Home Bitcoin (BTC) Haberleri Amerikan Devi Goldman Sachs, 2021’in 2. Çeyreğinde Müşterilerine Bitcoin Sunacak

Amerikan Devi Goldman Sachs, 2021’in 2. Çeyreğinde Müşterilerine Bitcoin Sunacak

0
Amerikan Devi Goldman Sachs, 2021’in 2. Çeyreğinde Müşterilerine Bitcoin Sunacak
  • Goldman Sachs, 2021’in ortalarında kripto para sunmayı planlıyor.
  • Bankalar kripto para konusundaki duruşlarını değiştiriyor.

Amerikan yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs, 2021’in ortalarına kadar özel varlık müşterilerine kripto para birimleri sağlamayı planlıyor.

Goldman Sachs Kripto Para Kullanımı

Goldman Sachs’ın yeni atanan Dijital Varlıklar Başkanı Mary Rich, CNBC ile konuşurken şirketin özel varlık müşterilerine yakında kripto para birimlerine nasıl erişim sağlayacağını araştırdığını söyledi.

Rich, bankasının geniş bir kripto yatırım ürünleri yelpazesi sunmayı düşündüğünü söyledi . Bu, Bitcoin veya kripto para birimi türevleri olacaktır.

Ancak, yakında piyasaya sürülecek teklif için ne gerekeceğini açıklamadı. Ancak Goldman Sachs’ın daha önce servet yönetimini ele alma şekli göz önüne alındığında, müşterilerin genellikle minimum 25 milyon dolar yatırım yapmaları bekleniyor.

Bankalar Kripto Para Hakkındaki Fikrini Değiştiriyor

Bitcoin 2009’da ortaya çıktığında, Walls Street’teki büyük silahları içeren çoğu banka bununla hiçbir ilgisi olmasını istemedi.

Ancak , kurumsal ve perakende yatırımcılar tarafından Bitcoin’lerin artan şekilde benimsenmesi göz önüne alındığında , bankalar kademeli olarak duruşlarını yeniden düşünüyor ve kripto ile ilgili hizmetler sunuyor.

Onlara göre, altın ve diğer geleneksel varlıklara göre Bitcoin, enflasyona karşı daha iyi bir güvenli yatırım varlığıdır.

Finans alanındaki geleneksel yatırımcılardan kripto hizmetlerini ve kripto ile ilgili yatırımları dahil etme talepleri arttı.

Bu, COVID-19 salgınının neden olduğu küresel ekonomik durumdan daha iyi bir çıkış yolu olarak görülüyor.

Bu talepler ve yeni gelişmeler, bankaların, müşterilerinin kitlesel göçüyle karşılaşmamak için kripto para birimleri üzerinde yeniden düşünmelerini sağladı.

Önde gelen bir banka olan Morgan Stanley, müşterilerinden gelen taleplere boyun eğdi ve şimdi kripto hizmetleri sunuyor.

Mary Rich, bankasının da bu yolu çekmeyi düşündüğünü kesin olarak söylemişti. Rich, Goldman Sachs’ın Morgan Stanley’inkine benzer Bitcoin yatırımları sunacağını söyledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here