Home Bitcoin (BTC) Haberleri 2021 İçin Bitcoin’de Cevaplanması Gereken 10 Soru

2021 İçin Bitcoin’de Cevaplanması Gereken 10 Soru

0
2021 İçin Bitcoin’de Cevaplanması Gereken 10 Soru

2021’de Bitcoin için 10 Büyük Tahmin:

1: Bitcoin 2017’de Benzer Bir Düşüş Görebilir mi?

2: Boğa Koşusu Çok Daha Uzun Sürebilir mi?

3: Bitcoin Değer Deposu Olarak Altını Tehdit Etmeye Devam Edecek mi?

4: Bitcoin’in Tüm Değerini Kaybedip sıfırlanabilir mi?

5: Yolda Stok-Akış Tahminleri Neler?

6: Kurumsal Yatırımcılar Devam edecek mi?

7: Bitcoin 300.000 Doları Kırabilir mi?

8: Kurumlar Bitcoin’i Rezerv Varlık Olarak Kabul Etmeye Devam Edecek mi?

9: Bitcoin Toplu Kabul Görmeye Devam Edecek mi?

10: Bitcoin, Kripto Para Birimlerinin Ücretini Küresel İzleyiciye Götürebilir mi?

Bitcoin daha öncede aynı şeyleri yaşadı. 2017’de Bitcoin’in yükseldiğini ve 20.000 dolarlık fiyat engelini aştığını gördük. Yatırımcılar kutladı, ancak boğa koşusu göz açıp kapayıncaya kadar bitti ve Bitcoin fiyatı dibe vurdu.

Yıl sonunda, kripto para birimi 4000 dolardan işlem görüyordu ve tüm coşku buharlaştı. Yatırımcıların Bitcoin’in 2017’de tanık olduğu gibi bir düşüş görmeyeceğini tahmin etmesiyle bu sefer çok daha fazla iyimserlik var.

Bitcoin ayrıca, yatırımcıların kripto para biriminin değerinde sürekli bir artış göreceğini tahmin etmesiyle önemli kurumsal ilgi çekiyor. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, işte 2021 için bazı Bitcoin dotuları.

2021 İçin Bitcoin’e Sorulan 10 Soru:

Bitcoin Tahmin

1: Bitcoin, 2017 Yılına Benzer Bir Düşüş Görebilir mi?

Yatırımcılar arasında Bitcoin’in yıldız performansı ile ilgili bir dejavu hissi var. Bitcoin’de Tarih tekerrür eder mi? korkusu…

Yatırımcılar, Bitcoin’in büyümesini sürdürmesi veya fiyatında büyük bir düşüş göreceğini diyen iki düşüncenin ortasında sorulara cevap bekliyor. Finder.com tarafından yapılan bir araştırma, yanıt verenlerin % 52’sinin Bitcoin’in 2017’ye benzer bir değer düşüşü yaşayabileceğine ve değerinin yarısından fazlasını kaybedebileceğine inandığını ortaya koydu. Ancak bazı uzmanlar, kurumsal ilgi gibi faktörler sayesinde bu fiyat artışının kalıcı olduğuna inanıyor.

Bitcoin Tahmini

2: Boğa Koşusu Çok Daha Uzun Sürebilir mi?

Yatırımcılar ve uzmanlar, mevcut boğa koşusunun sadece bir şimşek olmadığını ve çok daha uzun süreceğini düşünüyor. Bitcoin’in 2021’in çoğu için değerlemede artmaya devam edeceği tahmin ediliyor, bazı uzmanlar 2021’in sonunda 100.000 dolara ve 2022’nin sonunda 300.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Bitcoin Tahmin

3: Bitcoin Değer Deposu Olarak Altını Tehdit Etmeye Devam Edecek mi?

Bitcoin, 2021’de bir değer deposu olarak altını tehdit etmeye devam edecek. Bitcoin, dijital olarak alınıp satıldığı için altından daha işlevsel. Altın, 2020’de Temmuz ayından bu yana neredeyse% 9 oranında önemli kayıplar gördü.

Bitcoin aynı dönemde% 65 değer kazandı. Bitcoin aynı zamanda ana yatırımcılar ve finans kurumları arasında da popülerlik kazanıyor. Y kuşağı da Bitcoin’i altın yerine bir değer deposu olarak tercih ediyor. Bitcoin’in değer kazanma oranı, bir değer deposu olarak altının yerini tamamen alabilir, ancak bunun hemen gerçekleşmesi muhtemel değildir.

