Home Bitcoin (BTC) Haberleri Amerika Devi BNY Mellon, Bitcoin’in Arz ve Talebinin Altınla ‘Güzel Bir Şekilde Uyumlu’ Halde Olduğunu Söyledi

Amerika Devi BNY Mellon, Bitcoin’in Arz ve Talebinin Altınla ‘Güzel Bir Şekilde Uyumlu’ Halde Olduğunu Söyledi

0
Amerika Devi BNY Mellon, Bitcoin’in Arz ve Talebinin Altınla ‘Güzel Bir Şekilde Uyumlu’ Halde Olduğunu Söyledi

Amerika’nın en eski bankası BNY Mellon, Bitcoin’i altınla karşılaştırdı ve 2021’de BTC’ye 288.000 dolarlık bir fiyat etiketi koyan tartışmalı stok akış (S2F) modeline atıfta bulundu.

Zamandan beri yeni bir değerlendirme raporunda yayından tarihi banka amiral gemisi kripto paraların en arz ve talep dinamikleri altınla aynı gözüküyor.

Şimdiye kadar, Bitcoin hem arz hem de talep açısından altınla uyumlu görünüyor. Bunu akılda tutarak, Bitcoin için potansiyel değerleme yöntemlerini tartışmak için başlangıç ​​noktası olarak altını kullanacağız. ”

Bankacılık devi, geleneksel olarak değerli metaller için kullanılan, ancak son zamanlarda sahte tüccar PlanB tarafından Bitcoin’e uygulanan S2F modelinden bahsetmeye devam ediyor. S2F, dolaşımdaki bir emtia miktarının her yıl üretilen miktara bölünmesiyle karşılaştırılır.

“Bu modelin çıkarımı, Bitcoin daha fazla ana akım ivme kazandıkça ve daha çok altın gibi görüldükçe, kıtlık değeri (S2F ile ölçüldüğü üzere) ve sonraki yarılanmanın nihayetinde fiyatları altın nokta kümesine çekeceği ve toplam piyasa değerini ima edeceği yönündedir.”

Bitcoin daha düşük bir S2F oranına sahip olduğundan, model BTC’nin sonunda altının piyasa değerini geçebileceğini öne sürüyor.

“Altın gibi emtialar en büyük S2F oranlarına sahip (50’nin üzerinde), yani mevcut altın stoğunu elde etmek için 50 yıldan fazla altın üretimi gerekecek. Bitcoin’in 20’li yıllarda mevcut bir S2F oranı var. Yaygın S2F doğrusal modelleri, sonunda altının piyasa değerine ulaşmak için artan Bitcoin S2F oranına (yarıya indirmeden) dayalı bir fiyat tahmininde bulunur. ”

Bununla birlikte, BNY Mellon’un analistleri, stoktan akışa modelinin kusurlu olabileceğinin altını çiziyor.

BNY Mellon raporunun yayınlanmasından sonraki gün PlanB , S2F modelinden emin olduğunu iddia etti.

“2019’da yayınlanan S2F modeli ve 2020 S2FX modeline olan güvenim yüksek. S2F (X) performansına ve geçmiş performansına dayanmaktadır. Ve ayrıca diğer (yayınlanmamış) zincir üstü modelim tarafından onaylanması üzerine.

Bu model belirli işlemleri sayar ve boğa / ayı piyasalarını tanır (yeşil Aralık’ta başladı).

 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here