Home Bitcoin (BTC) Haberleri ABD Bankacılık Titan BNY Mellon, Bitcoin Ve Kripto’ya Entegre Destek Sunacaklarını Açıkladı

ABD Bankacılık Titan BNY Mellon, Bitcoin Ve Kripto’ya Entegre Destek Sunacaklarını Açıkladı

0
ABD Bankacılık Titan BNY Mellon, Bitcoin Ve Kripto’ya Entegre Destek Sunacaklarını Açıkladı

Bank of New York Mellon Corporation, yeni kurumsal Dijital Varlıklar birimi aracılığıyla Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarını destekleme planlarını duyuruyor.

Bir basın açıklamasında, Amerika’nın en eski bankası, ekibin şu anda dijital varlıkların, yöneticilerin Hazine tahvilleri ve hisse senetleri gibi geleneksel varlıklar için kullandıkları aynı ağ üzerinden hareket etmesine izin verecek bir platformun prototipi üzerinde çalıştığını söyledi.

BNY Mellon Varlık Hizmeti CEO’su ve Dijital Başkanı Roman Regelman, bankanın dijital varlıkları ana akım haline getirirken transfer etmek, tutmak ve ihraç etmek için güvenli bir altyapı sağlamayı amaçladığını söylüyor .

Bankanın, değerlendirme ve onaylara tabi olarak hizmeti bu yıl içinde sunmaya başlamasını beklediğini de sözlerine ekledi.

“Dijital varlıklara yönelik artan müşteri talebi, gelişmiş çözümlerin olgunluğu ve yasal düzenlemelerin netliğinin iyileştirilmesi, mevcut hizmet tekliflerimizi bu gelişmekte olan alana genişletmek için muazzam bir fırsat sunuyor.”

Wall Street bankaları daha önce kripto ile ilgili potansiyel düzenleme sorunları konusunda endişelerini dile getirdi, ancak kripto sektörünün yükselen piyasa değeri, varlık yöneticilerinin, hedge fonların ve kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesini sağlıyor.

Fidelity Investments gibi diğer büyük finans şirketleri zaten kripto sektörüne atladı , ancak Regelman, BNY Mellon’un dijital varlıklar ve geleneksel finans için entegre bir hizmet sunma planını açıklayan ilk küresel banka olduğunu söylüyor.

31 Aralık 2020 itibariyle, BNY Mellon’un gözaltında ve / veya idare altındaki varlıkları 41,1 trilyon dolar ve yönetim altındaki varlıkları 2,2 trilyon dolardı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here