Bitcoin Tahmin

4: Bitcoin’in Tüm Değerini Kaybetmesi Bekleniyor mu?

Bazı Bitcoin tahminleri, kripto para biriminin tüm değerini kaybedeceğine dair daha vahim bir sonuca işaret ediyor. BCG Digital Ventures kurucusu Jeff Schumacher gibi bazı yatırımcılar Bitcoin’in değerinin sıfıra düşebileceğini tahmin ediyor.

İnanç, Bitcoin’in harika bir teknoloji olduğu, ancak bir para birimi olmadığı yönündedir. Bu uç bir tahmin olabilir çünkü Bitcoin değer olarak değer kazanmaya devam etti.

Bitcoin Tahmini

5: Akıştan Stok Bitcoin Fiyat Tahmini Ne?

Stok-Akım tahmini, bazı şüphelerle karşılaşan bir göstergedir, ancak modelin yaratıcısına göre Bitcoin’in Stok Akışı modeli yolda. Plan B, Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşacağını ve 2022’de daha fazla kazanç için bir itici güç olacağını öngörüyordu. Kripto para birimi altı rakamlı bir değerlemeye yerleşmek için yolda görünüyor.

Bitcoin Tahmini

6: Kurumsal Yatırımcılar Fiyatı Arttırabilir

Yıllar süren şüphecilikten sonra, bankalar ve finans kurumları Bitcoin’e açılıyor. Kurumsal ilgi, önümüzdeki yıl Bitcoin fiyatını önemli ölçüde artırabilir. Coinbase, 2020’de kurumsal varlık tabanının 6 milyar dolardan 20 milyar dolara yükseldiğini bildirdi.

Bitcoin Tahmini

7: Bitcoin 300.000 Doları Kırabilir mi?

Uzmanlara göre, Bitcoin 2020’de rekor değer artışları gördü ve bu eğilim devam edecek. Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 $ sınırını aştığını görebiliriz. Bazı tahminlerde Bitcoin’in 2022’nin sonunda 300.000 $ ‘a çıkacağı görüşünde.

Bitcoin Tahmini

8: Kurumlar Bitcoin’i Rezerv Varlık Olarak Kabul Etmeye Devam Edecek mi?

Finans kurumları rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’e dönüştürüyor. 2021’de daha fazla kurumun aynısını yaptığını göreceğiz. JPMorgan Chase geçtiğimiz günlerde 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı. Microstrategy Inc ayrıca 425 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu. Diğer şirketler, Bitcoin’in ne kadar ilgi uyandırdığını gösteren davayı takip ediyor.

Bitcoin Tahmini

9: Bitcoin Toplu Kabul Görmeye Devam Edecek mi?

Bitcoin, bir ödeme şekli olarak kabul görüyor. PayPal gibi platformlar, platform kullanıcılarının bitcoin alıp satabileceklerini ve bitcoin kullanarak alışveriş yapabileceklerini duyurdu. Bu duyuru, PayPal’ı ödeme platformu olarak kullanan 350 milyon kullanıcıya Bitcoin erişimi sağladı. PayPal’ın rakipleri de Bitcoin’in bir ödeme şekli olarak kullanımını artıran benzer duyurular yaptı.

Bitcoin Tahmini

10: Bitcoin, Kripto Para Birimlerinin Ücretini Küresel İzleyiciye Götürebilir mi?

2017 ile karşılaştırıldığında uzmanlar artık Bitcoin hakkında farklı bir tonda konuşuyorlar. Şirketler, yatırımcılar ve diğerleri portföylerini çeşitlendirmek için Bitcoin’i arıyorlar. Bu, ana akımın benimsenmesini daha da yakınlaştırıyor ve zayıflayan Dolar ve salgın gibi faktörler Bitcoin’i talep edilen bir varlık haline getirdi.

Bitcoin Sonuç Olarak

Bitcoin tahminlerinin çoğu, önde gelen kripto para biriminin 2021’e kadar yükselişini sürdüreceğini iddia ediyor. Yıl, hem yatırımcılar hem de düzenleyici otoriteler tarafından Bitcoin’e büyük ilgi görecek. Açıktır ki, kripto para benimseme oranında bir artış görecek ve bu sadece Bitcoin fiyatını yükseltecektir. BTC için rekor kıran bir yıl öngören uzmanlar ile yapabileceğimiz tek şey beklemek ve nasıl gelişeceğini görmek.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here