Home Bitcoin (BTC) Haberleri ABD’de Bazı Büyük Restorantlar Bitcoin Ödemelerini Etkinleştirdi

ABD’de Bazı Büyük Restorantlar Bitcoin Ödemelerini Etkinleştirdi

0
ABD’de Bazı Büyük Restorantlar Bitcoin Ödemelerini Etkinleştirdi

Bitcoin sahipleri, Bubba Gump Shrimp ve Muscle Maker Grill dahil olmak üzere ABD merkezli farklı gıda zinciri restoranlarından yiyecek satın alabilecekler.

Ödeme aracı olarak Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını kabul eden şirket ve kuruluşların sayısı artmaya devam ediyor. ABD’den en son gelenler gıda endüstrisinden geliyor. Muscle Maker Grill ve bir ana şirket olan Landry’s tarafından işletilen çok sayıda restoran zinciri.

Bitcoin ile Yiyecek Satın Almak

1980 yılında kurulan Landry’s Inc., çok sayıda küçük şirketi işleten özel mülkiyete ait çok markalı yemek, ağırlama, eğlence ve oyun şirketidir. Yakın tarihli bir CNBC röportajında , Başkan ve CEO Tilman Fertitta, restoran zinciri markalarının çoğunun yakında BTC ödemelerini kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

“Muhtemelen, Mastercard veya Visa veya American Express kullanmak zorunda kalmayacağınız önümüzdeki 90 gün içinde tüm restoran markalarımızda % 80 ila % 90 – buna sahip olacağız. Bitcoin veya diğer dijital para birimlerini kullanabilirsiniz. “

BTC’nin benimsenmesi Mastro’nun bazı lokasyonlarında başlayacak, Morton’s The Steakhouse ve Bubba Gump Shrimp Co gibi diğer şirket markaları daha sonra aynı şeyi yapacak.

NBA ekibi Houston Rockets’in de bitcoin ödemelerini kabul ettiği Fertitta, kripto işlemlerinin basitliğini özetledi ve “burada kalmak için” olduklarını ekledi.

“İşlemler çok basit ve bunun kullanılması kaçınılmaz.”

Muscle Maker Inc., röportajından kısa bir süre sonra
benzer planları özetledi . Muscle Maker Grill, Healthy Joe’s, MMG Burger Bar ve Superfit Foods’u işleten kendi deyimiyle “sizin için daha sağlıklı” şirket, nakit, kredi ve banka kartlarına alternatif olarak bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını söyledi.

“Bitcoin kabulü, güncelliğini korumak isteyen şirketler için doğal bir ilerlemedir. Y kuşağı sağlıklı yiyecek arayışı içindeler ve onlara kripto para birimiyle ödeme yapma olanağı vererek sağlıklı beslenmeyi daha da kolaylaştırıyor. ”

Muscle Maker’ın CEO’su Michael Roper yorumladı.

Bitcoin ile Mülk Satın Alın

Kullanıcılar, yiyecek alımlarının yanı sıra mülk satın almak için birincil kripto para birimini kullanabilirler. Arjantin’in dev e-ticaret pazarı Mercado Libre, bu haftanın başlarında Buenos Aires, Santa Fe ve Cordoba’da bitcoin ile satın alınabilecek çok sayıda daire, ev, kasaba evi, arsa, arazi ve diğer mülkleri listelediğini duyurdu .

Açıklamada, bölgedeki dijital varlıkların artan rolüne değindi. Dahası, Mercado Libre, izleyicileri kripto para birimlerini en iyi şekilde nasıl kullanabilecekleri konusunda eğittiği bir web seminerine ev sahipliği yaptı.

Bahsi geçen gıda zincirleri ve Mercado Libre ile BTC kabul eden kuruluşların sayısı artmaya devam ediyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here