Home Bitcoin (BTC) Haberleri 2021 için Bitcoin Fiyat Analizi Piyasa Tahmini Ve BTC Uzman Yorumları

2021 için Bitcoin Fiyat Analizi Piyasa Tahmini Ve BTC Uzman Yorumları

0
2021 için Bitcoin Fiyat Analizi Piyasa Tahmini Ve BTC Uzman Yorumları

2021 için BTC Fiyat Tahmini

2021’de Bitcoin için en iyi Uzman tahminlerini paylaşacağız .

2021’de Bitcoin BTC Fiyat Analizimizi okuyun

2020’nin finansal piyasalar için bir belirsizlik yılı olduğunu söylemek doğru olur. COVID-19 salgını, iyi yerleştirilmiş tahminleri ve analizleri kargaşaya attı – özellikle de kötü şöhretli kripto para piyasası. Ancak 2021’e yaklaşırken, yatırımcı ilgisinin yenilenen iyimserlikle kripto piyasasına geri döndüğü ve tünelin sonunda ışık olabileceği görülüyor. 

Her zaman olduğu gibi, ücret Bitcoin tarafından yönetildi. Yıla sarsıntılı bir başlangıcın ardından, Bitcoin’in fiyatı Kasım ayı sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.850.11 $ ‘a yükseldi ve bu da doğal olarak kripto para biriminin 2021 potansiyeline ciddi bir ilgi uyandırdı. 

Öyleyse önümüzdeki yıl dünyanın en ünlü dijital para birimini ne bekliyor? Aşağıdaki 2021 Bitcoin fiyat analizinde, Bitcoin’in fiyatını etkileyebilecek çeşitli faktörleri ve endüstri uzmanlarının ne söylemesi gerektiğini ele alacağız.

Bitcoin – Ön İnceleme

2021 için Bitcoin Fiyat analizimizi incelemeden önce, kripto para birimi ve arkasındaki teknoloji hakkında bazı önemli gerçekleri yeniden gözden geçirmeye değer. 

Bitcoin, ilk kripto para birimiydi ve blok zincirini haritaya yerleştirmekten tek başına sorumludur. Tarafından yaratıldı.

Satoshi Nakamoto Hakkında neredeyse bir isimden başka bir şey bilmediğimiz Bitcoin, bir banka veya finans kurumundan doğrulama gerektirmeden güvenli işlemler sunan temel blok zinciri teknolojisi ile dünyanın ilk merkezi olmayan, eşler arası dijital ödeme sistemi olacak şekilde tasarlandı.

Bitcoin işlemleri, ağ düğümlerinin genellikle Bitcoin madenciliği olarak bilinen karmaşık denklem bloklarını çözerek işlemleri doğruladığı karmaşık bir sistem sayesinde çalışır.

Doğrulanan ve blok zincirine eklenen her blok için madenciler, ağ içinde çalışmaya devam etmeleri için bir teşvik görevi gören BTC ile ödüllendirilir.

Her dört yılda bir, Bitcoin ağı tarafından verilen ödül yarı yarıya azaltılır ve bu da madencilerin zaman geçtikçe daha az BTC almasına neden olur. Bu süreç, ikiye bölme. Bitcoin’in bir başka önemli yönü de token arzının sınırlanmış olmasıdır – dolaşımda asla 21 milyondan fazla Bitcoin olmayacak.

Bu özellikler, deflasyonist etkiyi etkin bir şekilde simüle eder ve kıtlık sağlar, böylece Bitcoin’in değeri – teoride – altın gibi diğer kıt mallara benzer şekilde davranabilir.

Bu aşamada, tüm bu geçmişin neden 2021’deki bir Bitcoin fiyat analiziyle alakalı olduğunu merak ediyor olabilirsiniz, ancak göreceğimiz gibi, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisinin işleyişi, genellikle token fiyatının nasıl hareket ettiği ve piyasa ile içsel olarak bağlantılıdır duyarlılık, kripto para birimi endüstrisi dışındaki gelişmelerden etkilenebilir.  

Bitcoin Fiyat Hareketinin Geçmiş Tarihçesi

Yıllar boyunca Bitcoin fiyatının çok değiştiğini söylemek doğru. Aslında, kripto para piyasası genel olarak herkesin bildiği gibi değişken. Ancak, kripto para birimini tüccarlar için bu kadar çekici bir fırsat yapan tam da bu dalgalanmadır. Kullanabiliriz.

Bitcoin‘in tarihi fiyat hareketi 2021 için Bitcoin fiyat analizimiz için bir sıçrama noktası olarak – tartışmasız BTC piyasasının belirli etkilere nasıl tepki vereceğine dair sahip olduğumuz en iyi gösterge.

