Home Bitcoin (BTC) Haberleri ABD’De Bir İlk Banka ATM’lerinden Bitcoin Alınabiliyor

ABD’De Bir İlk Banka ATM’lerinden Bitcoin Alınabiliyor

0
ABD’De Bir İlk Banka ATM’lerinden Bitcoin Alınabiliyor

Blue Ridge Bank, müşterilerinin ATM’lerinde Bitcoin alıp satmalarına izin veren ilk ticari banka olarak tarihe geçmeyi başardı.

Yeni bir açıklamada, Virginia merkezli ticari banka, müşterilerin 19 ATM noktasından Bitcoin’i “satın alıp kullanabileceklerini” duyurdu.

ABD bankası , kripto para birimi özelliğini kullanıma sunmak için Bitcoin ATM yazılım sağlayıcısı LibertyX ve BluePoint ATM Solutions ile ortaklık kurduğunu söylüyor .

LibertyX Kurucu Ortağı ve CEO’su Chris Yim, müşterilerin bir süredir geleneksel nakit satış makinelerinden Bitcoin satın alma yeteneği talep ettiklerini bildirdi.

“Tüketiciler yıllardır bankalarından Bitcoin satın alma imkanı istiyorlar. BRB’nin ülkede ATM’lerinde bitcoin hizmetleri sunan ilk banka olmasından gurur duyuyoruz. “

Blue Ridge’in ATM Bitcoin özelliğine erişmek için, ilgilenen kullanıcıların LibertyX uygulamasını akıllı telefonlarına yüklemeleri gerekecektir . Nakit satış makineleri, kartı veren bankadan bağımsız olarak, kabul edilen bir ATM kartına sahip olan herkes tarafından kullanılabilir. Diğer normal ATM hizmetleri her zamanki gibi devam edecek.

BluePoint ATM Solutions CEO’su Wade Zirkle, bu tür fintech hizmetlerine olan talep artmaya devam ettikçe daha geleneksel finans kuruluşlarının Blue Ridge’in liderliğini takip etmesini bekliyor.

“Daha fazla topluluk bankasının ve kredi birliğinin şubelerinde buna benzer yenilikçi fintech çözümleri talep edeceğini tahmin ediyoruz …”

Blue Ridge, ATM’lerinde Bitcoin erişimi sunan ilk ABD ticari bankası olsa da, yalnızca kriptolu ATM’ler yedi yıldan fazla bir süredir mevcuttur. Dünyanın ilk Bitcoin ATM başladı Ekim 2013 yılında Vancouver, Kanada’da işlemleri.

Coin ATM Radar’a göre ABD’de toplam Bitcoin ATM sayısı şu anda 12.885’tir ve bu sayı dünyadaki herhangi bir ülkenin en yüksek sayısıdır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here