Analitist Bitcoin’in 46 Bin Doları Görmesine Rağmen Boğa Koşusunun Durmadığını Söylüyor!

Gelişmekte olan bir zincir içi analist, Bitcoin boğa piyasasının, önde gelen kripto varlığının 46.000 $ ‘a düştüğü en son düşüşe rağmen sağlam olduğuna inanıyor.

Pomp Haber Bülteninin en son bölümünde Will Clemente, zincir içi aktiviteye bakıyor ve Bitcoin boğa piyasasının henüz bitmediği sonucuna varıyor.

Kripto borsalarındaki faaliyete işaret ediyor ve bu, derin cebi olan yatırımcıların piyasayı korku sardığı için BTC düşüşünü aldığını gösteriyor.

“Döviz akışlarından bahsetmişken, yılın en büyük döviz çıkışlarından biri tüm paniğin ortasında gerçekleşti. OTC çıkışları da düşüş sırasında arttı; Görünüşe göre büyük para korkuyu satın aldı. “

Zincir içi analist, borsalara da büyük stabilcoin akışına dikkat çekiyor ve bu da yatırımcıların geri çekilmeyi satın almaya hazırlandığını gösteriyor.

Satışın ardından kabaca 460 milyon dolarlık Tether (USDT) basıldı. Net transfer hacmini gösteren aşağıdaki grafikte, 650 milyon $ ‘ın üzerinde Tether Perşembe günü borsalara taşındı. Tether her zaman anında satın alımlar sinyali vermez, ancak sermaye dağıtılmayı bekleyen borsalardadır.

Clemente ayrıca, Bitcoin’in piyasa değerini zincir üzerindeki işlem hacmine bölerek hesaplanan NVT ölçüsüne (işlemden ağ değerine) bakıyor. Analiste göre, NVT düşüş eğiliminde, bu da temel yatırımcı faaliyetinin BTC’nin piyasa değerinin büyümesinden daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.

“Bu, temeldeki yatırımcı faaliyeti piyasa değerini aşmaya devam ettikçe bu boğa koşusunun daha az ısındığı anlamına geliyor. Bu aynı zamanda bir konsolidasyon işaretidir. “

Kaynak: The Pomp Newsletter/ Glassnode

Clemente’in göz önünde bulundurduğu bir başka zincir içi ölçüm, büyük miktarlarda Bitcoin tutan varlıkların sayısıdır. Bakiyesi 1.000 BTC’nin üzerinde olan balina veya varlıkların sayısı düşüş eğilimindeyken, Clemente daha küçük bir grubun boşluğu topladığını belirtiyor.

“Balinaların sayısı (bakiyesi 1.000 BTC’nin üzerinde olan kuruluşlar) hala düşüş eğilimindedir. Balinalar genellikle boğa koşusunun ortasında konumlarından çıkmaya başladıkları için bu anormal veya endişelenecek bir şey değildir. Aslında, 2017’de balinaların büyümesi 675 dolar civarında zirveye ulaştı ve bu elbette zirveden çok uzaktı. 

Kaynak: The Pomp Newsletter/Glassnode

Madenci faaliyeti de Clemente’nin radarında. Zincir içi analiste göre, Bitcoin’in değerindeki önemli düşüşe rağmen madenciler hala yoğun bir şekilde birikiyor.

“Madenciler hala kısa vadeli fiyat hareketleriyle aşamalı görünmüyor ve tüm bu konsolidasyon boyunca olduğu gibi birikmeye devam ediyor. Bu, iki ölçümle gösterilebilir: birincisi, madenci net pozisyon değişikliğidir. Bu, madenci denge hareketlerinin takip eden 30 günlük ortalamasını ölçer. Bu metrik, bir aydan uzun süredir yeşil renkte. Madenci harcanmamış arzı da hala yükseliyor ve satış sırasında ani bir artış gördü. “

Kaynak: The Pomp Newsletter/ Glassnode

Bu ölçümlere bakıldığında Clemente, Bitcoin yeniden birikim belirtileri göstermeye devam ederken boğa piyasasının bozulmadan kaldığı sonucuna varıyor.

“Çarşamba günkü olay kısa vadeli fiyat hareketi için talihsizdi, ancak uzun vadeli boğa yapısında hiçbir şey değiştirmedi. Bu, zincirdeki BTC’nin hala konsolide olduğunu gösterdiği gerçeğini değiştirmiyor. Gerçekleşmemiş fiyat dağılımı (URPD) ile gösterilen bu seviyelerde geniş bir zincir içi hacim bölgesi oluşturmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki haftalarda yükselmeye devam edeceğini düşünüyorum. ” 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

119BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,070TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
35,257.00 $
35,257.00 $
0.76%
ethereumEthereum
2,446.38 $
2,446.38 $
1.93%
tetherTether
0.999346 $
0.999346 $
0.16%
binance-coinBinance Coin
372.14 $
372.14 $
2.29%
usd-coinUSD Coin
0.998487 $
0.998487 $
0.04%
cardanoCardano
1.08 $
1.08 $
1.12%
xrpXRP
0.610539 $
0.610539 $
2.56%
solanaSolana
92.03 $
92.03 $
2.07%
terra-lunaTerra
66.17 $
66.17 $
3.52%
polkadotPolkadot
17.84 $
17.84 $
1.77%

Benzer Haberler