Yazma sırasında Bitcoin 18.325 $ civarında işlem görüyordu – ancak göreceğimiz gibi, bu sayı sadece birkaç ay, hafta, gün ve hatta saatlerde çılgınca farklı görünebilir. 

Bitcoin, değer açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken, kripto para birimi piyasaya sürüldüğünde neredeyse değersiz olduğunu düşünmek tuhaftır – ilk kod daha geniş pazara sunulduğunda ve bir yıl sonra bir peniden daha az bir fiyatla işlem gördü.

2011 yılına kadar BTC ABD doları ile pariteye ulaştı. Bu yavaş başlangıç ​​elbette anlaşılması oldukça kolaydır. Blockchain, tamamen yeni bir teknolojiydi ve uygulamasının yaygın olarak anlaşılması ve potansiyeli biraz zaman aldı.

2011 – 2013 yılları, spot ışığının kripto para biriminde gerçekten parlamaya başladığı ve 2013’te Bitcoin’in fiyatının 350 ila 1.242 dolar arasında dalgalandığı dönemdi – bu noktada gerçek kâr potansiyeli olan bir varlık olarak sağlam bir şekilde kuruldu.

BTC’nin fiyatı önümüzdeki birkaç yıl içinde sıçradı, ancak 2017’de değeri 1.000 doları aştı ve yıl bitmeden 19.783,06 dolarlık tüm zamanların rekorunu kıracaktı. Pek çok erken yatırımcının büyük kazançlar elde ettiğini ve dünyanın gözlerinin artık sağlam bir şekilde Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, ana akım medyada geniş yer bulan ve perakende yatırımcıların ilgisindeki artış.

Ama ne kadarını göstermek için Bitcoin fiyatıhareket edebilir, 2018’de değeri yaklaşık% 80 düşerek 3.000 $ civarında bir alt seviyeye ulaştı. 2019 yılına gelindiğinde Bitcoin bir kez daha hareket halindeydi, bu kez boğa piyasalarında fiyatların 14.000 dolara ulaştığını gören güven bir kez daha azalmaya başladı.

2020’de Bitcoin

Gördüğümüz gibi, Bitcoin’in fiyatı hızla ve sıklıkla büyük bir farkla değişiyor – ancak genel olarak yükseliyor ve birçok analist bunun daha uzun vadede devam edeceğini öngörüyor. 2021’de nasıl değişebileceğini ölçmek için Bitcoin’in 2020’deki fiyat hareketine bakmak biraz farklı bir sorun sunuyor.

Elbette, COVID-19 salgını bir dönüm noktasıydı ve dünya çapında bir salgın, çoğu tüccarın tekrarlayan bir olay olarak gelecekteki tahminlerde dikkate alacağı bir şey değil.

Bitcoin yıla ümit verici bir görünümle başladı, ancak kriz büyüdükçe kaçınılmaz olarak değerinin düştüğünü gördü. Bitcoin, 10.000 dolardan 3.800 dolara düştü.

Sonra Kasım ayında, neredeyse birdenbire, BTC, 20.000 $ ‘ın hemen altındaki en yüksek fiyatına yükseldi. Bu, doğal olarak önümüzdeki yıl için çok ilgi çekici bir beklenti haline getiriyor ve Bitcoin fiyat analizimiz 2021, kripto dünyasından çok iyimser görüşler duydu.

Uzmanların 2021’de Bitcoin İçin Yorum Ve Tahminleri

2021 için dengeli bir Bitcoin fiyat analizi oluşturmak için, birkaç alandan bilgi toplamak gerekiyor. Doğal olarak, önde gelen kripto uzmanlarının fikirlerine ve tahminlerine bakmak, endüstrinin Bitcoin’e ve genel olarak piyasaya yönelik duyarlılığını ölçmenin iyi bir yoludur.

Kripto uzmanları 2021’de Bitcoin’i yorumluyor ve fiyatını tahmin ediyor?

Anthon Pompliano Bitcoin Yorumu

Morgan Creek Digital Anthon Pompliano’nun kurucu ortağı, 2021 için kendi Bitcoin fiyat analizini yayınladı ve token’ın fiyat yörüngesi konusunda çok olumlu görünüyor. “Oldukça agresif olacak” diyor. “Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 $ ‘a çıkacağına oldukça eminim.” Pompliano, kurumsal yatırımcıların artan ilgisiyle birlikte sürekli azalan Bitcoin token arzının Bitcoin’in değerinin daha önce hiç görülmemiş seviyelere yükseleceğini göreceğine inandığını ekledi.

