Home Bitcoin (BTC) Haberleri Anthony Scaramucci’nin İddasına Göre Elon Musk 5 Milyar Dolarlık Bitcoin’e Sahip

Anthony Scaramucci’nin İddasına Göre Elon Musk 5 Milyar Dolarlık Bitcoin’e Sahip

0
Anthony Scaramucci’nin İddasına Göre Elon Musk 5 Milyar Dolarlık Bitcoin’e Sahip

SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci, Elon Musk’ın Tesla, SpaceX ve kişisel olarak 5 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olduğunu söylüyor.

SkyBridge Capital’in kurucusu ve eski Beyaz Saray İletişim Direktörü Anthony Scaramucci, bugün erken saatlerde Elon Musk’ın şahsen ve şirketleri aracılığıyla yaklaşık 5 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olduğunu söyleyerek biraz şaşırtıcı bir açıklama yaptı.

Elon Musk’ın elektrikli aracı ve temiz enerji devi Tesla, şirketin bu yılın başlarında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) satın aldığı ortaya çıkınca haberi Şubat ayında yapmıştı .

Bitcoin‘in için bir dönüm noktası, İlk kripto para birimi ile daha önce birkaç kez varlığın niteliklerini reddeden Musk arasındaki uzun ve tartışmalı bir geçmişin ardından geldi.

Şimdi, SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, Musk’ın Tesla için tek bir Bitcoin alımıyla durmadığını iddia ediyor. Twitter‘da bu iddasını paylaştı .

Kaynak sağlamamasına rağmen Scaramucci: “SpaceX’in bilançosunda Bitcoin’e sahip olduğunu anlıyorum.” Dedi.

Tesla ve SpaceX’in CEO Elon Musk, kendisi için kripto para biriminin bazı kısımlarını satın aldığına ve şirketleri aracılığıyla ve kişisel olarak 5 milyar doların üzerinde sahip olduğuna inanıyor.

Scaramucci ayrıca BTC’nin yüksek enerji tüketim seviyelerine ilişkin artan endişeye de değindi. Ancak, hikayede daha fazlası olduğunu ve Musk’ın eylemlerinin bunu kanıtladığını belirtti.

“Hiçbir canlı, gezegeni iklim değişikliğine karşı korumak için daha fazlasını yapmadı. Elon Musk’ın “kirli varlığa” yatırım yapacağı fikri saçmadır.

Bitcoin madenciliğinin geleceği yenilenebilir enerjidir. Elon Musk geleceği görüyor 1) yenilenebilir enerjiler fosil yakıtların yerini alıyor 2) Bitcoin altını şeytanlaştırıyor, yenilenebilir enerji kaynakları, hisse senetleri ve sanat + baskın değer deposu oluyor. ”

Daha önce, Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates ve Bank of America , ilk kripto para birimini çıkarmak için gereken büyük miktarda elektriği eleştirdi .

Ayrıca BoA, BTC’nin Yunanistan gibi ülkelerle yılda aynı miktarda enerji kullandığını iddia etti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here