Home Bitcoin (BTC) Haberleri 4 Milyar Doların Üzerinde Olan Bitcoin (BTC) Opsiyonları Cuma Günü Bitiyor

4 Milyar Doların Üzerinde Olan Bitcoin (BTC) Opsiyonları Cuma Günü Bitiyor

0
4 Milyar Doların Üzerinde Olan Bitcoin (BTC) Opsiyonları Cuma Günü Bitiyor

Bitcoin opsiyon piyasaları, türev sözleşmelerinde 4 milyar doların üzerinde değere sahip 77.000 BTC’nin süresinin dolması nedeniyle Cuma günü büyük bir sona erecek.

Borsa bugün 11 milyar dolardan fazla açık faiz oranına sahip olduğundan, Bitcoin opsiyonlarının aslan payı, türev alım satım platformu Deribit’ten kaynaklanıyor.

Bitcoin opsiyon piyasaları türev sözleşmeleri Cuma günü bitiyor.

Bitcoin Opsiyon Piyasaları Dalgalanmaya Devam Ediyor, Yatırımcılar Maksimum Acıya Hazırlanıyor

Kripto türev piyasaları, özellikle vadeli işlemler, sürekli takaslar ve opsiyonlar, son haftalarda amansız talep görmeye devam etti.

Seçenekler söz konusu olduğunda, çok sayıda koyma ve görüşme iki gün içinde sona erecek ve bu andan itibaren 12 saatten fazla bir süre geçecek. 26 Nisan’da, veri analizi şirketi Skew.com, bu hafta sona erecek olan 4 milyar doları aşan 77 bin BTC hakkında tweet attı .

Skew, “Bu hafta 77 bin Bitcoin opsiyonunun süresi doluyor” diye tweet attı . “$ 50k ile $ 52k grevleri iyi boyutlu olarak görmek,” analitik sağlayıcı ayrıca kaydetti .

Skew’in tweet’ine bir kişi “Bu, piyasada önemli bir etkiye sahip olabilecek diğer son kullanma tarihlerine kıyasla çok büyük bir gösterge,” diye yanıtladı . Her iki Skew.com en elde edilen veriler ana web portalı ve Deribit emri defteri dolması üzerine bir aslan payı Deribit oluyor ki gösteriler.

Deribit’in BTC opsiyonlarının çoğunluğu ardından, Bit.com, Okex, Ledgerx, CME ve Huobi gibi borsalar artan talep gördü.

Veriler, oyuncuların en çok para kaybetmeye devam edeceği noktanın 54 bin dolar civarında olduğunu gösteriyor. Son kullanma tarihi ‘maksimum acı’ bükülme noktasına ulaşırsa, piyasa, bitcoin opsiyon satıcılarının en çok ödülü topladığını görebilir.

Bitcoin opsiyonlarının günlük hacmi açısından, Deribit bu arenada da en yüksek seviyeye sahip.

Bitcoin Opsiyonlarından Kısa Vadeli Eylemler Üzerinden Sonuç Çıkarılmamalı

Sektör yöneticileri ve analistleri, spot piyasa eylemi açısından Bitcoin’in ( BTC ) çok fazla büyüme göreceğine inanıyor. Önde gelen kripto paranın zirveye ulaşan yükselişi ve hızlı düşüşleri, eleştirmenlere kripto para biriminin oynaklığını bastırma şansı verdi. Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, insanların kısa vadeli eylemler üzerinden sonuç çıkarmaması gerektiğini söyledi.

Ardoino, “Bitcoin’in son düşüşünden rahatlayan eleştirmenler, hızlı kısa vadeli fiyat dalgalanmalarından herhangi bir sonuç çıkarmaya çalışmanın aptallığını fark edebilirler” dedi. “Benzer bir şekilde, bitcoin’i bir hile veya saadet zinciri ile karşılaştıranlar görüşlerini yeniden gözden geçirmelidir” diye ekledi.

Ardoino devam etti:

Teknolojik yeniliğin hızlı yükselişi, merkezi olmayan yeni bir dünyanın temellerini atıyor. Düşünceleri çözülmekte olan bir paradigma ile iç içe geçenler, değişen kumlar üzerinde parçalanabilir.

Bu arada, spot piyasalar geri dönerken, hem bitcoin vadeli işlemlerinden hem de opsiyonlardan gelen türev sözleşmeleri dalgalı kaldı. Skew’den alınan analitik veriler , vadeli işlemler açık faizinin de talebi görmeye devam ettiğini gösteriyor.

Binance, Bitcoin vadeli işlem piyasaları yarışına liderlik ediyor ve onu milyarlarca açık ilgi açısından Bybit, Okex, CME ve FTX Borsası izliyor. 21 Nisan’da Skew, CME Group’un bitcoin vadeli işlemleri söz konusu olduğunda çok fazla hacim gördüğünü açıkladı.

Analiz sağlayıcısı, “CME eter vadeli işlemleri Pazartesi günü rekor hacimler gördü” dedi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here