Mike Novogratz Bitcoin Yorumu

Galaxy Digital CEO’su ve milyarder yatırımcı Mike Novogratz, Bitcoin’in geleceği konusunda da son derece olumlu. Twitter hesabı aracılığıyla “Bitcoin artık kurumsal bir varlık. Dönem ”ve 2020 sonunda Bitcoin’in fiyatının yükselişini gören kurum liderliğindeki satın alma işleminin 2021’de değerini yükseltmeye devam edeceğine inanıyor. 

Henri Arslanyan Bitcoin Yorumu

PwC Küresel Kripto Lideri Henri Arslanian, geleneksel finans kurumlarının kripto alanına girmeye devam edeceğine inanıyor ve birçok özel bankanın kripto para birimi yatırımıyla ilgili hizmetler sunmaya çok daha açık olduğunu tahmin ediyor. Yahoo Finance için yazan Arslanian, “2020’de rekor sayıda bitcoin cüzdanının açıldığına” dikkat çekiyor, bu nedenle 2021 boyunca talebin artmaya devam edeceğini görmeyi bekleyebiliriz. 2021 için Bitcoin fiyat analizi yapmakta yetersiz kalsa da Arslanian şüphe götürmez bir şekilde kripto para biriminin geleceği konusunda iyimser.

Willy Woo Bitcoin Yorumu

Popüler kripto para birimi yatırım analisti Willy Woo’nun Bitcoin için büyük şeyler öngördüönümüzdeki yıl içinde. “2021’in sonunda bitcoin başına 200.000 $ ‘ı öneren En İyi Modelim muhafazakar görünüyor, 300.000 $ söz konusu değil,” diye tweet attı. Çeşitli piyasa sinyallerini analiz ettikten sonra, Bitcoin’in yörüngesinin “refleksivite artışına, güçlendirilmiş bir 2021 boğa geri bildirimine işaret ettiğini ekledi. döngü “.

Tom Fitzpatrick Bitcoin Yorumu

Bitcoin için bir değer artışı öngören bir başka uzman da Citibank analisti Tom Fitzpatrick. 2021 için kendi Bitcoin fiyat analizi, en hafif tabirle boğa gibi. Bitcoin’in tarihi yörüngesini önemli bir gösterge olarak göstererek Bitcoin’in önümüzdeki yıl 318.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. İlginç bir şekilde Fitzpatrick, yatırımcıların Bitcoin’i enflasyona karşı bir önlem olarak ve COVID-19’un ardından bir “güvenli liman varlığı” olarak gördüklerine inanıyor.

Bitcoin Fiyatını Etkileyen Faktörler

Bitcoin fiyatını en çok etkileyen dört ana faktör vardır:

1. Bitcoin Halving

Bitcoin madencilerine sunulan ödülün% 50 azaltıldığı halving’i zaten tartışmıştık. Bu en son Mayıs 2020’de meydana geldi. Tarihsel olarak, yarılanmaları fiyat artışları izledi, çünkü blok yarılanma kaçınılmaz olarak talebi etkilemeden arzı azalttı. Bununla birlikte, COVID krizinin işlere nasıl bir anahtar atmış olabileceğini bilmenin bir yolu yok – Bitcoin’in değerinin 2021’de yükselmesine yardımcı olacak gecikmiş bir etki görebiliriz. 

2. Bitcoin’e Kurumsal Yatırımcılardan Talep

2021 için herhangi bir Bitcoin fiyat analizi ve tahmini için önemli bir faktör, kurumsal yatırımcıların ilgisinin devam etmesi olacaktır.

JPMorgan, Standard Chartered, Citibank ve Deutsche Bank gibi finansal güç merkezlerinin ilgisi, yalnızca kripto para birimi için etkili bir onay mührü işlevi görmez, aynı zamanda Bitcoin’i kurumsal bir varlık olmaya doğru taşır ve Bitcoin’in değerinin aksine gerçek, somut bir değer sunar. yalnızca sosyal yapı yoluyla oluşturulmuştur. Kurumsal yatırımların Bitcoin’i kucaklaması, aynı zamanda özel bankaların kripto para birimine daha ciddi bir yaklaşım benimsemesine yönelik bir adımdır.

3.Kripto Paralarla ile İlgili Düzenlemeler

Kripto Para ve blockchain hala nispeten yenidir ve dünyadaki çoğu ülke hala düzenleyici yaklaşımlarını kavramaya devam etmektedir. Tabii ki, kripto para biriminin tüm çekiciliği, el değiştirmesini düzenlemek isteyen yargı mercileri için bir sorun teşkil eden merkezi olmayan doğasıdır.

