Home Bitcoin (BTC) Haberleri Balinalar Bitcoin’i 47 Bin Seviyelerine Düşürdü. Diplerden Satın Aldılar

Balinalar Bitcoin’i 47 Bin Seviyelerine Düşürdü. Diplerden Satın Aldılar

0
Balinalar Bitcoin’i 47 Bin Seviyelerine Düşürdü. Diplerden Satın Aldılar

Çeşitli zincir içi ölçümler, Bitcoin balinalarının son zamanlarda varlığın büyük kısımlarını biriktirdiğini gösteriyor.

Zincir üzerindeki veriler, Bitcoin balinalarının bir kez daha daha fazla birim biriktirmek için Nisan ortasındaki fiyat düşüşlerini kullandığını öne sürüyor. Ek olarak, önemli bir teknik ölçüt, BTC 58.000 $ ‘a meydan okurken, başka bir yukarı yönlü hareket için “büyük” potansiyelin ana hatlarını çizdi.

BTC Balinaları Diplerden Satın Aldı

Bitcoin, Nisan ayında bir aylık bir hız treninden geçti. Tarihsel olarak birincil kripto para birimi için yükseliş ayı olarak kabul edilen, ilk başta hayal kırıklığına uğratmadı ve 13’ünde tüm zamanların en yüksek seviyesini gösterdi. Bununla birlikte, takip eden hafta ya da öylesine büyük bir türbülans, ters yönde BTC’nin fiyatından kabaca 18.000 $ ‘ın buharlaşmasıyla sonuçlandı.

Kripto para birimi, en çok kaybı Nisan ayı sonuna kadar telafi etse de , Mart ayına göre yaklaşık % 2 düşüşle kapandığı için art arda yedinci ayını yeşil olarak gözükmedi.

Bununla birlikte, artan volatilite, Bitcoin balinalarının daha fazla para biriktirmesini engellemedi. Bunun tam tersi, CryptoQuant’tan gelen verileri gösterir. Analitik şirketinin CEO’su Ki Young Ju, büyük BTC sahiplerinin son haftalarda satın almaya devam ettiklerini gösteren birkaç ölçütü özetledi.

Ju ayrıca cüzdanların madeni paraları türev borsalarına taşıdığını, “balinaların BTC’lerini teminat olarak kullanarak uzun bir pozisyon açabileceği anlamına geldiğini” söyledi.

Ayrıca, piyasa değerini mevcut işlem hacmine bölerek tanımlanan Bollinger benzeri bir sinyal göstergesi ile çalışan NVT Golden Cross’a da değindi . Metrik, –2’nin altında yıllık en düşük seviyeye ulaştı ve bu da BTC’nin fiyatı için “büyük bir yukarı yönlü potansiyel” olduğunu gösteriyor.

Kripto Kalabalığı BTC’nin İyileşmesine İnanmıyor

Kurumlar Bitcoin’in fiyatını 58.000 $ ‘a doğru almaya ve itmeye devam ederken, perakende yatırımcılar tam tersi durumda görünüyor. Santiment’ten elde edilen veriler, topluluktaki genel yorumların ve inançların “BTC’nin 17 Nisan’dan bu yana en yüksek fiyat seviyesine rağmen normalden daha olumsuz” olduğunu ortaya koyuyor .

Bununla birlikte, izleme kaynağı, kalabalığın belirli bir kripto varlığına ilişkin duyarlılıklarında daha sık yanlış olduğunu ve bu durumun Bitcoin’in yolunda daha fazla yükselişe yol açabileceğini belirtti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here