istekli uzun vadeli sahiplerin artan talebini açıkça temsil eden, önemli dalgalanmalara rağmen giderek daha yüksek düşükler gösteriyor.

Arzdan sürekli olarak daha hızlı büyüyen 12 yıllık bir talep kaydı var ve bu noktada herhangi bir Bitcoin’e sahip olamamak, uzun süredir devam eden ve giderek daha güçlü bir eğilimde tersine döneceğine dair bir inancı ifade ediyor. Neredeyse her uzun vadeli Bitcoin sahibi, Bitcoin’de diğer her şeyden daha yüksek bir getiri oranı elde etti ve bunu anlayanlar, bu noktada marjinal likiditelerini diğer varlıklara yatırmak için çok az neden görüyorlar. “

Miller, nispeten küçük bir piyasa değerine sahipken, en büyük birleşik yukarı potansiyele ve likiditeye sahip varlık olarak Bitcoin’i vurgulamaya devam ediyor.

“… Bitcoin’in likiditesini yukarı yönlü potansiyeli ile birleştiren başka bir varlık yok. Bitcoin, muazzam bir adreslenebilir pazarda hala gelişmekte olan ve sahipsiz bir teknolojidir ve dağıtılmış yönetişim ile parlak, mantıksal olarak tutarlı bir protokole sahiptir.

Dünya Bankası, IMF (Uluslararası Para Fonu) ve OECD’den (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü) alınan veriler, 2020’nin sonunda dünyadaki toplam geniş para miktarının 130 trilyon doların kuzeyinde olduğunu gösteriyor. 700 milyar dolarlık bir piyasa değerinde Bitcoin, bazı belirgin avantajlarına rağmen dünyadaki tüm muhasebe sistemlerinin yaklaşık yüzde birini temsil ediyor. “

Miller, Bitcoin’in başarısının beklenmedik ve çok büyük olmasına rağmen, büyümesinin küresel bir finansal devrime işaret ediyor olabileceğini söylüyor.

“Dünya, şişman kuyruklu olaylar veya çok büyük bir etkisi olan görünüşte olası olmayan olaylar tarafından yönetiliyor ve şimdiye kadar tüm göstergeler Bitcoin’in bir olduğuna işaret ediyor. Tercih edilen değişim araçları uzun döngülerde hareket etme eğilimindedir ve büyük ölçüde fark edilmeden gitmeye devam eden büyük bir küresel geçişin ortasında olabiliriz. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here