Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bazı Metriklere Bitcoin Yeni Bir Yükseliş Dalgası İçin Hazır!

Bazı Metriklere Bitcoin Yeni Bir Yükseliş Dalgası İçin Hazır!

0
Bazı Metriklere Bitcoin Yeni Bir Yükseliş Dalgası İçin Hazır!

Bitcoin’in fiyatı, son zamanlarda BTC varlıklarının büyük bir kısmını kademeli olarak geri çektikleri için fiyat artışına hazırlanıyor olabilir.

Bitcoin yatırımcıları, CryptoQuant tarafından sağlanan zincir üzerindeki verileri öne sürüyor. Firma, satış baskısı düştükçe yapım aşamasında potansiyel bir fiyat artışı olduğuna inanıyor.

BTC Yatırımcıları Tokenlerini Çekiyor

Her takas edilebilir varlıkta olduğu gibi, Bitcoin’in fiyatı arz ve talebe göre formüle edilir. Bitcoin dünyasında, borsalardaki mevcut arz miktarı, kripto paraları tutan yatırımcılar paralarını hızla elden çıkarabildikleri için varlığın değerini etkileyebilir.

Tam tersi, borsalarda daha az para olduğunda, daha az satış baskısı olur. CryptoQuant CEO’sunun bugün erken saatlerde vurguladığı şey budur .

Ki Young Ju, son birkaç gün içinde kripto borsalarından fırlayan “önemli” miktarda bitcoinin ana hatlarını açıkladı. Sonuç olarak, birincil kripto para biriminin “yeni bir yükselişe ayak uydurmaya hazır” olduğunu tahmin etti.

Bu, Bitcoin gerçekten de 56.400 $ ‘dan üç günün en yüksek seviyesi olan 58.400 $’ a sıçradığında geldi.

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, işlem yapılan yerlerde depolanan BTC miktarı gerçekten de varlığın fiyat hareketleriyle bir korelasyona sahiptir. 2019’un ortasında, borsalarda çok sayıda madeni para olduğu için bitcoin birkaç gün içinde 14.000 $ ‘dan 9.000 $’ a düştü.

Bunun tersi senaryo da ortaya çıktı. 2020’nin sonlarında hodler, mevcut boğa döngüsünün başlangıcına denk gelen önemli miktarlarda BTC madeni paralarını çekmeye başladı.

ETH Yatırımcılarıda Çekmeye Başladı

Analitik şirketinden alınan diğer veriler, Ethereum yatırımcılarının da holdingleri için benzer planları olduğunu gösterdi. Firma, son haftalarda döviz çıkışlarının sayısının arttığını belirtti.

Beklendiği gibi, ikinci en büyük kripto para biriminin fiyatı yeni rekorları kırıyor. Orada duramadı ve bugün erken saatlerde kaydedilen en son rekorunu 3,560 dolara yükseltti.

Ethereum’un durumunda, kripto paraların büyük bir kısmı ETH 2.0 sözleşmelerinde kilitli durumda. Yatırımcılar, ağın iş kanıtı fikir birliği algoritmasından hisse kanıtı’na geçişini öngördükçe, yeni mevduat sahiplerinin sayısı ve kilitlenen toplam değer sık ​​sık yeni rekorlara ulaşır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here