Home Bitcoin (BTC) Haberleri Analitist, Borsaya Giren Bitcoin Miktarı Arttıkça Bitcoin Fiyatı Kısa Vadede Düşecek ve Durgunlaşacak

Analitist, Borsaya Giren Bitcoin Miktarı Arttıkça Bitcoin Fiyatı Kısa Vadede Düşecek ve Durgunlaşacak

0
Analitist, Borsaya Giren Bitcoin Miktarı Arttıkça Bitcoin Fiyatı Kısa Vadede Düşecek ve Durgunlaşacak

Kısa vadeli yatırımcılar borsalara daha fazla para yatırmaya başladığından, Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde de zarar görmeye devam etmesi muhtemeldir.

Zincir üzerindeki veriler, Bitcoin yatırımcılarının paylarının önemli bir kısmını borsalara yatırmaya başladığını gösteriyor. Sonuç olarak, popüler bir analist, varlığın fiyatının mevcut seviyelerde kalmasını veya büyük olasılıkla önümüzdeki günlerde dump rüzgarını sürdürmesini bekliyor.

Bitcoin Balinalarının Depozitoları Borsalara Fırlatıldı

Bitcoin’in fiyatı geçen hafta çılgın bir rollercoaster yolculuğundaydı ve suçun çoğunu Elon Musk aldı. O ve Tesla, müşterileri artık BTC ile elektrikli araç satın alamayacaklarını duyurduktan sonra, varlık bir düşüşe geçti.

Günler içinde, birincil kripto para birimi 15.000 $ ‘dan fazla düştü ve bu da üç ayın en düşük seviyesi olan 42.000 $’ a ulaştı.

Kısa vadeli fiyat etkisinin yanı sıra Musk’ın sözleri, toplumu BTC’nin özellikleri, enerji tüketimi, verimliliği ve daha fazlası hakkında sürekli bir tartışmaya teşvik etti. Bu, özellikle kısa vadede Bitcoin yatırımcıları için daha ciddi aksamalara neden olmuş olabilir.

Veri CryptoQuant gelen sahipleri borsalarda kendi BTC saklamak daha büyük bölümleri yatırmak başladı düşündürmektedir. Sonuç olarak, analitik firmasının CEO’su Ki Young Ju, düşüş eğilimindeki fiyat gelişmelerinin devam edebileceğini öngördü.

“BTC’nin birkaç gün içinde geniş bir aralıkta konsolide olması veya düşüş göstermesi muhtemel görünüyor. Ortalama BTC mevduatı miktarı yeniden önemli ölçüde artıyor. Bu oldukça alışılmadık bir durum. “

Bütün Borsalara BTC girişi Kaynak: CryptoQuant

Kim Satıyor?

Glassnode’dan alınan zincir içi veriler , BTC’nin fiyatının zirvesinden 20.000 $ ‘ın üzerinde geri çekildiğini gören bu büyük çaplı düzeltme sırasında, pozisyonlarını elden çıkaranların kısa vadeli Bitcoin yatırımcıları olduğunu gösteriyor. Buna karşılık, HODLers olarak da adlandırılan uzun vadeli yatırımcılar, fiyat geri çekilse bile birikmeye devam etti.

Kısa Vadeli holder SOPR’yi (155 günden daha kısa ömre sahip UTXO’lu cüzdanlar) inceleyerek, analitik şirketinin verileri, bu tür yatırımcıların son birkaç gün içinde teslim olduklarını ve zararla satış yaptıklarını gösteriyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here