Home Bitcoin (BTC) Haberleri Analistler Dolar İle Bitcoin Arasındaki Bağa Yoğunlaştı

Analistler Dolar İle Bitcoin Arasındaki Bağa Yoğunlaştı

0
Analistler Dolar İle Bitcoin Arasındaki Bağa Yoğunlaştı
Bitcoin / Dolar
  • Bitcoin, 42 Bin Dolarlık zirvesinden sonra sert düşüşler yaşadı.
  • Kripto para biriminin düşüşü, ABD doları endeksi % 0,7 civarında yükseldiğini gösterdi.
  • Şu anda gerçekleşmekte olan toparlanma ABD doları endeksindeki düşüşle aynı zamana denk geldi.
  • Analistler, Dolar ile Bitcoin arasındaki bağa dikkat çekiyor.

Amerika Doları Yükseldikçe Bitcoin Düşebilir

Bitcoin , geçen hafta 42.000 $ ‘a ulaştıktan sonra hafta sonu ve Pazartesi gününe kadar çok sert düştü. Kripto para birimi, yukarıda bahsedilen yüksek seviyelerden Pazartesi günü büyük bir düşüşle 30.000 $ ‘a düştü ve milyar dolarlık margin pozisyonlarının kapatılmasını sağladı.

Bazıları, pazardaki düşüşün makro eğilimlere dayandığını belirtti.

Bitcoin’in Pazartesi günkü düşüşü, son birkaç aydır ABD doları karşısında yükselen yabancı para birimlerinin gücündeki zayıflıkla aynı zamana denk geldi. ABD doları endeksi, trilyonluk bir piyasa için büyük bir hareket olan% 0,7 civarında sıçradı.

Birçok analist, kripto piyasasının genel yönünü belirlemek için bu endeksin nereye gittiğini izlemenin artık önemli olduğunu söylüyor.

Bir analist kısa süre önce grafikleri paylaştı ve Bitcoin’in bir sonraki hareketinin muhtemelen ABD doları tarafından belirleneceğine dikkat çekti.

ABD doları rallisi, yeni başkan Joe Biden’e rağmen Amerikan halkı için ek teşvik çağrısında bulundu. Ekonomi için trilyonlarca teşvik ve halk için 2.000 dolarlık teşvik çeki istediğini söyledi.

ABD dolarındaki ralli, Biden’in seçim galibiyetinin Kongre tarafından onaylanmasının bir sonucu olarak gelebilir ve bu, Kongre Binası’nda daha fazla çatışma korkusunu caydırmış olabilir.

Bitcoin’den Ralli Gelebilir

Bitcoin için bu düzeltmelerin gelip geçici olabileceğini ve önümüzdeki zaman dilimde yeni bir Bitcoin Rallisi ortaya koyabileceğini göstermektedir.

Ünlü analist Willy Woo, düzeltmeden sonra düşüşün görünüşte Coinbase’in düşmekte olan bir yan ürünü olduğunu söyledi. Konuyu şöyle açıkladı:

“Spot piyasa satışları yaklaşık 38.000 $ başladı, sonra Coinbase kısmen başarısız oldu, alımları kaydetmedi, fiyatının diğerlerinden 350 $ altına düşmesine neden oldu, bu da vadeli işlem borsalarının kaldıraç fonunu hesaplamak için kullandığı endeks fiyatını düşürdü ve spekülatif piyasalarda düşüş tahribatına neden oldu . “

Coinbase şimdi geri döndü ve fonlama oranı / vadeli işlemler piyasası bir miktar normallik hissine kavuştu.

Bu düşüş faktörü ortadan kalktıkça Bitcoin yükselişine devam edebilir.

Kripto para birimini artırabilecek diğer eğilimler arasında gizli kurumsal satın alma talebi var. Analistler, sipariş defteri trendleri ve zincir üzerindeki verilerden de anlaşılacağı üzere, bugünkü düşüş sırasında daha büyük oyuncuların büyük miktarda birikimi olduğunu çevrimiçi olarak yorumladılar.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here