2021 için Bitcoin fiyat analizine gelince, boru hattında yeni AB düzenlemeleri olacağına dair söylentiler olduğuna dikkat etmek önemlidir – Avrupa Komisyonu bu yıl Kripto varlıklar düzenlemesindeki Piyasaların ilk taslağını yayınladı ve bu olabilecek bir şeydi.

Bitcoin’in fiyatı üzerinde büyük bir etki. Birleşik Krallık yatırımcıları için Brexit, uluslararası pazar için zincirleme etkisi olacak yasal değişikliklere de yol açabilir. Kripto ticareti veya yatırım yapmakla ilgilenen herkes bu tür gelişmelerden haberdar olmak isteyecektir.

4. Bitcoin’de Alıcı Talebi

Açıktır ki, talep her zaman bir finansal varlığın fiyatını artıracaktır. Gördüğümüz gibi 2020, rekor sayıda kripto cüzdanının açıldığını gördü ve PayPal gibi popüler platformlar artık kullanıcıların kolayca Bitcoin satın almalarına ve harcamalarına izin veriyor, sıradan yatırımcıların kripto para piyasasına ayak parmaklarını sokması hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu nedenle, önümüzdeki aylarda talebin çarpıcı bir şekilde arttığını görebiliriz – bu da Bitcoin’in değerinin arttığını görecek.

2021 için Bitcoin Fiyat Analizi

Peki, şu ana kadar tartışılan tüm bilgileri 2021 Bitcoin fiyat analizimizi yapmak için nasıl kullanabiliriz?

Önümüzdeki yıl Bitcoin için uzun vadeli bir boğa piyasası öngören PwC, Morgan Creek ve CityBank gibi analistlere sahip olduğunuzda, BTC’nin iyi bir yatırım olacağından oldukça emin olabilirsiniz.

Ancak 2021’de Bitcoin’in hedef fiyatına bakıldığında birkaç farklı rakamdan bahsedildiği unutulmamalıdır.

BTC’nin 300.000 $ ve ötesine ulaşacağını tahmin eden çok güvenilir birkaç endüstri uzmanı varken, diğerleri tahminlerinde biraz daha muhafazakar davrandılar.

Ancak ölçeğin alt ucunda bile, Bitcoin’in hala 100.000 $ ‘a ulaştığı öne sürülüyor – bu, yazı yazılırken 19.155 $’ dan işlem gördüğü düşünüldüğünde ciddi bir büyüme.

Bitcoin için yükselen fiyatları tahmin eden pek çok kripto otoritesi ile, ciddi yatırımlara acele etmek cazip geliyor. Ancak bunun kripto para piyasası olduğu unutulmamalıdır – geçmişte endüstri tahminleri yanlıştı ve gelecekte de yanlış olabilir.

Herhangi bir finansal varlık ticaretinde olduğu gibi, hiçbir şey garanti edilmez ve herhangi bir Bitcoin büyümesini durdurabilecek bazı faktörler vardır. Ancak BTC kesinlikle heyecan verici bir fırsat sunuyor ve 2021 için Bitcoin fiyat analizimiz ciddi büyümeye işaret ediyor. Bu nedenle, herhangi bir ciddi yatırımcı için çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olmalıdır

Bitcoin (BTC) 2021

Bitcoin (BTC), 2020’nin başında, koronavirüs salgını bize bir darbe indirmeden ve küresel bir düşüşün finansal piyasalarda hasara yol açtığı için fiyatların etrafta sıçradığını görmeden önce çok umut verici görünüyordu. Ancak yıl sona ererken, Bitcoin fırtınayı şaşırtıcı derecede iyi atlattı ve Kasım ayında fiyatlar tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Elbette, COVID-19’un Mayıs ayında Bitcoin yarılanmasının potansiyel kazanımlarını nasıl dengelediğini söylemek zor, ancak BTC’nin nasıl yükseldiğine bakarsak, geciken etkileri şimdi görüyor olabiliriz.

Çoğu endüstri uzmanı, önümüzdeki aylarda kripto para birimi Bitcoin Fiyatı için büyük şeyler tahmin ediyor ve 2021 için Bitcoin fiyat analizimiz, yatırım fırsatları söz konusu olduğunda orijinal dijital para biriminin ön saflarda olabileceğini gösteriyor.

Anthon Pompliano ve Mike Novogratz gibi büyük isimler Bitcoin’in potansiyeline bu kadar güvenirken, önümüzdeki yılın büyük bir bölümünde bir boğa piyasası dışında nasıl bir şey olabileceğini anlamak zor. Portföyünüze henüz kripto para birimi eklemediyseniz, şimdi bunu yapmak için en iyi zaman olabilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here