Home Bitcoin (BTC) Haberleri Analistler Uyarıyor Bitcoin İçin 9000 $ Dolar Altı Uçurum

Analistler Uyarıyor Bitcoin İçin 9000 $ Dolar Altı Uçurum

0
Analistler Uyarıyor Bitcoin İçin 9000 $ Dolar Altı Uçurum

Bitcoin‘nin Perşembe günkü 8800 Dolara düşmesi ile 9200 Dolara Çıkması bir iyileşme işareti olarak görülüyor.

Yeni yapılan bir analize göre, BTC’nin 8800 Dolardan yukarı doğru sıçraması yatırımcılar tarafından çok güzel olarak karşılansada Bitcoin’nin uçurum kenarında olduğunu farkına varmaları gerekir. Eğer Bitcoin burdan düşmeye başlarsa uçurumdan düşmüş gibi olur.

Bitcoin 9000 $ Doların Üstünde Tutunmalı

Son sekiz haftadır Bitcoin , Mart ayında yaşanan 3.700 $ dip seviyesinden yükselişe geçmiş durumda, Ancak hala BTC’nin 9.000 $ ‘larda devam eden durgunluk ile, analistlerin boğayı sorgulaması kaçınılmazdır.

İstikrarlı, güvenilir trend… hepsi er ya da geç yıkılıyor. Bu, HTF’lere sürünen ince zayıflık belirtileri gösteriyor, ”diye yazdı.

Yukardaki grafiğe göre Bitcoin‘in koruması gereken seviye 9,100 dolar, çünkü orta vadeli piyasa yapısının yükselişini koruyor.

Bitcoin İçin Hala Boğa Belirtileri Devam Ediyor

Analistler Bitcoin‘deki bu durgunluğun biteceğini ve yükselişe devam edeceğini umut ediyorlar. Ve bu umutlarını destekleyen Bitcoin‘deki faktörler ve temel grafiklerdir.

Sadece bu hafta, Bitcoin yükseliş trendine devam ederken altın haç olarak görülüyor.

Investopedia’nın açıkladığı gibi, bir altın haç “nispeten kısa vadeli bir hareketli ortalamanın uzun vadeli bir hareketli ortalamanın üzerinde geçtiği bir yükseliş sinyali olan bir şamdan kalıbıdır. Bu durumda, BTC‘nin 50 günlük basit hareketli ortalaması bu yıl ikinci kez 200 günlük basit hareketli ortalamanın üzerine çıktı.

Bu yılın başlarında analiz ettiğim gibi, bu önümüzdeki aylarda ve yıllarda parabolik kazançların öncüsü olabilir.

Bitcoin boğa hareketinin daha da güçlendirmek için, ABD ve Çin arasında son birkaç hafta içinde COVID-19’un ele alınması konusunda artan gerilimler yaşanıyor.

Ticaret / soğuk savaş sırasında gerilimler hala geçen yıl görülen seviyelerin altında olsa da, Çin yuanının ABD dolarına karşı ticareti üzerinde zaten bir etkisi olmuştur. Yuan şu anda dolar karşısında güç kaybediyor, bu da aslında bu yazımızın başında bahsedilen 8.800 $ ‘lık düşük seviyedeki toparlanmaya denk geliyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here