Home Bitcoin (BTC) Haberleri ABD Hazine Bakanı Bitcoin Hakkındaki Endişelerini Dile Getirdi, Dijital Dolara İhtiyaç Duyuyor

ABD Hazine Bakanı Bitcoin Hakkındaki Endişelerini Dile Getirdi, Dijital Dolara İhtiyaç Duyuyor

0
ABD Hazine Bakanı Bitcoin Hakkındaki Endişelerini Dile Getirdi, Dijital Dolara İhtiyaç Duyuyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, önde gelen kripto para birimi Bitcoin ile ilgili endişelerini dile getirdi.

New York Times DealBook konferansında Yellen, Bitcoin‘in teknik becerisini, enerji tüketimini ve yasadışı faaliyetler için kullanımını sorguluyor.

“Bunu daha önce de söylediğim gibi Bitcoin’in bir işlem mekanizması olarak yaygın olarak kullanıldığını düşünmüyorum.

Kullanıldığı ölçüde, korkarım, genellikle yasadışı finans için. İşlemleri yürütmenin son derece verimsiz bir yolu. Ve bu işlemleri gerçekleştirirken tüketilen enerji miktarı şaşırtıcı. “

Cambridge en son Küresel Kriptoasset Kıyaslama Çalışması göre, kripto madencilerin % 75 kullanmak yenilenebilir enerji kaynakları ve Held Kraken icra Dan gibi kripto savunucuları korumak BTC bankacılık sektöründe çok daha az enerji kullanır.

Bitcoin’in işlem hızı, Visa gibi ödeme şirketlerinin iş hacminden çok daha yavaştır. Bununla birlikte, Bitcoin kullanıcıları, dijital varlığı dünya çapında birkaç dakika içinde dolar üzerinden kuruşlar için gönderebilirler ve bu kesinlikle geleneksel bankacılık sisteminden daha iyi performans gösterir.

Bitcoin kaçak aktivitesi için kullanılan bu hasarlara karşı Chainalysis yeni bir çalışma kripto-ilişkili olay bulunan düştü 2019 yılında 2.1% ‘dan, 2020’de işlem hacminin % 0.34 kadar.

Hazine Bakanı , amiral gemisi kripto varlığının oynaklığı nedeniyle Bitcoin yatırımcılarının uğrayabileceği kayıplardan da endişe duyduğunu söylüyor .

“… Oldukça spekülatif bir varlık. Ve bilirsiniz, insanların dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum aşırı derecede değişken olabilir. Ve biliyorsunuz, yatırımcıların uğrayabileceği potansiyel kayıplar konusunda endişeleniyorum. “

Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler) konusunda Yellen, ABD’de ‘finansal katılımı’ teşvik edeceklerine inandığını söylüyor.

“… Finansal kapsayıcılıkla ilgili bir sorunumuz var. Çok fazla Amerikalının gerçekten kolay ödeme sistemlerine ve banka hesaplarına erişimi yok. Ve bence bu, dijital bir doların, bir merkez bankasının dijital para biriminin yardımcı olabileceği bir şey. Ve biliyorsunuz, bunun daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuz ödemelerle sonuçlanabileceğini düşünüyorum… ”

Bununla birlikte Yellen, dijital bir dolar piyasaya sürülmeden önce ele alınması gereken endişeler olduğuna dikkat çekiyor.

“… Merkez bankası dijital para birimleri ile ilgili incelenmesi gereken bir dizi sorun var. Bankacılık sistemi üzerindeki etkisi ne olur?

Bankalardan ve Fed’e büyük bir mevduat hareketine neden olur mu? Fed perakende müşterilerle ilgilenir mi yoksa bunu toptan satış düzeyinde mi yapmaya çalışır? Finansal istikrar endişeleri var mı? Kara para aklamayı ve yasadışı finans sorunlarını nasıl yönetebiliriz?

Dolayısıyla, tüketicinin korunmasıyla ilgili çok şey var, burada dikkate alınması gereken çok şey var… ama kesinlikle incelemeye değer.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here